Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Aplikacja CiTTy do zgłaszania awarii i usterek w mieście

Białystok: Aplikacja CiTTy do zgłaszania awarii i usterek w mieście

6.10.2016, 16:41, akt. 16:41

ldprod, Fotolia.com
ldprod, Fotolia.com


0:00
0:00
Aplikacja CiTTy - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Niedziałającą sygnalizację świetlną, powalone drzewo, zalegające śmieci czy nielegalne graffiti - mieszkańcy Białegostoku mogą zgłaszać przez specjalną platformę CiTTy, która została uruchomiona w czwartek (6.10). Ma to usprawnić kontakt między urzędem a mieszkańcami.

Platformę opracowała polska firma Transition Technologies we współpracy z Urzędem Miejskim w Białymstoku, działa ona jako strona internetowa i aplikacja na urządzenia mobilne.

Jak mówił na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, to platforma stworzona z myślą o mieszkańcach, która ma ułatwić im zgłaszanie problemów i usterek występujących w przestrzeni miejskiej, unikając tym samym zbędnych formalności.

Zgłaszając awarię lub usterkę poprzez platformę należy wybrać lokalizację, rodzaj zgłaszanej usterki oraz krótko ją opisać; jest też opcja dołączenia zdjęcia. Można też podejrzeć listę zgłoszonych problemów, a na mapie sprawdzić ich lokalizację.

Jak wyjaśniła dyrektorka białostockiego oddziału firmy Justyna Nowacka-Dzienis, platforma została opracowana tak, aby dodawanie zgłoszeń przez mieszkańców było jak najprostsze. Dodała, że dzięki podaniu w aplikacji adresu i rodzaju usterki lub awarii łatwiej jest je przyporządkować do odpowiednich jednostek urzędu miejskiego, które zajmują się daną sprawą. "To znacznie przyspiesza rozwiązywanie zgłoszonych problemów" – dodała Nowacka-Dzienis.

Aplikacja przystosowana jest do potrzeb osób niewidomych, niedowidzących, niepełnosprawnych ruchowo oraz niesłyszących. Została stworzona także z myślą o seniorach oraz osobach, które nie są biegłe w obsłudze komputera i internetu.

Platforma działa w wersji beta, a urząd czeka na ewentualne uwagi i propozycje zmian.

Do tej pory białostoczanie różne awarie mogli zgłaszać poprzez uruchomioną blisko dwa lata temu infolinię, ale też pisali maile czy poprzez media społecznościowe. (PAP, oprac. mak)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nowy tytul

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok