"Czarna" Wojciecha Kuczoka

2 czerwca 2017, 16:31

Czarna powieść
Czarna powieść

Powieść czyta Bartłomiej Olszewski

Polskie Radio Białystok i Wydawnictwo Od deski do deski zapraszają na spotkanie z powieścią Wojciecha Kuczoka "Czarna". Od poniedziałku, 5 czerwca codziennie o 9:45 i 21:45 Bartłomiej Olszewski, aktor Teatru Wierszalin, czyta fragmenty tej wstrząsającej historii.

Książka ukazuje się w serii "Na faktach". To historie, które wydarzyły się naprawdę, było o nich głośno w mediach i niemal każdy z nas o nich słyszał. Pisarze biorą na warsztat te historie i patrzą na nie swoimi literackimi oczami. Opisują rzeczywistość najlepiej, jak tylko potrafią. 

Tytułowa "Czarna" to mała miejscowość

Czarna to mała miejscowość, z której pochodzi Jeremi. Ten zamożny i przystojny mężczyzna jest dobrym ojcem i przedsiębiorcą. Jednak odkąd poznaje Maryśkę, jego małżeństwo zaczyna się psuć. Ta chwilowa przygoda i przelotny romans przeradzają się w obsesję ze strony kochanki Jeremiego. Mężczyzna powoli gubi się w swoich uczuciach. Wszystko zmierza do tragicznego w skutkach finału. 

Wojciech Kuczok - laureat Nike

Wojciech Kuczok urodził się w Chorzowie, skończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Jest speleologiem i odkrywcą kilku jaskiń. Wreszcie, autorem powieści "Gnój", którą nagrodzono Paszportem Polityki i uhonorowano Nike. Napisał scenariusz do dwóch filmów Magdaleny Piekorz: "Pręgi” oraz "Senność”. W 2016 roku ukazał się jego tomik snów "Proszę mnie nie budzić".

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS





"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego

Opowieść o buncie, miłości i burzliwej historii młodego człowieka uciekającego z ogarniętego rewolucją Baku do nieznanej Polski, gdzie jest świadkiem zmian politycznych i narodzin państwa.



"Kształt Wody" Guillermo del Toro i Daniel Kraus

Porywająca opowieść o kobiecie i jej samotności, o mężczyźnie i jego traumie oraz o niezwykłej istocie, która na zawsze zmienia te dwa życia.



"Po wsze czasy" Iwony Menzel

Miłość, walka o niepodległość i Białystok – najnowsza powieść Iwony Menzel w Polskim Radiu Białystok.



"Grzesznik" Artura Urbanowicza

Nowa powieść grozy suwalskiego pisarza. Zaskakujące i niespotykane połączenie horroru z opowieścią gangsterską.



"Korona śniegu i krwi" Elżbiety Cherezińskiej

Akcja bestsellerowej powieści jest osadzona w XIII-wiecznej Polsce w epoce rozbicia dzielnicowego




źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok