Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki najlepszy na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

22.07.2017, 17:55, akt. 23.07.2017, 00:55

Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) w finale rzutu młotem na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku zdobył złoty medal.

Wojciech Nowicki, MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda

0:00
0:00
Wojciech Nowicki zdobył złoto na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To pierwsze złoto Wojciecha Nowickiego w Mistrzostwach Polski. Osiągając wynik 80.47, sportowiec pobił życiowy rekord.

- Nie ma dla mnie znaczenia, czy wygrałem, czy przegrałem, bo mistrzostwa Polski to tylko przetarcie przed Londynem. Jestem zaskoczony takim wynikiem, tym bardziej, że na obozie ostatnie dwa tygodnie były bardzo ciężkie. Bardzo ciężko pracowaliśmy i nie zanosiło się, żebym miał taki uzyskać rezultat - powiedział po występie.

Wyniki w finale rzutu młotem:

1. Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) - 80.47

2. Paweł Fajdek (KS Agros Zamość)- 78.64

3. Arkadiusz Rogowski (RKS Skra Warszawa) - 66.15

źródło: PAP | red: mag, wsz, zmj

Cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale podlaskich zawodników - to bilans drugiego dnia 93. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.

Klaudia Kardasz ze srebrnym medalem na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

21.07.2017, 19:40

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku - słuchaj relacji na naszej antenie [zdjęcia, wideo]

21.07.2017, 21:48

Blisko 500 zawodniczek i zawodników zgłosiło się do startu w 93. Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce, które od piątku (21.07) do niedzieli (23.07) odbywają się na stadionie w białostockim Zwierzyńcu.