Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalskie centrum handlowe Plaza nie zostanie rozbudowane

Suwalskie centrum handlowe Plaza nie zostanie rozbudowane

autor: Areta Topornicka

2.04.2024, 05:42, akt. 05:44

Taką decyzję na ostatniej sesji podjęli miejscy radni. Właściciel obiektu chciał powiększyć budynek w stronę ulicy Noniewicza, natomiast władze miasta oczekiwały m.in. przebudowy stromego wyjazdu z parkingu podziemnego.

fot. Marcin Iwanowicz
fot. Marcin Iwanowicz

Aby tak się stało potrzebna była zmiana miejscowego planu zagospodarowania. Jak mówi prezydent Czesław Renkiewicz, mimo upływu czasu właściciel Plazy nie przedstawił dokumentacji projektowej. 


- W trakcie trwania całej procedury inwestor nie przedłożył kompletnej wersji koncepcji. Ostatecznie w piśmie z 31 sierpnia 2023 r. poinformował, że oczekiwany przez miasto zakres inwestycji nie będzie wykonywany. Jednocześnie podkreślił, że spółka nadal podtrzymuje swoją propozycję rozbudowy budynku w kierunku zachodnim w stronę ul. Noniewicza na terenie istniejącego parkingu. Oczywiście nie ma na to naszej zgody. 


Radny Bogdan Bezdziecki przypomina, że klienci Plazy parkując przy pobliskiej ulicy często zastawiają wjazdy na posesje. Jego zdaniem układ komunikacyjny przy obiekcie wciąż wymaga przebudowy.


- Próby rozwiązania tego problemu nie przynoszą jakiegoś wielkiego skutku. Być może kiedyś pojawi się szansa, aby jakoś ten układ komunikacyjny zmienić. Na tym etapie jednak, z tego co wiem od mieszkańców, oni woleli, żeby lepiej odstąpić od zmiany planu zagospodarowania i zapobiec rozbudowie Plazy, nawet kosztem tego, żeby to wszystko zostało tak, jak w tej chwili. Apeluję jednak mimo wszystko aby w przyszłości na tą sprawą się jednak pochylić.


Przypomnijmy, że plan rozbudowy Plazy budził niepokój okolicznych mieszkańców. Od lat domagają się oni wyłączenia z ruchu ulicy oddzielającej ich domy od sklepu.

| red: art
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok