Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie białostockiego liceum mogą nie wejść do sal lekcyjnych - szkoła ma problemy

Uczniowie białostockiego liceum mogą nie wejść do sal lekcyjnych - szkoła ma problemy

autor: Ryszard Minko

12.01.2018, 11:05, akt. 11:27

Jeżeli spółka nie zapłaci zaległego czynszu, uczniowie szkoły od poniedziałku nie wejdą do sal lekcyjnych. Chodzi o 250 uczniów białostockiego Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych, które wynajmuje pomieszczenia od Wyższej Szkoły Medycznej.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

Zaległości w czynszu sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego właściciel liceum dostał od nas ultimatum: lekcje się odbędą jeśli szkoła zapłaci cały czynsz – mówi kanclerz uczelni Mikołaj Tomulewicz.

Dodaje, że ponaglenia do zapłaty nie przynoszą skutku, dlatego zdecydował się na zamknięcie sal lekcyjnych. Podobne ultimatum pojawiło się tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wtedy jednak zamojska spółka uregulowała wszystkie zaległości.

Tym razem dyrektor szkoły Kamilla Przychodzień twierdzi, że spółka nie ma żadnych długów, a rzeczywiste motywy działania kanclerza zmierzają do rozwiązania umowy przed czasem. Chodzi o wrogie przejęcie szkoły – mówi dyrektor LOCSM.

Kanclerz Szkoły Medycznej przyznaje, że nie wyklucza otwarcia własnego liceum mundurowego. Obie strony sporu zarzucają też swoim uczniom wandalizm. To nie pierwsze lokalowe kłopoty liceum EDUZAM. Kilka lat temu szkoła opuściła pomieszczenia wynajmowane w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku. Powstała tam bowiem szkoła o identycznym profilu.

| red: maj, mag

ZOBACZ TEŻ:


Uczniowie białostockiego Liceum Centrum Szkół Mundurowych mogą mieć problemy z rozpoczęciem nauki

29.08.2017, 14:04

Na rozwiązanie tego sporu szkoły mają jeszcze kilka dni. Jeśli im się to nie uda, uczniowie białostockiego Liceum Centrum Szkół Mundurowych nie będą mieli, gdzie się uczyć.


Władze Narewki nie chcą kontrowersyjnego patrona szkoły

10.03.2017, 18:36

Władze samorządowe Narewki chcą, by szkoła podstawowa w tej miejscowości przestała nosić imię Aleksandra Wołkowyckiego. Pod koniec marca stosowną uchwałą mają zająć się radni. Gmina nie znalazła źródeł mówiących o tym, jak w przeszłości doszło do nadania szkole tego patrona.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


100 litrów na 100-lecie!


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok