Radio Białystok | Wiadomości | Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy do białostockiej Rady Miasta

Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy do białostockiej Rady Miasta

autor: Edyta Wołosik

2.03.2024, 14:53, akt. 15:06

Kandydaci wskazani przez Platformę Obywatelską, komitet Tadeusza Truskolaskiego, Nowoczesną i Forum Mniejszości Podlasia są na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej do białostockiej Rady Miasta. W sobotę (2.03) odbyła się oficjalna prezentacja. Z czternastu dotychczasowych radnych KO, na listach wyborczych znalazło się dziesięć osób.

źródło: facebook.com/ktruskolaski
źródło: facebook.com/ktruskolaski

W obecnej kadencji KO jest w 28-osobowej Radzie Miasta największym klubem, liczącym czternastu radnych.

Z czternastu dotychczasowych radnych KO, na listach wyborczych znalazło się dziesięć osób. Nie ma na nich m.in. przewodniczącego rady Łukasza Prokoryma, który tym razem będzie startował w wyborach do sejmiku województwa podlaskiego. Nie ma też trójki radnych prawosławnych, wskazanych przed poprzednimi wyborami przez Forum Mniejszości Podlasia, a którzy w trakcie kadencji przeszli do komitetu Tadeusza Truskolaskiego.

Forum, które wystawia reprezentantów środowiska prawosławnego, ma kandydatów na trzecich miejscach we wszystkich pięciu okręgach wyborczych w mieście. W jednym z okręgów liderem jest Tadeusz Truskolaski, który po raz piąty będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta.


Stajemy przed bardzo ważną próbą. Zwyciężymy, bo jesteśmy najlepsi. A dlaczego jesteśmy najlepsi? Bo mówiąc bardzo poważnie tylko my, tylko nasza ekipa ma doświadczenie i dokonania. Kto inny może się pochwalić takimi dokonaniami, jakich dokonaliśmy my, w ciągu ostatnich osiemnastu lat w Białymstoku. Dokładnie nikt - mówi Tadeusz Truskolaski.


7 kwietnia wybierać będziemy nie tylko radnych, ale też wójtów, burmistrzów i prezydentów. Tam gdzie w przypadku głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów nie będzie rozstrzygnięcia, druga tura odbędzie się 21 kwietnia.


źródło: PAP | red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Młodzieżowa Rada Miasta Białystok zorganizowała panel dyskusyjny "Młodzi społecznie"

27.02.2024, 17:00

Takie spotkania mają zachęcać młodych do obywatelskiego zaangażowania. Panel dyskusyjny "Młodzi społecznie" zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta Białystok. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i samorządów uczniowskich z białostockich szkół średnich.


Planowana wycinka żywotników w Parku Planty może zostać wstrzymana

26.02.2024, 15:47

Radni stanęli po stronie społeczników i wezwali prezydenta Białegostoku do wstrzymania planowanej wycinki żywotników. Ma do niej dojść w Parku Planty w związku z trwającą modernizacją. Sprawa trafiła pod obrady Rady Miasta.


Tadeusz Truskolaski ogłosił start w wyborach na prezydenta Białegostoku

24.01.2024, 13:10

To nie była łatwa decyzja, ale po dość długim namyśle zdecydował, że jeszcze raz podejmie rękawicę. Tak o swojej decyzji mówił w czwartek (24.01) prezydent Białegostoku. Tadeusz Truskolaski ogłosił, że będzie ubiegał się w kwietniowych wyborach samorządowych o kolejną kadencję.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok