Radio Białystok | Wiadomości | Nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku protestują - nie chcą zmiany dyrektora

Nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku protestują - nie chcą zmiany dyrektora

autor: Renata Reda

19.05.2017, 15:33, akt. 16:55

Od miesiąca szukają wsparcia w różnych instytucjach.

Nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku protestują - nie chcą zmiany dyrektora, fot. Renata Reda
Nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku protestują - nie chcą zmiany dyrektora, fot. Renata Reda

Nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku protestują - nie chcą zmiany dyrektora - relacja Renaty Redy

Związkowcy, nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku protestują przeciwko wynikom konkursu na dyrektora tej placówki. Przegrała w nim obecna dyrektorka Marzena Ciruk, która tę funkcję pełni od 20 lat. Szkolna społeczność ma nadzieję, że ta sprawa nie jest jeszcze zamknięta. 

Na Marzenę Ciruk głosowało 6 członków komisji konkursowej, na jej kontrkandydatkę 10

Ludzie interweniowali w tej sprawie w Urzędzie Miasta w Białymstoku, u wojewody podlaskiego i w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Na Marzenę Ciruk głosowało 6 członków komisji konkursowej, na jej kontrkandydatkę 10. Prezydent Białegostoku w komisji miał 4 przedstawicieli. Pozostali członkowie reprezentowali: Podlaskiego Kuratora Oświaty, Radę Pedagogiczną, rodziców, Związek Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ "Solidarność", Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i K NSZZ "Solidarność 80". 

FZZ uważa, że komisje konkursowe działają niezgodnie z prawem

W najbliższych dniach powinna być decyzja wojewody podlaskiego w sprawie ewentualnego unieważnienia konkursów na dyrektorów placówek oświatowych w Białymstoku. Wystąpił o to przewodniczący Forum Związków Zawodowych województwa podlaskiego Eugeniusz Muszyc. Uważa on, że komisje konkursowe działają niezgodnie z prawem, bo zasiadają w nim przedstawiciele Obywatelskiego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty. Tymczasem według opinii Forum Związków Zawodowych, nie mają do tego prawa. 

Do tej pory przeprowadzono 37 konkursów na dyrektorów placówek oświatowych. Do połowy czerwca ma być ich w sumie przeprowadzonych ponad 50.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Skarga do wojewody - chodzi o konkursy na dyrektorów szkół w Białymstoku

12.04.2017, 14:24

Wojewoda podlaski przyjrzy się składom komisji konkursowych, które wybierają dyrektorów szkół i przedszkoli w Białymstoku.


Konkursy na dyrektorów białostockich placówek oświatowych dopiero się rozpoczęły a już budzą spory

10.04.2017, 07:40

Powtórzenia konkursów na dyrektorów białostockich szkół i przedszkoli chcą niektórzy związkowcy. Twierdzą, że podczas powoływania komisji wybierających szefów placówek oświatowych były nieprawidłowości. Władze Białegostoku odpierają zarzuty. Mówią, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. W ocenie związkowców, problemem jest wybór do komisji osoby, która nie jest do tego uprawniona.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu

Fot. Joanna Żemojda
23.06.2018, 07:27, akt. 07:31

Nocny turniej piłki siatkowej w Białymstokuźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok