Radio Białystok | Gość | Adam Dębski [wideo] - przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA

7.02.2024, 07:02, akt. 09:53

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Adamem Dębskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ważą się losy prezesa PKS NOVA. Jego odwołania chce Związek Zawodowy Pracowników PKS Suwałki. Związkowcy spotkali się we wtorek (6.02) z radą nadzorczą spółki. Z przewodniczącym rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adamem Dębskim rozmawia Renata Reda.Renata Reda: Czy prezes spółki Marcin Doliasz ma poparcie rady nadzorczej?

Adam Dębski: Tak. Wczoraj odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego radni wypowiedzieli się za tym, aby pan prezes kontynuował swoją misję. Powodem do zwołania wczorajszej rady było stanowisko Samorządnego Niezależnego Związku Zawodowego pracowników PKS w Suwałkach. 


Który domagał się odwołania prezesa. Argumenty nie trafiły?

My bardzo wnikliwie zapoznaliśmy się z pismem, które do nas trafiło. Wysłuchaliśmy członków związku, którzy nie są w tym momencie pracownikami PKS, ale są członkami związku. Wysłuchaliśmy również pana prezesa. Sięgnęliśmy do dokumentów, przejrzeliśmy dokumenty, które dotyczą sprawy i jednogłośnie rada stwierdziła, że prezes powinien kontynuować swoją misję. 


Według związkowców, prezes Marcin Doliasz powiedział, że sam poda się do dymisji, bo ma już dosyć zamieszania wokół jego osoby i wokół spółki. Czy coś takiego się wczoraj wydarzyło?

Wczoraj taka deklaracja nie padła. Chcemy, żeby prezes kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe. Jesteśmy również w przededniu ważnych zmian związanych z informatyzacją spółki, z upowszechnieniem sprzedaży w formie bezgotówkowej, z pozyskaniem taboru niskoemisyjnego. Więc są to sprawy, które należy kontynuować. 


Powiedział pan, że związek reprezentowało wczoraj dwóch byłych pracowników i chyba pan tutaj trochę mija się z prawdą, bo był to między innymi przewodniczący związku, były dyrektor PKS Suwałki, ale jest na trzymiesięcznym wypowiedzeniu, więc cały czas jest pracownikiem. 

Oczywiście przyznaję rację, jeden ze związkowców jest byłym pracownikiem, ponieważ jest na emeryturze, drugi to przewodniczący związku, w tym momencie jest w okresie wypowiedzenia, nie pełni już funkcji dyrektora. W Suwałkach jest nowy dyrektor, który potrzebuje czasu i spokoju i oczekujemy, że te swoje zadania będzie pełnił w dobrej atmosferze. Dajmy mu po prostu pracować. 


Jak rada nadzorcza ocenia postępowanie prezesa Marcina Doliasza ws. zwolnienia związkowca, przewodniczącego, który jest pod ochroną?

Nie było to przedmiotem wczorajszych obrad. Dlatego że w moim przekonaniu ta cała sprawa ma trzy konteksty. Pierwszy to kontekst właśnie personalny, związany ze zwolnieniem dyrektora oddziału w Suwałkach, drugi kontekst to kontekst polityczny, a trzeci kontekst to jest kontekst samego funkcjonowania oddziału i przyszłości tego oddziału. Z naszego punktu widzenia kluczowy. Sprawami kadrowymi nie zajmowaliśmy się chociażby z tego powodu, że nie jest to kompetencja rady nadzorczej, która zgodnie z kodeksem spółek handlowych nie może wydawać wiążących poleceń zarządowi. 

Po drugie, sprawa ta będzie przedmiotem zainteresowania Państwowej Inspekcji Pracy i sądu pracy, więc z tego powodu również nie widzieliśmy potrzeby, aby tą sprawą się zajmować. Kontekst polityczny również pominęliśmy, bo nie jest przedmiotem naszego zainteresowania. To na czym się skupiliśmy to to, czy zarzuty, które zostały sformułowane pod adresem prezesa Marcina Doliasza są na tyle ważkie, żeby odwołać go z funkcji. 


A jednym z zarzutów było, że nie ma żądnego racjonalnego planu na prowadzenie przedsiębiorstwa, że wyprzedaje majątek PSK Suwałki. 

Tu możemy z tym polemizować, ponieważ spółka się zmienia. Nawet pasażer, czy osoba, która obserwuje autobusy PKS NOVA widzi, że to są coraz nowsze pojazdy, standard obsługi też jest coraz wyższy, bilety są dostępne również w wersji elektronicznej. Spółka pracuje również nad usprawnieniem tego systemu, który też pozwoli na lepszą kontrolę i lepszą dostępność. 


A związkowcy z Suwałk twierdzą, że do nich trafiają najstarsze autobusy w przeciwieństwie do innych PKS-ów. 

Bardzo cieszę się, że pani o tym wspomniała, ponieważ też świadczy to o tym, że te autobusy trafiają. Spółka kupuje dziesiątki autobusów, chciałbym powiedzieć nowych - ale nie byłoby to precyzyjne, ponieważ na autobusy nowe czeka się bardzo długo i są bardzo drogie. Więc mówiąc o nowych autobusach, mówimy o pojazdach trzy-, pięcioletnich, które są i tak w wyższym standardzie niż wiele tych wysłużonych chociażby autosanów. I pojazdy są kierowane według potrzeb, tam gdzie one faktycznie na siebie przede wszystkim zarabiają. 


Czyli faktycznie najnowsze nie trafiają do Suwałk?

Nie, tego absolutnie bym nie powiedział. Część z nich trafia do Suwałk, część trafia do innych oddziałów, do innych placówek terenowych - pamiętajmy, że PKS NOVA obejmuje teren całego województwa podlaskiego plus części warmińsko-mazurskiego. Ale chcę też powiedzieć o potrzebach - ponieważ spółka bardzo się zmienia z różnych powodów, chociażby z tego powodu, że przybywa przecież aut prywatnych. Mieszkańcy województwa migrują, niektóre regiony się wyludniają, więc spółka musi znaleźć nowy sposób funkcjonowania na rynku.


Jakoś firmy prywatne radzą sobie z trasami Suwałki - Warszawa Okęcie, a PKS NOVA nie ma takich połączeń. 

Dlatego PKS NOVA musi cały czas dostosowywać swoją ofertę do realnego zapotrzebowania niszą, którą skutecznie w moim przekonaniu PKS NOVA wykorzystuje. Są dowozy dzieci do szkół w porozumienia z gminami, czy linie użyteczności publicznej, których funkcjonuje całkiem sporo. I to jest wypełnianie misji spółki, wypełnianie misji publicznej związanej z wyrównywaniem szans.


Jak wyglądał rok 2023 jeżeli chodzi o finanse spółki PKS NOVA? Czy faktycznie jest tak, że gdyby nie PKS Suwałki, to byłaby może półtoramilionowa strata?

W tym momencie, w tym kształcie w jakim jest spółka gdybanie takie, czy gdybyśmy nie mieli głowy, to moglibyśmy myśleć... 


...spółka skończyła rok na stracie, czy na zysku?

Spółka jest jednym organizmem. Spółka - jeżeli brać pod uwagę wynik netto, to rzeczywiście jest to niewielki minus. Niewielki, dlatego że w porównaniu z poprzednim rokiem, z 2022 czy 2021 ten minus jest dużo, dużo mniejszy, spółka zmierza w kierunku zbilansowania działalności. Co cieszy, to to, że zwiększają się przychody ze sprzedaży i zmniejszają się koszty działalności operacyjnej. 


Ale przyzna pan, że PKS Suwałki miał ponad milion złotych zysku?

Nie funkcjonuje już samodzielna spółka PKS Suwałki. Mówimy o oddziale w Suwałkach.

Jednym z postulatów części pracowników z Suwałk jest wydzielenie tego oddziału. Rada wczoraj się na ten temat nie wypowiadała. W moim osobistym przekonaniu wszystkie warianty są jeszcze na stole. Są do rozważenia. Oczywiście one muszą być poparte analizami ekonomicznymi, ale ostateczna decyzja będzie należała do właściciela, akcjonariusza, czyli województwa podlaskiego, który musi wyważyć z jednej strony argumenty czysto finansowe, a z drugiej strony argumenty społeczne czy publiczne polegające też na zapewnieniu prawidłowej dostępności komunikacyjnej mieszkańcom województwa podlaskiego.


Po interpelacji radnej Anny Naszkiewicz sejmik ma zajmować się spółką PKS NOVA na sesji 19 lutego, ale dodatkowo grupa radnych opozycyjnych poprosiła o sesję nadzwyczajną m.in. w tej sprawie. Przewodniczący sejmiku zwołał ją na najbliższy poniedziałek. Tak więc wokół PKS NOVA sporo rzeczy będzie się jeszcze działo. 

Na pewno wszystkie głosy i pomysły radnych są warte rozważenia. I uważam że spółka powinna brać je pod uwagę. 


| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.

Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.

Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.


Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk [wideo]

prezes Białoruskiego Domu w Warszawie
3.04.2024

- Jestem przekonany, że ani Polacy, ani Białorusini nie chcą żadnej wojny, żadnego konfliktu, żadnej eskalacji, ale to przygotowują nam niestety jeden zbrodniarz Putin i drugi dyktator Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu Białystok Aleś Zarembiuk.

Maciej Maciejewski, fot. Marcin Gliński

Maciej Maciejewski [wideo]

synoptyk
2.04.2024

"Na podstawie pomiarów, jakie są prowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika ewidentnie, że robi nam się coraz cieplej. Średnia roczna temperatura rośnie" - mówił w Polskim Radiu Białystok synoptyk Maciej Maciejewski.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.03.2024

- Rosja przygotowuje się do wojny z NATO. To jest fakt. Pytanie, jak my to odbieramy i co robimy? Czy uważamy, że tego typu informacje nas straszą czy raczej są sygnałem do tego, żebyśmy się przygotowali. To, w jaki sposób Rosja zareaguje, zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw - mówi gen. Wiesław Kukuła.


Monika Ksepko, fot. Sylwia Krassowska

Monika Ksepko [wideo]

psycholog z Białostockiego Centrum Onkologii i Hospicjum Proroka Eliasza
29.03.2024

- Nie da się uniknąć cierpienia. Natomiast my mamy tendencję do tego, żeby ułatwiać sobie życie i to jest naturalne, ale moje doświadczenie pokazuje, że na dłuższą metę unikanie nie zwalnia nas z cierpienia. W zasadzie odbiera nam możliwość przekonania się, że sobie poradzimy w takich trudnych chwilach - mówi psycholog.

Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Natalia Ściepancowa, fot. Marcin Gliński

Natalia Ściepancowa [wideo]

jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku
25.03.2024

"Musimy dbać o nasz język i naszą białoruską kulturę. To jest ważne, żeby przetrzymać ten ciężki czas na wygnaniu" - mówiła w Polskim Radiu Białystok jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku Natalia Ściepancowa.

foto: Monika Kalicka

Dorota Zawadzka i Grzegorz Zawadzki

autorzy książki "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły"
24.03.2024

Jeśli wybierzemy się teraz do lasu, jest duża szansa, że usłyszmy bębnienie czy też werblowanie... dzięciołów. Ale po co to robią? Ile razy na sekundę uderzają dziobem w drzewo? I czy mogą od tego dostać wstrząsu mózgu? A czy potrafią śpiewać? I co skrywają ich przepastne dziuple? Przeczytamy o tym w książce Doroty Zawadzkiej i Grzegorza Zawadzkiego "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły".


Maciej Wróbel, fot. własne

Maciej Wróbel [wideo]

przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej
22.03.2024

- Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne - mówi Maciej Wróbel.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
21.03.2024

Dziś przypada 100 dni rządu Donalda Tuska. Z ostatniego sondażu wynika, że ankietowani za sukces koalicji 15 października uważają przede wszystkim odblokowanie pieniędzy z KPO. Tak uważa ponad 61 procent badanych. Większość Polaków dobrze też ocenia prowadzenie polityki zagranicznej.

Julita Olszewska, fot. Sylwia Krassowska

Julita Olszewska [wideo]

rolniczka z Podlasia
20.03.2024

"Nie zmieniamy stanowiska, idziemy do przodu" - mówi Julita Olszewska.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
20.03.2024

- Takie generalizowanie, że protestujemy tutaj przeciwko obywatelom jest nie w porządku postawieniem sprawy - tym bardziej, że my protestujemy także w imieniu konsumentów, w sprawie dobrej, zdrowej żywności - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Jacek Słoma.

Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
19.03.2024

- Suwerenność kraju, stabilność na arenie międzynarodowej nie ma barw politycznych, tu powinna być zgoda ponad podziałami. W związku z tym wierzę w to, że ustawa o obronie cywilnej zostanie w sposób przemyślany przyjęta i wprowadzona w życie - mówi wojewoda.

fot. Sylwia Krassowska

prof. Marcin Moniuszko

rektor elekt UMB
18.03.2024

"Mamy nadzieję, że fakt wysokiej jakości kształcenia, którą możemy zaprezentować, będzie magnesem, który sprawi, że ci młodzi ludzie będą do nas przychodzili na studia" - mówi prof. Marcin Moniuszko.


Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
15.03.2024

- Mam nadzieję, że tę inwestycję będziemy mogli oddać do użytkowania przez mieszkańców 30 czerwca 2025 roku. Myślę, że nie będzie żadnych poślizgów - tak o nowej ulicy, która ma połączyć białostockie osiedle Bagnówka z Wygodą mówi Przemysław Tuchliński.

Leszek Mironiuk, fot. Joanna Szubzda

Leszek Mironiuk [wideo]

z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2024

- Jako konsumenci jesteśmy elementem rynku i nasze działania też go kształtują, więc im więcej osób korzysta z praw konsumenckich, tym bardziej wzrasta świadomość i sprzedawcy muszą bardziej stosować się do przepisów obowiązującego prawa - mówi Leszek Mironiuk.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
14.03.2024

- Staliśmy się zwornikiem bezpieczeństwa całego NATO, bo wszelkie działania na wschodniej flance opierają się na Polsce. Znaleźliśmy się więc w nieciekawym miejscu w ciekawym czasie i to na pewno zaważyło na tym, że znaleźliśmy się w Stanach Zjednoczonych.


fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

wicemarszałek Sejmu
13.03.2024

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
12.03.2024

- To gest, który ma pokazywać, że sprawy bezpieczeństwa z punktu widzenia i Warszawy, i Waszyngtonu są ponad podziałami politycznymi i mają takie zostać - mówi o wspólnej wizycie prezydenta i premiera w Białym Domu prof. Adam Bartnicki.

Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda [wideo]

ekspert rynku nieruchomości
11.03.2024

"Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach dobijemy aż do 15 tys. zł za m², ale myślę, że dążymy w tym kierunku" - mówi Marek Szubzda.


Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
8.03.2024

Już za trzy lata ma być nałożony podatek na piece gazowe, ich używanie będzie znacznie droższe. Komisja Europejska opublikowała właśnie najnowszą wersję polskiego Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 r. Dodatkowo od lipca więcej będziemy płacić za prąd. Jakie wydatki nas czekają?

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa
7.03.2024

- To jest forma protestu, która ma zwrócić uwagę na problem. Natomiast nie możemy dopuścić do tego, że w ruch idzie kostka brukowa, idą narzędzia, które nie powinny wystąpić. Na pewno trzeba to bezwzględnie potępić. Oczywiście jest też analizowane zachowanie policjantów - mówi wiceminister.

prof. Maciej Perkowski, fot. Barbara Sokolińska

prof. Maciej Perkowski

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
6.03.2024

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić rolnikom pakiet propozycji zmniejszający obciążenia. To reakcja na trwające od tygodni protesty.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok