Radio Białystok | Wiadomości | Artur Kosicki: Nie widzimy potrzeby odwoływania obecnego prezesa PKS Nova

Artur Kosicki: Nie widzimy potrzeby odwoływania obecnego prezesa PKS Nova

autor: Edyta Wołosik

12.02.2024, 14:51, akt. 15:24

Będzie analiza tego, czy zasadne jest wyłączenie suwalskiego PKS-u ze spółki PKS Nova. To odpowiedź zarządu województwa podlaskiego na wniosek związkowców.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Poinformował o tym w poniedziałek (12.02) marszałek Artur Kosicki.


Celem tego działania jest ustalenie zasadności podziału spółki przez pryzmat wydzielenia suwalskiego oddziału, bo jako samorząd województwa czujemy się odpowiedzialni za te wszystkie kwestie i za cały PKS, a nie tylko za oddział w Suwałkach - mówi Artur Kosicki.Spółka PKS Nova działa od ponad 7 lat. Powstała po połączeniu PKS-ów w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach.


Wszystko idzie w dobrym kierunku i nie widzimy potrzeby odwoływania obecnego prezesa Marcina Doliasza, czego domagają się związkowcy - podkreśla marszałek. - Oceniamy działania prezesa pozytywnie, podobnie jak rada nadzorcza i większość załogi, bo stanowisko, które zaprezentował związek z Suwałk, to 5 proc. załogi całego PKS-u - stwierdza.


Marszałek Artur Kosicki nie zgadza się z zarzutami suwalskich związkowców, którzy twierdzą m.in., że prezes Marcin Doliasz nie ma planu na prowadzenie przedsiębiorstwa, bezzasadnie wyprzedaje majątek i likwiduje placówki terenowe. Jak podkreśla, wynik finansowy spółki poprawia się i zaprzestano wyprzedaży części majątku, a nowych autobusów przybywa.

O sprawie spółki PKS Nova i sytuacji w Suwałkach będzis mowa w poniedziałek (12.02) na nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa podlaskiego.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sytuacja w PKS NOVA będzie tematem nadzwyczajnej sesji podlaskich radnych

8.02.2024, 18:00

Sytuacja w PKS NOVA będzie w poniedziałek (12.02) jednym z tematów nadzwyczajnej sesji podlaskich radnych.


Adam Dębski [wideo]

7.02.2024, 07:02

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.


Związkowcy suwalskiego PKS NOVA chcą odwołania prezesa - Marcina Doliasza

2.02.2024, 17:11

Związkowcy z suwalskiego oddziału PKS NOVA żądają natychmiastowego odwołania prezesa swojej spółki. Ich zdaniem Marcin Doliasz nie ma planu na prowadzenie przedsiębiorstwa, bezzasadnie wyprzedaje majątek i likwiduje placówki terenowe.


Konflikt między odwołanym dyrektorem suwalskiego oddziału PKS Nova a prezesem spółki

1.02.2024, 16:16

W programie o sytuacji w suwalskim oddziale PKS NOVA. Gościem jest odwołany dyrektor tego oddziału Jarosław Żaborowski, który występuje jako przewodniczący Samorządnego Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników PKS w Suwałkach. Zaprosiliśmy też prezesa PKS NOVA Marcina Doliasza, ale dwie godziny przed programem odwołał on swój udział.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok