Radio Białystok | Wiadomości | Henryk Dębowski kandydatem PiS na prezydenta Białegostoku

Henryk Dębowski kandydatem PiS na prezydenta Białegostoku

autor: Edyta Wołosik

3.03.2024, 14:20, akt. 14:48

Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w białostockiej Radzie Miasta Henryk Dębowski będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Ogłosił to w niedzielę (03.03) podczas regionalnej konwencji podlaski poseł, pełnomocnik PiS w Podlaskiem Jacek Sasin: "jest człowiekiem doświadczonym zawodowo, ale przede wszystkim samorządowo, zna mieszkańców, ich bolączki, oczekiwania, potrzeby".

Henryk Dębowski kampanię prowadzić będzie pod hasłem: "Białystok stać na więcej". Jak podkreśla: "tu się urodziłem, wychowałem, tu jest mój dom, jestem radnym od prawie 10 lat, wiem, że w wielu kwestiach decydują względy polityczne, a ja chciałbym miasto odpolitycznić; chciałbym być prezydentem wszystkich, dla ludzi w różnym wieku, by przedsiębiorcy mogli tu rozwijać swoją działalność, a młodzi ludzie stąd nie wyjeżdżali".

To trzeci oficjalnie ogłoszony kandydat na prezydenta miasta. Startuje też obecny prezydent popierany przez Koalicję Obywatelską Tadeusz Truskolaski i Rafał Greś jako kandydat Konfederacji i Ruchu "Bezpartyjni Samorządowcy".

Henryk Dębowski będzie też liderem listy w okręgu nr 2 do Rady Miasta. W pozostałych okręgach na pierwszych miejscach są: obecni radni: Jacek Chańko (okręg nr 1), Katarzyna Siemieniuk (okręg nr 4) i Agnieszka Rzeszewska (okręg nr 5). Natomiast w okręgu nr 3 listę otwierać będzie młodzieżowy działacz PiS - Bartosz Stasiak.

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało też kandydatów do sejmiku województwa podlaskiego. Liderami są: marszałek Artur Kosicki (okręg nr 1 obejmujący Białystok), radny Paweł Wnukowski (okręg nr 2 obejmujący Suwałki i powiaty: augustowski, sejneński, suwalski, sokólski i moniecki), wicemarszałek Marek Olbryś (okręg nr 3 obejmujący Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski) i senator poprzedniej kadencji Mariusz Gromko (okręg nr 4 obejmujący powiaty: bielski, siemiatycki, wysokomazowiecki, hajnowski i białostocki).


Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Konfederacja wystartuje z Bezpartyjnymi Samorządowcami - ich kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Rafał Greś

2.03.2024, 15:57

Konfederacja do wyborów idzie razem z Ruchem Bezpartyjni Samorządowcy, a ich wspólnym kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Rafał Greś.


Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do rady powiatu w Suwałkach i sejmiku województwa podlaskiego

2.03.2024, 15:18

Trzecia Droga, czyli Koalicyjny Komitet Wyborczy PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni, zaprezentowała w sobotę (2.03) w Suwałkach kandydatów do rady powiatu suwalskiego, a także do sejmiku województwa podlaskiego z okręgu nr 2, czyli Suwałk, Sejn, Augustowa, Sokółki i Moniek.


Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy do białostockiej Rady Miasta

2.03.2024, 14:53

Kandydaci wskazani przez Platformę Obywatelską, komitet Tadeusza Truskolaskiego, Nowoczesną i Forum Mniejszości Podlasia są na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej do białostockiej Rady Miasta. W sobotę (2.03) odbyła się oficjalna prezentacja. Z czternastu dotychczasowych radnych KO, na listach wyborczych znalazło się dziesięć osób.


Poseł Sebastian Łukaszewicz zdementował informację o swoim starcie w wyborach na prezydenta Białegostoku

19.02.2024, 20:33

Poseł Sebastian Łukaszewicz nie będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Białegostoku. Polityk zdementował informację, którą w audycji "Gry Polityczne" w Polskim Radiu Białystok przekazał poseł PiS-u Jarosław Zieliński.


Tadeusz Truskolaski ogłosił start w wyborach na prezydenta Białegostoku

24.01.2024, 13:10

To nie była łatwa decyzja, ale po dość długim namyśle zdecydował, że jeszcze raz podejmie rękawicę. Tak o swojej decyzji mówił w czwartek (24.01) prezydent Białegostoku. Tadeusz Truskolaski ogłosił, że będzie ubiegał się w kwietniowych wyborach samorządowych o kolejną kadencję.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok