Radio Białystok | Wiadomości | Poseł Sebastian Łukaszewicz zdementował informację o swoim starcie w wyborach na prezydenta Białegostoku

Poseł Sebastian Łukaszewicz zdementował informację o swoim starcie w wyborach na prezydenta Białegostoku

autor: Wojciech Szubzda

19.02.2024, 20:33, akt. 20:34

Poseł Sebastian Łukaszewicz nie będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Białegostoku. Polityk zdementował informację, którą w audycji "Gry Polityczne" w Polskim Radiu Białystok przekazał poseł PiS-u Jarosław Zieliński.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska
Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Poseł PiS-u Jarosław Zieliński w poniedziałkowych (19.02) "Grach politycznych" w Polskim Radiu Białystok powiedział, że to Sebastiana Łukaszewicza zatwierdził Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości na kandydata w wyborach na urząd prezydenta Białegostoku.

Nawet jeśli wstępnie tak było, to musiało się to zmienić. Kilka godzin po radiowej wypowiedzi posła Zielińskiego - zdementował tę informację poseł Sebastian Łukaszewicz. Polityk przesłał do Polskiego Radia Białystok oświadczenie. Czytamy w nim m.in., że nie zamierza rezygnować z pracy w Sejmie po kilku miesiącach. Wskazuje, że będzie - jak to określa - walczył o kluczowe projekty dla naszego kraju. Tu poseł mówi m.in. o Centralnym Porcie Komunikacyjnym czy trasie ekspresowej S8 z Białegostoku do Augustowa.


Te projekty mają ogromne znaczenie dla rozwoju naszego województwa, które reprezentuję w Sejmie dzięki zaufaniu wyborców. Również dzisiaj rozpoczęła pracę sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa, której jestem członkiem i w której będę musiał się skupić na dochodzeniu do prawdy - pisze w oświadczeniu poseł Sebastian Łukaszewicz.


Poseł dziękuje też za gratulacje i poparcie, ale wskazuje, że w nadchodzących wyborach nie będzie go na żadnej liście w Białymstoku.

Informację o tym, że Sebastian Łukaszewicz nie będzie kandydował potwierdził nam też Artur Kosicki - szef białostockich struktur PiS.

Prawo i Sprawiedliwość - tak, jak i inne komitety ma czas na rejestrację kandydatów na urząd prezydenta Białegostoku do 14 marca. Na razie jedynym oficjalnym kandydatem jest obecny prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia.


Oświadczenie posła Sebastiana Łukaszewicza przesłane do Polskiego Radia Białystok:


Szanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się plotkami, chciałbym oficjalnie oświadczyć, że *nie kandyduję na prezydenta Białegostoku*. Nie zamierzam rezygnować z pracy w Sejmie RP po kilku miesiącach, szczególnie teraz, gdy na szali leży walka o kluczowe projekty dla naszego kraju, takie jak:

- Centralny Port Komunikacyjny,

- elektrownia jądrowa,

- port kontenerowy w Świnoujściu,

- budowa drogi krajowej nr 8 do Augustowa i granicy państwa.

Te projekty mają ogromne znaczenie dla rozwoju naszego województwa, które reprezentuję w Sejmie dzięki zaufaniu wyborców. Również dzisiaj rozpoczęła pracę sejmowa komisja śledcza ds. pegasusa, której jestem członkiem i w której będę musiał się skupić na dochodzeniu do prawdy.

Cieszę się z tego, że doświadczony polityk Zjednoczonej Prawicy Jarosław Zieliński uważa, że PiS wymaga odmłodzenia, ale powaga sytuacji wymaga ode mnie zaangażowania się w pracę na rzecz regionu w parlamencie.

Dziękuję wszystkim za gratulacje i poparcie, jest mi bardzo miło, że moje praca jest dostrzegana przez wyborców. Proszę, niech nikt nie głosuje na mnie w Białymstoku, bo nie znajdziecie mnie na żadnej liście.

Pozdrawiam serdecznie,

Sebastian Łukaszewicz

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tadeusz Truskolaski ogłosił start w wyborach na prezydenta Białegostoku

24.01.2024, 13:10

To nie była łatwa decyzja, ale po dość długim namyśle zdecydował, że jeszcze raz podejmie rękawicę. Tak o swojej decyzji mówił w czwartek (24.01) prezydent Białegostoku. Tadeusz Truskolaski ogłosił, że będzie ubiegał się w kwietniowych wyborach samorządowych o kolejną kadencję.


Poseł Sebastian Łukaszewicz wśród kandydatów PiS-u na prezydenta Białegostoku

17.01.2024, 21:25

Poseł Sebastian Łukaszewicz jest brany pod uwagę przez Prawo i Sprawiedliwość jako kandydat w wyborach na prezydenta Białegostoku - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio Białystok.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok