Radio Białystok | Wiadomości | Andrzej Strumiłło odebrał diamentową Włócznię Jaćwingów

Andrzej Strumiłło odebrał diamentową Włócznię Jaćwingów

autor: Iza Kosakowska

5.08.2017, 08:23, akt. 08:44

Podczas uroczystej gali w Suwalskim Ośrodku Kultury władze Suwałk wręczyły (4.08) doroczne nagrody Włócznie Jaćwingów. 6 statuetek, w tym jedna diamentowa, trafiło do osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla miasta w minionym roku.

Gala "Włócznie Jaćwingów", fot. Iza Kossakowska
Gala "Włócznie Jaćwingów", fot. Iza Kossakowska

Wręczenie Włóczni Jaćwingów - relacja Izy Kosakowskiej

Najbardziej zasłużeni dla Suwałk

Doroczne Nagrody Prezydenta to szczególne wyróżnienie. Jak zaznacza Czesław Renkiewicz, chodzi o docenienie tych, którzy mają duży wpływ na rozwój Suwałk.

Specjalną Włócznię Jaćwingów z diamentem, za całokształt twórczości otrzymał profesor Andrzej Strumiłło.  Artysta, rzeźbiarz i fotograf , także autor statuetki. Przyznaje skromnie, że choć cieszy to wyróżnienie, jednak takie nagrody powinny trafiać do rąk młodszych i energicznych osób.

"Ta nagroda to docenienie pracy wielu ludzi"

Za taką osobe uchodzi ks. Dawid Banach, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, który został laureatem nagrody za działalność społeczną i kulturalną, także organizację koncertów i akcji "Zbieramy na organy" mającej na celu zebranie pieniędzy na renowację najstarszych w Suwałkach organów. Laureat przyznaje, że ta nagroda to docenienie pracy wielu ludzi.

Pozostałe statuetki otrzymali także firma RESOza działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, Urszula Rutkowska za wzorowe i kreatywne zarządzanie Przedszkolem nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Kulturalnej "Nie Po Drodze", za działalność kulturalną, edukacyjną, społeczną, w tym międzypokoleniową oraz przedsiębiorca Bogdan Dojnikowski za zaangażowanie na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości lokalnej, tworzenie nowych miejsc pracy i nieustanne rozwijanie prowadzonej przez siebie firmy, a także działalność filantropijną.

Galę zwieńczył m.in. koncert tenorów Tre Voci

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert galowy zespołu Tre Voci Tenorzy z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, recital Lindy Kaukule z łotewskiej Amaty i prezentacja multimedialna "Jak powstały Suwałki" przygotowana przez Irynę Popovą i Kamil Maczułajtysa z SOKu.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Koncerty, kiermasz i etiuda teatralna na Jarmarku Kamedulskim w Suwałkach

4.08.2017, 08:34

Koncerty, stragany, odsłonięcie miejskiego muralu i gala Włóczni Jaćwingów. W Suwałkach w piątek (04.08) rozpoczyna się Jarmark Kamedulski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok