Radio Białystok | Patronaty | III Ogólnopolski Konkurs Mostów Drewnianych

III Ogólnopolski Konkurs Mostów Drewnianych

22.11.2017

Już po raz trzeci Studenckie Koło Naukowe Konstruktor z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska organizuje Ogólnopolski Konkurs Mostów Drewnianych. Drużyny studenckie rywalizować będą od środy do piątku (22-24.11) 2017 r. na Politechnice Białostockiej.

Źródło: mat. org.
Źródło: mat. org.

Cel: zbudować model mostu drewnianego o łącznej długości 3,50 m, o kubaturze drewna nie większej niż 0,27 m3. Im wyższy stosunek przeniesionego przez konstrukcję obciążenia do objętości użytego materiału brutto oraz bliższe oszacowanie nośności mostu, tym więcej punktów zdobędzie drużyna.

Modele mostów w skali makro obrazują mechanikę konstrukcji, pomagając w praktyce weryfikować rozwiązania konstrukcyjne, jakie studenci poznają podczas nauki. Poza tym, wspólne tworzenie budowli kształtuje postawy współpracy, tak potrzebne w późniejszej pracy każdego inżyniera. To także wspaniała zabawa.

W III Ogólnopolskim Konkursie Mostów Drewnianych wystartuje 5 pięcioosobowych drużyn z Politechnik: Łódzkiej, Śląskiej i Białostockiej.

Rywalizacja składa się z dwóch etapów

Pierwszy dzień konkursu to etap montażowy. Zawodnicy będą składać mosty z pojedynczych elementów. Każdy zespół musiał wcześniej zaprojektować most i jego poszczególne części.

W środę (22.11) każdy zespół w czasie nie dłuższym niż 8 godzin będzie musiał złożyć most. Studenci będą mogli korzystać z młotków, wkrętarek, śrubokrętów, kombinerek, obcęgów, grzechotek na bity, ołówków, linijek, taśm mierniczych oraz bitów.

Etap drugi (czwartek) - poddanie mostu próbie obciążeniowej obciążeniem statycznym o obciążeniu ciągłym do 10 ton.

Zwieńczeniem zawodów (dzień trzeci) będzie konferencja o tematyce ogólnobudowlanej, po zakończeniu której nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród.

Organizatorzy zapraszają do dopingowania uczestników w trakcie trwania próby obciążeniowej mostów w hali budynku INNO-EKO-TECH, a także na konferencję z zakresu różnych sfer budownictwa. Konferencję współtworzą uczestnicy OKMD, studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Konkurs został dofinansowany z budżetu Miasta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta poprzez osiągnięcia i wynalazki studentów Politechniki Białostockiej.

Więcej o konkursie można przeczytać na wydarzeniu konkursowym na Facebooku.

źródło: mat. org. | red: wsz

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok