Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Konwencja PiS w Suwałkach - głównym tematem były nadchodzące wybory samorządowe

Konwencja PiS w Suwałkach - głównym tematem były nadchodzące wybory samorządowe

autor: Areta Topornicka

3.03.2024, 17:46, akt. 17:51

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w niedzielę (2.03) w Suwałkach kandydatów do Rady Miejskiej, Rady Powiatu Suwalskiego, a także do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Swój program wyborczy przedstawił również kandydat na prezydenta Suwałk z tego ugrupowania Jacek Juszkiewicz.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Jak podkreślał, najważniejsza jest dla niego współpraca z mieszkańcami miasta.


Przede wszystkim stawiam na konsultacje z mieszkańcami miasta. Nie po fakcie, ale przed podejmowaniem ważnych decyzji. Nie tak, jak to było przy budowie biblioteki, gdzie na projekt został wydany 1 mln zł, a dopiero teraz prezydent ogłosił, że zrobi referendum w sprawie jej budowy. Co z tymi pieniędzmi, które zostały już wydane, jeżeli mieszkańcy się nie zgodzą? Chciałbym też zamrozić stawki podatku od nieruchomości na 5 lat ponieważ ten podatek rokrocznie był podnoszony. Oprócz tego chciałbym wprowadzić bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców, programy edukacyjne i koła naukowe - mówił kandydat na prezydenta Suwałk Jacek Juszkiewicz.


Poparcia kandydatom udzielił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński. Jego zdaniem lokalny samorząd potrzebuje kontynuacji dalszego rozwoju, który do tej pory udało się wypracować.


Chcemy spojrzeć także w wymiarze programowym na to, co w ostatnich latach się działo, a zwłaszcza jakie są naprawdę wyjątkowo dobre skutki rządów Prawa i Sprawiedliwości dla Suwałk, dla powiatu suwalskiego. Musimy zdefiniować potrzeby, które są przed nami na kolejną samorządową kadencję. Chodzi o to, aby samorząd mógł realizować swój program w ramach swoich kompetencji. Ważne jest, żeby miał on wsparcie zewnętrzne. Wszystkie szczeble władzy publicznej powinny współdziałać aby kontynuować dalszy rozwój Suwałk i powiatu suwalskiego - mówił poseł Jarosław Zieliński.


Do Rady Miejskiej w Suwałkach z ramienia PiS startuje 31 osób. Natomiast kandydatem do Sejmiku Województwa Podlaskiego jest prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszek Dec.

| red: pp

ZOBACZ TEŻ:


Henryk Dębowski kandydatem PiS na prezydenta Białegostoku

3.03.2024, 14:20

Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w białostockiej Radzie Miasta Henryk Dębowski będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok