Radio Białystok | Wiadomości | Bracia Bogdan i Wiktor Topór uhonorowani odznakami województwa podlaskiego

Bracia Bogdan i Wiktor Topór uhonorowani odznakami województwa podlaskiego

autor: Renata Reda

20.02.2024, 09:01, akt. 09:14

Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego otrzymali w poniedziałek (19.02) bracia płk Bogdan Topór oraz ppłk Wiktor Topór. Wręczyli im je podczas obrad podlaskich radnych przewodniczący sejmiku i marszałek województwa.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Bracia od lat działają w białostockim oddziale Krajowego Związku Byłych Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Wcześniej taką działalnością zajmowała się też ich matka - mówił o tym Bogdan Topór:


15 lat temu nasza mama, która pełniła funkcję prezesa Krajowego Związku Byłych Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, oddział w Białymstoku, również otrzymała takie odznaczenie. W 2012 roku zostałem oddelegowany przez zarząd główny w Warszawie na prezesa. Do dziś wraz z bratem wspomagamy organizację - podkreśla Bogdan Topór.


Uhonorowani dziś bracia wspierają kombatantów i ich rodziny, organizują uroczystości patriotyczne i pielęgnują wojskowe tradycje w regionie:


18 maja odbędzie się 80. rocznica bitwy o Monte Cassino. W Białymstoku, na cmentarzu miejskim przy ul. Wysockiego jest kwatera Byłych Żołnierzy Sił Zbrojnych na Zachodzie. Co roku odbywają się tam uroczystości - w tym roku o godz. 8:00 zapalimy tam znicze, a o 12:00 na Placu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, między Akademicką a Skłodowską - informuje Bogdan Topór.


Podlascy radni uczcili dziś też minutą ciszy pamięć opozycjonisty i więźnia politycznego reżimu Putina - Aleksieja Nawalnego, który zmarł 16 lutego 2024 r. w kolonii karnej za kołem podbiegunowym.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zamieszanie związane z opłatami za egzaminy na prawo jazdy na sesji sejmiku województwa

20.02.2024, 07:14

Nieoczekiwanie zakończyła się poniedziałkowa (19.02) sesja sejmiku województwa podlaskiego. Przewodniczący sejmiku zarządził bowiem tygodniową przerwę w obradach. Kolejna sesja miała być za miesiąc, a będzie za tydzień. Powodem było zamieszanie związane z projektem uchwały o podwyżce opłat za egzamin na prawo jazdy.


Ogłoszono nazwiska przedstawicieli Forum Mniejszości Podlasia, którzy chcą być radnymi Białegostoku i sejmiku województwa

14.02.2024, 12:08

Forum Mniejszości Podlasia wystawia swoich przedstawicieli do białostockiej rady miasta i do sejmiku na listach Koalicji Obywatelskiej.


Burzliwa nadzwyczajna sesja sejmiku na temat sytuacji w PKS NOVA

13.02.2024, 07:38

Ponad 3 godziny trwała burzliwa nadzwyczajna sesja sejmiku na temat sytuacji w PKS NOVA. O debatę poprosiło ośmiu opozycyjnych radnych stających w obronie odwołanego dyrektora suwalskiego oddziału spółki Jarosława Żaborowskiego. On sam był dziś na sejmiku, towarzyszyło mu kilkunastu współpracowników z Suwałk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok