Radio Białystok | Wiadomości | Jakub Wójcicki nowym zawodnikiem Jagiellonii - klub opuścił Piotr Tomasik

Jakub Wójcicki nowym zawodnikiem Jagiellonii - klub opuścił Piotr Tomasik

12.01.2018, 07:03, akt. 07:15

Występujący dotychczas w Jagiellonii Białystok Piotr Tomasik podpisał w czwartek 3,5-letni kontrakt z Lechem Poznań. 30-letni obrońca jest drugim nowym piłkarzem, który zimą trafił do klubu ze stolicy Wielkopolski.

Jakub Wójcicki, źródło foto: Jagiellonia Białystok
Jakub Wójcicki, źródło foto: Jagiellonia Białystok

Nowy piłkarz "Kolejorza" w ekstraklasie rozegrał 126 spotkań, zdobył sześć bramek. Występował m.in. w Arce Gdynia, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Polonii Bytom. Od sezonu 2015/16 reprezentował barwy Jagiellonii.

To doświadczony Polak, który potrafi grać ofensywnie, a to jest dla nas niezwykle istotne. Pokazał to najlepiej w poprzednim sezonie, w którym dziewięć razy asystował przy bramkach kolegów. Chcemy takich obrońców, którzy potrafią to robić - powiedział wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski, cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Tomasik to drugi nowy zawodnik, który zimą trafił do Lecha. Latem ubiegłego roku czteroletnią umowę obowiązującą od 1 stycznia 2018 roku podpisał norweski defensor Thomas Rogne.

Jakub Wójcicki nowym zawodnikiem Jagiellonii

29-letni boczny obrońca Jakub Wójcicki podpisał w czwartek kontrakt z Jagiellonią Białystok. Dotychczasowy piłkarz Cracovii Kraków, a wcześniej Zawiszy Bydgoszcz, z aktualnymi wicemistrzami kraju podpisał umowę na 2,5 roku, z możliwością jej przedłużenia.

Wójcicki, to pierwszy transfer Jagiellonii w zimowej przerwie w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy. Ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie; bezpośrednio walczyć o miejsce będzie z Łukaszem Burligą, którego - w razie kontuzji czy nadmiaru żółtych kartek - najczęściej zastępował ostatnio doświadczony Rafał Grzyb, nominalnie środkowy defensywny pomocnik. Nie udało się przebić do podstawowego składu Szkotowi polskiego pochodzenia Ziggiemu Gordonowi, który w przerwie zimowej dostał zgodę na szukanie nowego klubu.

Jakub Wójcicki przez ostatnie 2,5 roku był zawodnikiem Cracovii; w rundzie jesiennej tego sezonu zagrał w 18 meczach. Może występować zarówno na prawej obronie, jak i na prawej pomocy.

Jak przyznał po podpisaniu umowy, miał różne oferty, ale kiedy usłyszał o zainteresowaniu Jagiellonii, wybrał przeprowadzkę do Białegostoku. 

Jeszcze nie grałem o mistrza Polski, a Jaga to w ostatnich latach top w polskiej piłce, klub bardzo stabilny - powiedział piłkarz, cytowany przez stronę internetową Jagiellonii.

Przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż czeka go walka o miejsce w podstawowej jedenastce. 

Cieszę się, że tak szybko udało się wszystko zorganizować. Najważniejsze było, abym udał się z drużyną na zgrupowanie - dodał Wójcicki.

Na blisko trzytygodniowy obóz przygotowawczy do Turcji Jagiellonia wyjeżdża w niedzielę.

źródło: PAP | red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Gole piłkarzy Jagiellonii Białystok kandydują do miana bramki rundy jesiennej piłkarskiej ekstraklasy

10.01.2018, 07:15

Gole Tarasa Romanczuka i Fiodora Czernycha z Jagiellonii Białystok kandydują do miana bramki rundy jesiennej piłkarskiej ekstraklasy. Głosowanie kibiców potrwa do piątku do 15:00.


Jagiellonia Białystok pierwszy wiosenny mecz na własnym stadionie zagra z Cracovią

10.01.2018, 07:08

Wiadomo już, kiedy Jagiellonia Białystok zagra pierwszy wiosenny mecz w piłkarskiej ekstraklasie na własnym stadionie.


Jagiellonia testuje ukraińskiego pomocnika - ostatnio grał w Karpatach Lwów

8.01.2018, 11:17

Wicemistrz Polski - Jagiellonia Białystok testuje od poniedziałku (8.01) ukraińskiego zawodnika Redwana Memeszewa.


Jagiellonia i Wigry rozpoczynają przygotowania do wiosennych rozgrywek

8.01.2018, 10:13

Piłkarze Jagiellonii Białystok i Wigier Suwałki rozpoczynają w poniedziałek (8.01) przygotowania do wiosennej części rozgrywek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Biegnę dla Niepodległej


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok