Radio Białystok | Patronaty | L.Stadt - koncert w Białymstoku

L.Stadt - koncert w Białymstoku

23.09.2017

Koncert zespołu L.Stadt odbędzie się w sobotę, 23 września o 20:00 w Kinie Forum w Białymstoku.

L.Stadt - koncert w Białymstoku, źródło: mat. org.
L.Stadt - koncert w Białymstoku, źródło: mat. org.

Nowy album "L.Story"

Zespół powrócił z nowym albumem zatytułowanym "L.Story". Nowa płyta L.Stadt zawiera 8 utworów do tekstów Konrada Dworakowskiego, aktora, reżysera i scenografa teatralnego. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu, który powraca z nowym materiałem po ponad 3-letniej przerwie. To materiał zaskakujący i różnorodny. Po doświadczeniach z różnymi odmianami alt rocka, surf i country zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Wielki Chór Małej Chorei a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Dworakowskiego.

- Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie - mówi lider L.Stadt Łukasz Lach. - Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie, kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością - wyjawia.

- To dla mnie materiał ważny osobiście, ale czuję w nim wiele  uniwersalnych treści - mówi Lach. - Widziałem we Wrocławiu jak mocno  działa na publiczność. Weszliśmy z materiałem do studia i powstała z  tego barwna płyta. Te piosenki są inne od tego, co robiliśmy wcześniej, a  o to mi zawsze chodziło. Nie powtarzać się i na każdej płycie pokazywać  L.Stadt z nieznanej dotąd strony - wyjaśnia.

Alternatywny rock z elementami surf rocka, country i psychodelii

Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt - wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu - przerodził się jednak w wydawnictwo.

L.Story to czwarty krążek w dyskografii łódzkiego kwartetu, który tworzą: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski oraz dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera.

Zespół, który łączy alternatywnego rocka z elementami surf rocka, country i psychodelii, ma na koncie dwie autorskie płyty "L.Stadt" i "EL.P (wyprodukowany przez cenionego amerykańskiego producenta Mikaela Counta (w CV ma m.in. DJ Shadowa, Radiohead) oraz EP "You gotta move" z piosenkami amerykańskich artystów country. Grał na dużych światowych festiwalach m.in. Culture Collide w Los Angeles, SXSW w Austin, Indie Week w Toronto, OFF Festival w Katowicach czy Afisza Piknik w Moskwie. 

Bilety: przedsprzedaż: 30 złw dniu koncertu: 40 zł.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok