Radio Białystok | Patronaty | XXVIII edycja Konkursu o Nagrodę i Medal im. Zygmunta Glogera

XXVIII edycja Konkursu o Nagrodę i Medal im. Zygmunta Glogera

20.10.2017

Patronem nagrody i medalu jest Zygmunt Gloger urodzony w Tyborach Kamiance w pobliżu Łomży. Etnograf, folklorysta i autor słynnej "Encyklopedii staropolskiej" oraz "Geografii historycznej ziem dawnej Polski", który rodzinnemu regionowi poświęcił najwięcej badań i publikacji.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Nagroda ustanowiona została w 1983 roku w Łomży, przez red. Stanisława Zagórskiego, założyciela Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego "Stopka" w Łomży. Od początku miała rangę wyróżnienia ogólnopolskiego.

Przyznawana jest za szczególne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury polskiej. Mogą ją otrzymywać Polacy mieszkający w kraju i za granicą. Honoruje się nią badaczy, animatorów kultury tradycyjnej, tych, którzy wzorem Zygmunta Glogera gromadzą i przekazują wiedzę o kulturze regionu, chronią ją i zachowują dla przyszłych pokoleń.

Wśród laureatów znaleźli się m.in. prof. Jan Miodek, Józef Burszta, Julian Krzyżanowski, Bohdan Baranowski, Czesław Hernas, Roman Reinfuss, Jadwiga Klimaszewska, Roch Sulima, Dorota Simonides.

Od 2016 roku Konkurs jest wpisany w stałe zadania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które sprawuje nad Konkursem patronat i jest fundatorem przyznawanych wyróżnień.

Organizację Konkursu, w imieniu MKiDN, sprawuje Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" im. Stanisława Zagórskiego w Łomży.

Regulamin i formularz na stronie stopkapress.com.pl.


Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2017 roku

Uroczystość wręczenia medali i nagród: 20 października 2017 roku


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok