Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatleci u prezydenta Białegostoku - gratulacje i premie za wyniki

Lekkoatleci u prezydenta Białegostoku - gratulacje i premie za wyniki

autor: Jerzy Kułakowski

17.08.2017, 15:35, akt. 16:04

Prezydent Białegostoku wystąpił o nagrody dla białostockich lekkoatletów, którzy zdobyli w Londynie medale 16. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Premie dostaną również ich trenerzy. Tadeusz Truskolaski podziękował im za promocję miasta i wielkie sportowe emocje.

Białostoccy lekkoatleci, zawodnicy Klubu Sportowego Podlasie Białystok, Wojciech Nowicki (sekcja: rzut młotem) i Kamila Lićwinko (sekcja: skok wzwyż) zdobyli brązowe medale podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Natomiast Martyna Dąbrowska z UKS 19 Bojary Białystok w eliminacjach pobiegła w sztafecie 4x400 m. Wynik eliminacyjnego biegu zapewnił zespołowi udział w finale, w którym zajął trzecie miejsce.

Brązowy medalista w rzucie młotem, Wojciech Nowicki z Podlasia żałował, że w Londynie nie zbliżył się do rekordu życiowego. Odległość ponad 80 metrów dałaby mu złoto. Bardzo zadowolona z brązowego medalu w skoku wzwyż była Kamila Lićwinko z Podlasia. W konkursie miała trudne momenty, ale potrafiła się zmobilizować. Brąz z Londynu przywiozła też Martyna Dąbrowska, która była członkinią sztafety 4 x 400 metrów. Biegła w eliminacjach i uważa, że ma tylko małą część medalu.

Prezydent Tadeusz Truskolaski zwrócił się do Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta z prośbą o opinię w sprawie uhonorowania sportowców. Taka opinia jest niezbędna do uruchomienia procedury przyznania i wypłaty nagród – w tym przypadku po 20 (Wojciech Nowicki i Kamila Lićwinko) i 10 tys. zł (Martyna Dąbrowska). Trenerzy: Malwina Wojtulewicz i Michał Lićwinko otrzymają po 10 tys. zł, a Mieczysław Sutyniec - 5 tys.

Gratuluję medali naszym lekkoatletom. Jestem dumny z tego, że w Białymstoku żyją tacy sportowcy. Białostoczanie doceniają ich sukcesy i kibicują im w dążeniu do nowych osiągnięć

– powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

źródło: bialystok.pl | red: mak

Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż na lekkoatletycznych MŚ w Londynie. Zawodniczka Podlasia Białystok na niższych wysokościach miała pewne problemy, ale w pierwszej próbie zaliczyła 1,99 m, a to jej najlepszy wynik w tym sezonie.

"Brąz mnie chyba lubi" - Wojciech Nowicki trzeci w rzucie młotem na MŚ w Londynie

12.08.2017, 09:42

To czwarty brązowy medal Wojciecha Nowickiego w dużej imprezie. W piątek (11.08) w Londynie był trzeci w mistrzostwach świata i skomentował: "Brąz mnie chyba lubi. Cieszę się, że jest powtarzalność, ale stać mnie było na więcej. To nie był mój dzień”.

Wojciech Nowicki wywalczył brązowy medal w rzucie młotem na MŚ w Londynie

11.08.2017, 21:31

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zajął trzecie miejsce w finale konkursu rzutu młotem podczas MŚ w Londynie. Zwyciężył Paweł Fajdek.

Kamila Lićwinko awansowała do finału skoku wzwyż na MŚ w Londynie

11.08.2017, 07:28

Kamila Lićwinko wystąpi w finałowym konkursie skoku wzwyż lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Mistrzyni Polski, tak jak i jedenaście zawodniczek, pokonała wysokość 1,92 m.