Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Zlecone przez Rzecznika Praw Dziecka pierwsze od dwóch dekad ogólnopolskie naukowe badania jakości życia dzieci i młodzieży pokazują, że polscy uczniowie lubią szkołę i nauczycieli, bardziej niż 20 lat temu, ale ta sympatia zmniejsza się wraz z wiekiem. Spadek entuzjazmu i krytycyzm wobec szkoły zaczyna się już od 6. klasy podstawówki, największy jest w szkołach średnich.
Pytamy uczniów białostockich liceów, dlaczego nie przepadają za szkołą, a psycholog Beatę Skowrońską, z czego to wynika. Uczniowie i nauczyciele mówią też o wzajemnych relacjach.
Samodzielność to bardzo ważny cel, do którego dążymy w codziennych, rodzicielskich zmaganiach. Warto wiedzieć, jak ją rozumieć i co się właściwie za tym kryje.
Rozwody czy rozstania - to bardzo traumatyczne przeżycie nie tylko dla dorosłych, ale też dzieci - o czym często zapominamy.
Konflikty międzypokoleniowe - problem stary jak świat, ale zjawisko jak najbardziej naturalne. Czy jedną z przyczyn tych konfliktów może być np. język, którym porozumiewamy się na co dzień? Czy to może prowadzić do nieporozumień, czy scysji - zwłaszcza na linii rodzice-dzieci?
Szkoła podstawowa, potem średnia, studia. Czy kiedy mamy za sobą wiele lat edukacji, to znaczy, że wszystko już wiemy i wszystko umiemy? Niekoniecznie. Wszak świat pędzi do przodu, a my? Nie możemy pozostawać w tyle. Tak naprawdę uczymy się przez całe życie.
Święta Bożego Narodzenia są na liście najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Potwierdzają to badania i analizy psychologiczne. Dlaczego tak jest? Czy te święta muszą takie być i co możemy zrobić, żeby nie były?
Badania, które przeprowadził w sierpniu Instytut Pokolenia, wskazują, że z samotnością zmaga się ponad połowa Polaków, niemal dwie piąte deklaruje, że często czuje się opuszczona, a ponad jedna trzecia Polaków nie ma się do kogo zwrócić np. ze swoimi problemami.
Jak skutecznie szukać pracy, ułożyć biznesplan czy zarejestrować firmę - m.in tego mogą nauczyć uczestnicy warsztatów, które cyklicznie organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.
Niechęć do pracy i wypalenie zawodowe kojarzymy raczej z pracownikami z dłuższym stażem pracy. Tymczasem najnowsze badania - m.in. pracuj.pl wskazują, że te symptomy dotykają przede wszystkim tzw. generacji Z i Y.
Eksperci przypominają, że do cyberprzestrzeni nie należy dopuszczać maluchów, które nie skończyły dwóch lat, a do 6. roku życia powinny korzystać z urządzeń elektronicznych w bardzo ograniczonym zakresie i tylko pod nadzorem rodziców.
Prowadzący:
Iza Serafin