"Karol" Magdaleny Niedźwiedzkiej

2 października 2017, 09:22

Powieść tygodnia - "Karol"
Powieść tygodnia - "Karol"

Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii „Królewska heretyczka” oraz „Maria Skłodowska-Curie”, powraca z powieścią o romansie, który wstrząsnął brytyjską monarchią. 

Bohaterami powieści są członkowie panującej rodziny królewskiej 


Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a kończy w 2005 roku. Skupia się na losach dwóch sławnych małżeństw, ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności, rodzenie się i umieranie miłości, walkę o prawo do samostanowienia, a także starania o określenie swojej roli w świecie. Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia, Dianą i Camillą.

Tłem do wydarzeń współczesna legenda, a nie fakty


„Opowieści z angielskiego dworu” to pierwsza próba powieściowej fabularyzacji losów Diany, księżnej Walii, Camilli, obecnej księżnej Kornwalii, i księcia Karola. Swego rodzaju subiektywne studium ich życia, o którym autorka mówi: Nie jest to klasyczna powieść biograficzna. Jest to powieść biograficzna oparta na legendzie, która powstała za życia bohaterów i która, niezależnie od ich woli, zostanie przekazana potomnym właśnie w takiej formie.


Zapraszamy do wysłuchania fragmentów powieści, czytanych przez Marcina Przybylskiego. Powieść na naszej antenie tylko przez tydzień! 

I tom trylogii „Opowieści z angielskiego dworu”  pt. „Karol” ukazał się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kształt Wody" Guillermo del Toro i Daniel Kraus

Porywająca opowieść o kobiecie i jej samotności, o mężczyźnie i jego traumie oraz o niezwykłej istocie, która na zawsze zmienia te dwa życia."Po wsze czasy" Iwony Menzel

Miłość, walka o niepodległość i Białystok – najnowsza powieść Iwony Menzel w Polskim Radiu Białystok."Grzesznik" Artura Urbanowicza

Nowa powieść grozy suwalskiego pisarza. Zaskakujące i niespotykane połączenie horroru z opowieścią gangsterską."Korona śniegu i krwi" Elżbiety Cherezińskiej

Akcja bestsellerowej powieści jest osadzona w XIII-wiecznej Polsce w epoce rozbicia dzielnicowego"Śmierć" Anny Markowej

Bohaterami opowiadań są zwyczajni ludzie mający różne problemy, żyjący w różnych miejscach i czasie. Łączy ich postać Śmierci.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok