Radio Białystok | Gość | Adam Dębski [wideo] - przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA

7.02.2024, 07:02, akt. 09:53

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Adamem Dębskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ważą się losy prezesa PKS NOVA. Jego odwołania chce Związek Zawodowy Pracowników PKS Suwałki. Związkowcy spotkali się we wtorek (6.02) z radą nadzorczą spółki. Z przewodniczącym rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adamem Dębskim rozmawia Renata Reda.



Renata Reda: Czy prezes spółki Marcin Doliasz ma poparcie rady nadzorczej?

Adam Dębski: Tak. Wczoraj odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego radni wypowiedzieli się za tym, aby pan prezes kontynuował swoją misję. Powodem do zwołania wczorajszej rady było stanowisko Samorządnego Niezależnego Związku Zawodowego pracowników PKS w Suwałkach. 


Który domagał się odwołania prezesa. Argumenty nie trafiły?

My bardzo wnikliwie zapoznaliśmy się z pismem, które do nas trafiło. Wysłuchaliśmy członków związku, którzy nie są w tym momencie pracownikami PKS, ale są członkami związku. Wysłuchaliśmy również pana prezesa. Sięgnęliśmy do dokumentów, przejrzeliśmy dokumenty, które dotyczą sprawy i jednogłośnie rada stwierdziła, że prezes powinien kontynuować swoją misję. 


Według związkowców, prezes Marcin Doliasz powiedział, że sam poda się do dymisji, bo ma już dosyć zamieszania wokół jego osoby i wokół spółki. Czy coś takiego się wczoraj wydarzyło?

Wczoraj taka deklaracja nie padła. Chcemy, żeby prezes kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe. Jesteśmy również w przededniu ważnych zmian związanych z informatyzacją spółki, z upowszechnieniem sprzedaży w formie bezgotówkowej, z pozyskaniem taboru niskoemisyjnego. Więc są to sprawy, które należy kontynuować. 


Powiedział pan, że związek reprezentowało wczoraj dwóch byłych pracowników i chyba pan tutaj trochę mija się z prawdą, bo był to między innymi przewodniczący związku, były dyrektor PKS Suwałki, ale jest na trzymiesięcznym wypowiedzeniu, więc cały czas jest pracownikiem. 

Oczywiście przyznaję rację, jeden ze związkowców jest byłym pracownikiem, ponieważ jest na emeryturze, drugi to przewodniczący związku, w tym momencie jest w okresie wypowiedzenia, nie pełni już funkcji dyrektora. W Suwałkach jest nowy dyrektor, który potrzebuje czasu i spokoju i oczekujemy, że te swoje zadania będzie pełnił w dobrej atmosferze. Dajmy mu po prostu pracować. 


Jak rada nadzorcza ocenia postępowanie prezesa Marcina Doliasza ws. zwolnienia związkowca, przewodniczącego, który jest pod ochroną?

Nie było to przedmiotem wczorajszych obrad. Dlatego że w moim przekonaniu ta cała sprawa ma trzy konteksty. Pierwszy to kontekst właśnie personalny, związany ze zwolnieniem dyrektora oddziału w Suwałkach, drugi kontekst to kontekst polityczny, a trzeci kontekst to jest kontekst samego funkcjonowania oddziału i przyszłości tego oddziału. Z naszego punktu widzenia kluczowy. Sprawami kadrowymi nie zajmowaliśmy się chociażby z tego powodu, że nie jest to kompetencja rady nadzorczej, która zgodnie z kodeksem spółek handlowych nie może wydawać wiążących poleceń zarządowi. 

Po drugie, sprawa ta będzie przedmiotem zainteresowania Państwowej Inspekcji Pracy i sądu pracy, więc z tego powodu również nie widzieliśmy potrzeby, aby tą sprawą się zajmować. Kontekst polityczny również pominęliśmy, bo nie jest przedmiotem naszego zainteresowania. To na czym się skupiliśmy to to, czy zarzuty, które zostały sformułowane pod adresem prezesa Marcina Doliasza są na tyle ważkie, żeby odwołać go z funkcji. 


A jednym z zarzutów było, że nie ma żądnego racjonalnego planu na prowadzenie przedsiębiorstwa, że wyprzedaje majątek PSK Suwałki. 

Tu możemy z tym polemizować, ponieważ spółka się zmienia. Nawet pasażer, czy osoba, która obserwuje autobusy PKS NOVA widzi, że to są coraz nowsze pojazdy, standard obsługi też jest coraz wyższy, bilety są dostępne również w wersji elektronicznej. Spółka pracuje również nad usprawnieniem tego systemu, który też pozwoli na lepszą kontrolę i lepszą dostępność. 


A związkowcy z Suwałk twierdzą, że do nich trafiają najstarsze autobusy w przeciwieństwie do innych PKS-ów. 

Bardzo cieszę się, że pani o tym wspomniała, ponieważ też świadczy to o tym, że te autobusy trafiają. Spółka kupuje dziesiątki autobusów, chciałbym powiedzieć nowych - ale nie byłoby to precyzyjne, ponieważ na autobusy nowe czeka się bardzo długo i są bardzo drogie. Więc mówiąc o nowych autobusach, mówimy o pojazdach trzy-, pięcioletnich, które są i tak w wyższym standardzie niż wiele tych wysłużonych chociażby autosanów. I pojazdy są kierowane według potrzeb, tam gdzie one faktycznie na siebie przede wszystkim zarabiają. 


Czyli faktycznie najnowsze nie trafiają do Suwałk?

Nie, tego absolutnie bym nie powiedział. Część z nich trafia do Suwałk, część trafia do innych oddziałów, do innych placówek terenowych - pamiętajmy, że PKS NOVA obejmuje teren całego województwa podlaskiego plus części warmińsko-mazurskiego. Ale chcę też powiedzieć o potrzebach - ponieważ spółka bardzo się zmienia z różnych powodów, chociażby z tego powodu, że przybywa przecież aut prywatnych. Mieszkańcy województwa migrują, niektóre regiony się wyludniają, więc spółka musi znaleźć nowy sposób funkcjonowania na rynku.


Jakoś firmy prywatne radzą sobie z trasami Suwałki - Warszawa Okęcie, a PKS NOVA nie ma takich połączeń. 

Dlatego PKS NOVA musi cały czas dostosowywać swoją ofertę do realnego zapotrzebowania niszą, którą skutecznie w moim przekonaniu PKS NOVA wykorzystuje. Są dowozy dzieci do szkół w porozumienia z gminami, czy linie użyteczności publicznej, których funkcjonuje całkiem sporo. I to jest wypełnianie misji spółki, wypełnianie misji publicznej związanej z wyrównywaniem szans.


Jak wyglądał rok 2023 jeżeli chodzi o finanse spółki PKS NOVA? Czy faktycznie jest tak, że gdyby nie PKS Suwałki, to byłaby może półtoramilionowa strata?

W tym momencie, w tym kształcie w jakim jest spółka gdybanie takie, czy gdybyśmy nie mieli głowy, to moglibyśmy myśleć... 


...spółka skończyła rok na stracie, czy na zysku?

Spółka jest jednym organizmem. Spółka - jeżeli brać pod uwagę wynik netto, to rzeczywiście jest to niewielki minus. Niewielki, dlatego że w porównaniu z poprzednim rokiem, z 2022 czy 2021 ten minus jest dużo, dużo mniejszy, spółka zmierza w kierunku zbilansowania działalności. Co cieszy, to to, że zwiększają się przychody ze sprzedaży i zmniejszają się koszty działalności operacyjnej. 


Ale przyzna pan, że PKS Suwałki miał ponad milion złotych zysku?

Nie funkcjonuje już samodzielna spółka PKS Suwałki. Mówimy o oddziale w Suwałkach.

Jednym z postulatów części pracowników z Suwałk jest wydzielenie tego oddziału. Rada wczoraj się na ten temat nie wypowiadała. W moim osobistym przekonaniu wszystkie warianty są jeszcze na stole. Są do rozważenia. Oczywiście one muszą być poparte analizami ekonomicznymi, ale ostateczna decyzja będzie należała do właściciela, akcjonariusza, czyli województwa podlaskiego, który musi wyważyć z jednej strony argumenty czysto finansowe, a z drugiej strony argumenty społeczne czy publiczne polegające też na zapewnieniu prawidłowej dostępności komunikacyjnej mieszkańcom województwa podlaskiego.


Po interpelacji radnej Anny Naszkiewicz sejmik ma zajmować się spółką PKS NOVA na sesji 19 lutego, ale dodatkowo grupa radnych opozycyjnych poprosiła o sesję nadzwyczajną m.in. w tej sprawie. Przewodniczący sejmiku zwołał ją na najbliższy poniedziałek. Tak więc wokół PKS NOVA sporo rzeczy będzie się jeszcze działo. 

Na pewno wszystkie głosy i pomysły radnych są warte rozważenia. I uważam że spółka powinna brać je pod uwagę. 


| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok