"Czarna" Wojciecha Kuczoka

2 czerwca 2017, 16:31

Czarna powieść
Czarna powieść

Powieść czyta Bartłomiej Olszewski

Polskie Radio Białystok i Wydawnictwo Od deski do deski zapraszają na spotkanie z powieścią Wojciecha Kuczoka "Czarna". Od poniedziałku, 5 czerwca codziennie o 9:45 i 21:45 Bartłomiej Olszewski, aktor Teatru Wierszalin, czyta fragmenty tej wstrząsającej historii.

Książka ukazuje się w serii "Na faktach". To historie, które wydarzyły się naprawdę, było o nich głośno w mediach i niemal każdy z nas o nich słyszał. Pisarze biorą na warsztat te historie i patrzą na nie swoimi literackimi oczami. Opisują rzeczywistość najlepiej, jak tylko potrafią. 

Tytułowa "Czarna" to mała miejscowość

Czarna to mała miejscowość, z której pochodzi Jeremi. Ten zamożny i przystojny mężczyzna jest dobrym ojcem i przedsiębiorcą. Jednak odkąd poznaje Maryśkę, jego małżeństwo zaczyna się psuć. Ta chwilowa przygoda i przelotny romans przeradzają się w obsesję ze strony kochanki Jeremiego. Mężczyzna powoli gubi się w swoich uczuciach. Wszystko zmierza do tragicznego w skutkach finału. 

Wojciech Kuczok - laureat Nike

Wojciech Kuczok urodził się w Chorzowie, skończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Jest speleologiem i odkrywcą kilku jaskiń. Wreszcie, autorem powieści "Gnój", którą nagrodzono Paszportem Polityki i uhonorowano Nike. Napisał scenariusz do dwóch filmów Magdaleny Piekorz: "Pręgi” oraz "Senność”. W 2016 roku ukazał się jego tomik snów "Proszę mnie nie budzić".

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Życie to są chwile" - Zenon Martyniuk i Martyna Rokita

To opowieść o chłopaku z Podlasia, który nie wahał się podążać za marzeniami. O życiu, karierze i miłości. Zdobywaniu szczytów sławy. Jest to opowieść o chłopaku, którego kocha cała Polska."Przeznaczenie, traf, przypadek" Jacek Cygan

Niezrównany poeta polskiej piosenki, teraz mierzy się z inna formą literacką"Duchowe życie zwierząt" Petera Wohllebena

Fragmenty powieści codziennie o 9:45 i 21:45 czyta Stanisław Biczysko"Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" Cezarego Łazarewicza

Fragmenty powieści codziennie o 9:45 i 21:45 czyta Maciej Kowalik"Maria Skłodowska-Curie" Magdaleny Niedźwiedzkiej

Zaglądamy do paryskiego domu jednej z najwybitniejszych kobiet świata. Pięknej Polki - dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Oto opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znacie.
źródło: www.radio.bialystok.pl​