Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Niechciana reklama pojawiła się na augustowskich bulwarach

Niechciana reklama pojawiła się na augustowskich bulwarach

autor: Karol Prymaka

14.06.2024, 08:41, akt. 08:43

W tym tygodniu mieszkańców Augustowa zaskoczył niecodzienny widok. W pobliżu sanatorium Pałac na Wodzie powstała wielkoformatowa plansza reklamowa.

fot. Uzdrowisko Augustów Pałac Na Wodzie Falkowski
fot. Uzdrowisko Augustów Pałac Na Wodzie Falkowski

O szczegółach mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.


- Mieszkańcy byli oburzeni tym, że takie ,,coś'' stoi na naszych bulwarach. Teren jest zabytkiem, jest chroniony krajobraz oraz przebiega w tym miejscu strefa uzdrowiskowa. Nigdy tam takich rzeczy nie było. Urzędnicy zostali rozdysponowani do sprawdzenia sprawy i faktycznie powstała w tym miejscu reklama, o wymiarach 12 metrów szerokości i kilka metrów wysokości. Potężny billboard usadowiony został na betonowych podstawach tuż przy rzece Netcie.


Sprawą zainteresowały się również instytucje, chroniące obszar augustowskich bulwarów. Jak zaznacza wiceburmistrz Chodkiewicz, szpecący baner powstał niezgodnie z prawem. 


- Wszystko wskazuje na to, że te działania nie były uzgodnione z konserwatorem zabytków, a jest to strefa ochrony Kanału Augustowskiego. Finalne okazało się, reklama powstała na gruncie miejskim, a nie na prywatnej działce. Bez żadnego pozwolenia i prawa do dysponowania tym miejscem. Wystosowaliśmy wezwanie, do domniemanego właściciela o jej usuniecie i jeżeli nie wywiąże się z tego we wskazanym terminie, to miasto obciąży go wysokimi kosztami.Jak udało nam się ustalić, billboard wczoraj(13.06) po południu został  zdemontowany przez właściciela.

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


Augustów nie utraci statusu uzdrowiska. Takie zagrożenie istniało

16.06.2020, 07:31

Miasto nie dopełniło bowiem wymaganego przez Ministerstwo Zdrowia warunku - należało rozpocząć wydobywanie borowiny, która znajduje się na działce należącej do Lasów Państwowych.


Augustów wprowadził kartę ze zniżkami dla turystów

27.05.2019, 12:18

Turyści odwiedzający Augustów - przez co najmniej trzy dni - mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek i rabatów na usługi rejsowe, gastronomiczne, kulturalne, sportowe, turystyczne i rekreacyjne dzięki wprowadzonej przez samorząd Augustowskiej Karty Turysty.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Drugi dzień Suwałki Blues Festival, 12.07.2024, fot. Marcin Iwanowicz
13.07.2024, 18:49, akt. 14.07.2024, 18:33

Trzeci, ostatni dzień Suwałki Blues Festival
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok