Radio Białystok | Wiadomości | Andrzej Strumiłło odebrał diamentową Włócznię Jaćwingów

Andrzej Strumiłło odebrał diamentową Włócznię Jaćwingów

autor: Iza Kosakowska

5.08.2017, 08:23, akt. 08:44

Podczas uroczystej gali w Suwalskim Ośrodku Kultury władze Suwałk wręczyły (4.08) doroczne nagrody Włócznie Jaćwingów. 6 statuetek, w tym jedna diamentowa, trafiło do osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla miasta w minionym roku.

Gala "Włócznie Jaćwingów", fot. Iza Kossakowska
Gala "Włócznie Jaćwingów", fot. Iza Kossakowska

Wręczenie Włóczni Jaćwingów - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Najbardziej zasłużeni dla Suwałk

Doroczne Nagrody Prezydenta to szczególne wyróżnienie. Jak zaznacza Czesław Renkiewicz, chodzi o docenienie tych, którzy mają duży wpływ na rozwój Suwałk.

Specjalną Włócznię Jaćwingów z diamentem, za całokształt twórczości otrzymał profesor Andrzej Strumiłło.  Artysta, rzeźbiarz i fotograf , także autor statuetki. Przyznaje skromnie, że choć cieszy to wyróżnienie, jednak takie nagrody powinny trafiać do rąk młodszych i energicznych osób.

"Ta nagroda to docenienie pracy wielu ludzi"

Za taką osobe uchodzi ks. Dawid Banach, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, który został laureatem nagrody za działalność społeczną i kulturalną, także organizację koncertów i akcji "Zbieramy na organy" mającej na celu zebranie pieniędzy na renowację najstarszych w Suwałkach organów. Laureat przyznaje, że ta nagroda to docenienie pracy wielu ludzi.

Pozostałe statuetki otrzymali także firma RESOza działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, Urszula Rutkowska za wzorowe i kreatywne zarządzanie Przedszkolem nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Kulturalnej "Nie Po Drodze", za działalność kulturalną, edukacyjną, społeczną, w tym międzypokoleniową oraz przedsiębiorca Bogdan Dojnikowski za zaangażowanie na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości lokalnej, tworzenie nowych miejsc pracy i nieustanne rozwijanie prowadzonej przez siebie firmy, a także działalność filantropijną.

Galę zwieńczył m.in. koncert tenorów Tre Voci

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert galowy zespołu Tre Voci Tenorzy z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, recital Lindy Kaukule z łotewskiej Amaty i prezentacja multimedialna "Jak powstały Suwałki" przygotowana przez Irynę Popovą i Kamil Maczułajtysa z SOKu.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Koncerty, kiermasz i etiuda teatralna na Jarmarku Kamedulskim w Suwałkach

4.08.2017, 08:34

Koncerty, stragany, odsłonięcie miejskiego muralu i gala Włóczni Jaćwingów. W Suwałkach w piątek (04.08) rozpoczyna się Jarmark Kamedulski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok