"Czarna" Wojciecha Kuczoka

2 czerwca 2017, 16:31

Czarna powieść
Czarna powieść

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 15

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 14

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 13

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 12

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 11

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 10

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 9

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 8

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 7

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 6

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 5

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 4

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 3

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 2

"Czarna" Wojciecha Kuczoka, odc. 1

Powieść czyta Bartłomiej Olszewski

Polskie Radio Białystok i Wydawnictwo Od deski do deski zapraszają na spotkanie z powieścią Wojciecha Kuczoka "Czarna". Od poniedziałku, 5 czerwca codziennie o 9:45 i 21:45 Bartłomiej Olszewski, aktor Teatru Wierszalin, czyta fragmenty tej wstrząsającej historii.

Książka ukazuje się w serii "Na faktach". To historie, które wydarzyły się naprawdę, było o nich głośno w mediach i niemal każdy z nas o nich słyszał. Pisarze biorą na warsztat te historie i patrzą na nie swoimi literackimi oczami. Opisują rzeczywistość najlepiej, jak tylko potrafią. 

Tytułowa "Czarna" to mała miejscowość

Czarna to mała miejscowość, z której pochodzi Jeremi. Ten zamożny i przystojny mężczyzna jest dobrym ojcem i przedsiębiorcą. Jednak odkąd poznaje Maryśkę, jego małżeństwo zaczyna się psuć. Ta chwilowa przygoda i przelotny romans przeradzają się w obsesję ze strony kochanki Jeremiego. Mężczyzna powoli gubi się w swoich uczuciach. Wszystko zmierza do tragicznego w skutkach finału. 

Wojciech Kuczok - laureat Nike

Wojciech Kuczok urodził się w Chorzowie, skończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Jest speleologiem i odkrywcą kilku jaskiń. Wreszcie, autorem powieści "Gnój", którą nagrodzono Paszportem Polityki i uhonorowano Nike. Napisał scenariusz do dwóch filmów Magdaleny Piekorz: "Pręgi” oraz "Senność”. W 2016 roku ukazał się jego tomik snów "Proszę mnie nie budzić".

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Przeznaczenie, traf, przypadek" Jacek Cygan

Niezrównany poeta polskiej piosenki, teraz mierzy się z inna formą literacką"Duchowe życie zwierząt" Petera Wohllebena

Fragmenty powieści codziennie o 9:45 i 21:45 czyta Stanisław Biczysko"Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" Cezarego Łazarewicza

Fragmenty powieści codziennie o 9:45 i 21:45 czyta Maciej Kowalik"Maria Skłodowska-Curie" Magdaleny Niedźwiedzkiej

Zaglądamy do paryskiego domu jednej z najwybitniejszych kobiet świata. Pięknej Polki - dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Oto opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znacie."Jak pokochać centra handlowe" Natalii Fiedorczuk - od 27 lutego w Polskim Radiu Białystok

"Jak pokochać centra handlowe” to debiut literacki Natalii Fiedorczuk. Książkę czyta aktorka Białostockiego Teatru Lalek Grażyna Kozłowska.
źródło: www.radio.bialystok.pl​