Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki wywalczył brązowy medal w rzucie młotem na MŚ w Londynie

Wojciech Nowicki wywalczył brązowy medal w rzucie młotem na MŚ w Londynie

autor: Wojciech Szubzda

11.08.2017, 21:31, akt. 22:56

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zajął trzecie miejsce w finale konkursu rzutu młotem podczas MŚ w Londynie. Zwyciężył Paweł Fajdek.

MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda

Paweł Fajdek (Agros Zamość) wynikiem 79,81 po raz trzeci obronił tytuł mistrza świata w rzucie młotem. Brązowy medal wywalczył w Londynie Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) - 78,03. Polaków rozdzielił Rosjanin występujący pod neutralną flagą Walery Pronkin - 78,16.

Najlepszy rzut Nowickiego w 3. serii

W pierwszej kolejce Wojciech Nowicki rzucił młotem na odległość 76,36, w drugiej 76,54, a w trzeciej 78,03, co dało mu drugie miejsce przed ścisłym finałem za Pawłem Fajdkiem, który w trzeciej serii rzucił 79,73 m.

W kolejnej serii białostoczanin rzucił młotem na odległość 76,19 m. W przedostatniej i ostatniej serii Nowicki spalił swoje próby.

Na poprzednich MŚ w Pekinie (dwa lata temu) Wojciech Nowicki zdobył brązowy medal. Taki sam krążek wywalczył podczas ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

źródło: PAP | red: wsz

Wojciech Nowicki powalczy o medal w piątkowym (11.08) finale konkursu rzutu młotem mistrzostw świata w Londynie. Finał rozpocznie się o 21.30 czasu polskiego.

Wojciech Nowicki w finale rzutu młotem na MŚ w Londynie

10.08.2017, 07:21

Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) i Paweł Fajdek (Agros Zamość) wystąpią w piątek (11.08) w finale konkursu rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.

Wojciech Nowicki kandydatem do medalu MŚ w Londynie - "Na razie koncentruję się tylko na eliminacjach"

31.07.2017, 13:48

Wojciech Nowicki, który na liście najlepszych młociarzy zajmuje drugie miejsce, zapewnił, że nie myśli o medalu na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie. "Na razie koncentruję się tylko na eliminacjach" - stwierdził zawodnik Podlasia Białystok.

źródło: nbp.pl