Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki w finale rzutu młotem na MŚ w Londynie

Wojciech Nowicki w finale rzutu młotem na MŚ w Londynie

10.08.2017, 07:21, akt. 07:41

Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) i Paweł Fajdek (Agros Zamość) wystąpią w piątek (11.08) w finale konkursu rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.

MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda

W środę przez prawie cały czas trwania zawodów padał deszcz.

W grupie A obrońca tytułu Paweł Fajdek w drugiej próbie uzyskał wynik 76,82 - o 1,32 m dalej od minimum kwalifikacyjnego. Natomiast w grupie B brązowy medalista igrzysk olimpijskich Wojciech Nowicki z Białegostoku sprawę załatwił pierwszym rzutem na odległość 76,85.

Finał w piątek o 21:30 czasu polskiego. A w czwartek (10.08) w kwalifikacjach konkursu skoku wzwyż po 20:00 wystartuje Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok.

źródło: PAP | red: zmj

Na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie Damian Czykier nie awansował do finału biegu na 110 metrów przez płotki.

Kolejne medale podlaskich zawodników na MP w Lekkoatletyce w Białymstoku [wideo, zdjęcia]

23.07.2017, 07:21

To ostatni dzień zmagań na stadionie w Zwierzyńcu.

Kamila Lićwinko ze złotem na MP w Lekkoatletyce [zdjęcia, wideo]

22.07.2017, 18:56

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1,95 m i zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.

Wojciech Nowicki najlepszy na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

22.07.2017, 17:55

Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) w finale rzutu młotem na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku zdobył złoty medal.