Radio Białystok | Gość | Krzysztof Bosak - wicemarszałek Sejmu

Krzysztof Bosak

wicemarszałek Sejmu

17.01.2024, 08:20, akt. 09:34

Za nami burzliwy dzień w Sejmie, podczas którego posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagali się uwolnienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Poza tym, uchwalono ustawę okołobudżetową, która m.in. gwarantuje podwyżki dla nauczycieli i dodatkowe pieniądze na onkologię dziecięcą.

Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński
Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Krzysztofem Bosakiem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z Krzysztofem Bosakiem rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Czy spodziewa się pan odwołania z funkcji wicemarszałka Sejmu? Dziś głosowanie w tej sprawie

Krzysztof Bosak: Panie redaktorze - wniosek jest Lewicy. Wszyscy sobie zdają sprawę, że jest motywowany jakąś niechęcią polityczno-ideologiczną. Nie ma tutaj jasnej większości za tym, żeby tutaj ten wniosek przegłosować. Wydaje mi się, że mam neutralne lub pozytywne oceny jeśli chodzi o pełnienie moich obowiązków w prezydium Sejmu ze strony posłów innych klubów. Nie spotkałem się z tym, żeby ktoś tutaj narzekał. Natomiast to nie znaczy, że wniosek nie przejdzie. To jest Sejm, to jest polityka. Tutaj nigdy nic do końca nie wiadomo póki nie odbędzie się głosowanie. 

Więc ja jestem przygotowany na oba warianty, zarówno taki, że pozostanę, jak i że zostanę zdegradowany, jeśli mogę tak powiedzieć, do poziomu szeregowego posła. I oczywiście podchodzę do tego na spokojnie. Każda funkcja tutaj w Sejmie, niezależnie czy to jest wiceprzewodniczący podkomisji czy to jest wicemarszałek całego Sejmu, to jest po prostu służba, to jest taka sprawa organizacyjna, żeby to wszystko było lepiej poorganizowane i żeby praca tutaj szła do przodu. Nie traktuję tego w kategoriach przywileju, raczej. Raczej w kategoriach możliwości lepszej pracy dla półtora miliona wyborców, którzy głosowali na nas i reprezentowania w sumie całej opozycji. Bo w tej chwili jest tak, że jestem jedynym reprezentantem opozycji w prezydium Sejmu. PiS swojego kandydata niestety w prezydium Sejmu nie ma, ze względu na to, że koalicja rządząca stwierdziła, że nie przegłosuje byłej marszałek Sejmu.


Panie marszałku, chciałbym wrócić do pana - powoduje pan, możemy to określić, małe napięcie w koalicji pod szyldem Trzecia Droga, bo PSL zapowiada, że nie poprze wniosku Lewicy o pańskie odwołanie. Z drugiej strony marszałek Szymon Hołownia mówi, że trudno wyobrazić mu sobie by w prezydium Sejmu znajdował się przedstawiciel posła Brauna. 

Panie redaktorze, gdyby oni tylko takie problemy mieli, to bylibyśmy szczęśliwym krajem. Tam są znacznie poważniejsze napięcia. Ze swoich rozmów z członkami rządu wiem, że mimo że rozdzielono już ponad sto stanowisk ministrów i wiceministrów, to oni ciągle nie mają w rządzie dokonanego podziału kompetencji i ze sobą cały czas negocjują. 

Widzimy też, że polityka na poziomie Unii Europejskiej się trochę rozjechała. Dlatego że jeździ pani wiceminister z Zielonych i mówi, że chce 90 procent redukcji emisji CO2, z drugiej strony pani poseł z Trzeciej Drogi Hennig-Kloska się od tego dystansuje. Takich przykładów już mamy sporo w ciągu zaledwie jednego miesiąca rządzenia. Nie wspomnę o tych bezprawnych wejściach do redakcji mediów publicznych, czy o aferze z prokuraturą. 

Także spór o to, jak zagłosować w mojej sprawie jest tutaj naprawdę drugo, trzecio, czwartorzędny. To sprawa istotna politycznie. Natomiast oni mają swoje sympatie, antypatie i tak dalej. 

Mi się wydaje, że mam relacje z posłami z innych klubów bardzo dobre. Ale stanowisko polityczne oficjalnie prezentowane jest czasem inne. 


Jeszcze inne rozwiązanie proponuje senator PO Grzegorz Schetyna. Czyli Bosak zostaje wicemarszałkiem, ale za to Konfederacja jest za odebraniem immunitetu posłowi Grzegorzowi Braunowi. Co pan na to?

Ja jakbym chciał być taki trochę złośliwy, to bym powiedział, żeby pan senator się zajął sprawami swojej izby, czyli Senatu, a my tu w Sejmie sobie poradzimy. Natomiast tak na serio mówiąc, to wiem ze swoich rozmów z posłami Platformy, że to nie jest stanowisko Platformy. Nikt tutaj takie ultimatum mi, albo nam nie stawiał. A nawet gdyby próbował, to my nie jesteśmy partią, której ktoś z zewnątrz może dyktować warunki. Jakbym chciał robić to, co jest mile widziane w Platformie, to bym się zapisał do Platformy. Stworzyliśmy Konfederację dlatego, że chcieliśmy dać reprezentację wyborcom prawicowym o poglądach wolnościowych, narodowych, konserwatywnych, obywatelskich, którym nie podobała się taka prawica jaką - powiedzmy - prezentowało PiS, którzy chcieli bardziej wolnorynkowej, bardziej suwerennościowej i przede wszystkim bardziej asertywnej prawicy w sprawach ukraińskich, covidowych, unijnych, klimatycznych i tak dalej. 

I wyborcy docenili naszą ofertę, zagłosowało na nas w ostatnich wyborach kilkaset tysięcy osób więcej niż w 2019 roku. A dobre rady panów z Platformy - możemy ich wysłuchać, pokiwać głowami. I zrobimy po swojemu. 


Część Konfederacji jest też bardzo asertywna w kwestiach religijnych, szczególnie innych niż wiara katolicka. Pokazał to Grzegorz Braun. Dziś głosowanie dotyczące odebrania mu immunitetu. Czy Konfederacja będzie za, czy pan będzie głosował za tym?

Zagłosujemy przeciw. Uważamy, że to jest dęta afera. Przede wszystkim ta ceremonia, która się tutaj odbywała w Sejmie, to była to raczej ceremonia polityczna niż religijna. Przecież współorganizujące to stowarzyszenie nie jest nawet w Polsce zarejestrowanym związkiem wyznaniowym, więc należy to traktować jako organizację społeczną albo jakąś sektę. Ja nie do końca rozumiem z czego wynika takie natrętne honorowanie tutaj - w trakcie kiedy zbrodnie wojenne w strefie Gazy są popełniane - ambasadora Izraela i liderów niektórych żydowskich grup. 

Z drugiej strony uważam, że jak już ich marszałek Sejmu wpuścił, to powinni być traktowani z szacunkiem i nie podoba mi się robienie tutaj zadym. Natomiast immunitet wykracza daleko poza tę jedną sprawę. Prokuratura spakietowała w jednym wniosku o uchylenie immunitetu chyba z siedem różnych spraw. Z czego niektóre w ogóle nie powinny się w tym wniosku znaleźć, dlatego że wniosek o uchylenie immunitetu może przyjść wtedy, kiedy sprawy są ścigane z oskarżenia publicznego, a tutaj mamy jakieś drobne spory, które w ogóle nie mają takiego charakteru. 

I co więcej, przedwczoraj na komisję, na której to miało być uzasadniane, prokurator w ogóle nie przyszedł. Więc mamy do czynienia z jednej strony z jakimś zacietrzewieniem politycznym i uporem, z drugiej strony jakąś taką zdumiewającą nonszalancją. Oczywiście dzisiaj odbędzie się dyskusja. Siły poprawne politycznie będą się tam dystansować, mówić jakie to jest zło, że ktoś tam coś zamanifestował, ma inne poglądy. Natomiast moim zdaniem to zupełnie nie są istotne sprawy. To jest taka typowa burza w szklance wody.


Którą wywołał zresztą sam poseł Grzegorz Braun. Zostawiając temat Brauna - czy nauczyciele pana zdaniem zasługują na 30-procentowe podwyżki?

Generalnie uważam, że tak. Ale ja nie jestem do końca obiektywny. Ja jestem z rodziny nauczycielskiej.


To dlaczego zagłosował pan przeciwko ustawie okołobudżetowej, tak jak cała Konfederacja zresztą?

Panie redaktorze, no nie ze względu na jedną sprawę. Tam są inne rzeczy, z którymi my się nie zgadzamy. Przede wszystkim - moim zdaniem - będziemy mieli w tym roku ogromny problem z wykonaniem budżetu - on jest oparty na zadłużaniu. I nam się nie podoba zadłużanie państwa ponad miarę. Gdyby to była jedna kwestia i systemowo rozwiązana... ja wzywałem do rozwiązania systemowego kwestii wynagrodzeń ludzi pracujących w sektorze publicznym - czy to jako nauczyciele, czy to pielęgniarki, ratownicy, urzędnicy itd., jest mnóstwo ludzi, którzy pracują w sektorze publicznym. Ich pensje się dewaluowały przez ostatnie lata wysokiej inflacji. I żaden rząd nie proponował jakiegoś systemowego rozwiązania. Np. składki ZUS dla przedsiębiorców są automatycznie co roku podnoszone. A wynagrodzenia ludzi pracujących w sektorze publicznym już nie są. I gdyby było jakieś rozsądne rozwiązanie, przemyślane...  A tutaj mamy do czynienia niestety z działaniem takim ad hoc. 

Natomiast gdyby była tylko ta jedna rzecz, to bym głosował za tym. W niektórych miastach jest bardzo trudno nauczycieli do szkół pozyskać, dlatego że pensje są niekonkurencyjne. 


7 kwietnia - pierwszy termin wyborów, pierwsze głosowanie w wyborach samorządowych. Kiedy listy w województwie podlaskim?

Mamy jeszcze czas do rejestracji. Tutaj u nas się toczą rozmowy - rozważamy różne scenariusze, jeżeli chodzi o porozumienia wyborcze, o kandydatów na radnych. Chcemy mocne listy do sejmików przedstawić. Także dajemy sobie jeszcze ten czas na rozmowy teraz w styczniu. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.


Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.

fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.


Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.


Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.


fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?


prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.


Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.

Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.


Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok