Radio Białystok | Wiadomości | Konfederacja wystartuje z Bezpartyjnymi Samorządowcami - ich kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Rafał Greś

Konfederacja wystartuje z Bezpartyjnymi Samorządowcami - ich kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Rafał Greś

autor: Edyta Wołosik

2.03.2024, 15:57, akt. 16:27

Konfederacja do wyborów idzie razem z Ruchem Bezpartyjni Samorządowcy, a ich wspólnym kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Rafał Greś.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Konfederacja wystartuje z Bezpartyjnymi Samorządowcami - ich kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Rafał Greś - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W sobotę (2.03) zarówno Rafała Gresia jak i liderów list do sejmiku województwa podlaskiego zaprezentował wicemarszałek Sejmu, podlaski poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

- To silna drużyna, która ma szansę zawalczyć o np. cztery mandaty w sejmiku województwa podlaskiego - mówi Krzysztof Bosak.

Liderami list w poszczególnych okręgach będą: Zbigniew Kasperczuk - przedsiębiorca, angażujący się również społecznie (okręg nr 1 obejmujący Białystok), Łukasz Dymko - przedsiębiorca, prawnik (okręg nr 2 obejmujący Suwałki i powiaty: augustowski, sejneński, suwalski, sokólski i moniecki), Adam Kiełczewski - były samorządowiec, obecnie prowadzący działalność gospodarczą, ale też muzyk (okręg nr 3 obejmujący Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski), Stanisław Derehajło - były wicemarszałek województwa podlaskiego, samorządowiec, rolnik (okręg nr 4 obejmujący powiaty: bielski, siemiatycki, wysokomazowiecki, hajnowski i białostocki).

Kandydat na prezydenta Białegostoku - Rafał Greś jest przedsiębiorcą, prowadzi szkółkę szachową. Podkreśla, że głównym celem jest obniżenie lokalnych podatków dla przedsiębiorców, jak i dla osób indywidualnych.

Rafał Greś jest drugim oficjalnie zaprezentowanym kandydatem na prezydenta Białegostoku, oprócz ubiegającego się o kolejną kadencję Tadeusza Truskolaskiego. W niedziele (3.03) swojego kandydata ma przedstawić Prawo i Sprawiedliwość.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy do białostockiej Rady Miasta

2.03.2024, 14:53

Kandydaci wskazani przez Platformę Obywatelską, komitet Tadeusza Truskolaskiego, Nowoczesną i Forum Mniejszości Podlasia są na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej do białostockiej Rady Miasta. W sobotę (2.03) odbyła się oficjalna prezentacja. Z czternastu dotychczasowych radnych KO, na listach wyborczych znalazło się dziesięć osób.


Wkrótce w Białymstoku będzie można zgłaszać projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego

27.02.2024, 13:17

Do podziału będzie 15 milionów złotych, czyli tyle samo co w tym roku. W Białymstoku rozpoczyna się przyszłoroczna edycja budżetu obywatelskiego. We wtorek (27.02) urzędnicy poinformowali o szczegółach.


Krzysztof Bosak

17.01.2024, 08:20

Za nami burzliwy dzień w Sejmie, podczas którego posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagali się uwolnienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Poza tym, uchwalono ustawę okołobudżetową, która m.in. gwarantuje podwyżki dla nauczycieli i dodatkowe pieniądze na onkologię dziecięcą.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok