Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak skutecznie szukać pracy, ułożyć biznesplan czy zarejestrować firmę - m.in tego mogą nauczyć uczestnicy warsztatów, które cyklicznie organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.
Są też inne zagadnienia np. "Lustro – pomocnik w samopoznaniu" czy „Emocje. Kryzysowy Zaradnik". I to wszystko za darmo - wystarczy się wcześniej zarejestrować.
Warto wiedzieć, warto zapamiętać i przede wszystkim - skorzystać. A dlaczego - tłumaczą prowadzące te warsztaty ekspertki z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, konkretnie z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.
Goście Izy Serafin:
To jedna z najczęściej występujących wad wymowy, która ma bardzo duży wpływ na jakość życia. Dlatego tak ważne jest to, by podjąć terapię i pracować nad tym, by się z jąkaniem uporać i pokonać tę przypadłość.
Dzieci uczą się bez stresu i rywalizacji - zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami. Nie ma tradycyjnych ocen i wyścigu szczurów. Jest współpraca i pielęgnowanie relacji w grupie. Takie w uproszeniu są założenia pedagogiki włoskiej lekarki Marii Montessori. Czy dziś jest ona wciąż aktualna?
Zaburzenia depresyjne po porodzie występują naprawdę często. Ze statystyk wynika, że cierpi na nie od 15 do nawet 22 procent kobiet.
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, nie dotyczy tylko dzieci. Coraz częściej taką diagnozę słyszą też dorośli - zwłaszcza ci, którzy w dzieciństwie mieli problemy z koncentracją, byli uznawani za "niegrzecznych" lub "nieuważnych".
Mówiąc o wadach wymowy, mamy zazwyczaj na myśli dzieci i nimi się głównie zajmujemy, a przecież z tym problemem borykają się też dorośli. I to może być dla nich ogromnym obciążeniem, obniżać jakość życia i poczucie własnej wartości.
Informacja zwrotna dla ucznia zamiast ocen za sprawdziany i inne szkolne wymagania - takie zmiany postuluje Fundacja "Szkoła bez ocen".
Badania pokazują, że Polacy mają z uśmiechaniem się duże problemy, przez co są często odbierani właśnie jako naród ponuraków. Czy można to zmienić? Jak wykrzesać z siebie optymizm i zaszczepić go dzieciom?
Co się z nami dzieje, gdy zakochujemy się po raz pierwszy? Jak ewoluuje to uczucie w kolejnych latach związku? Jak sobie poradzić z bólem po rozstaniu?
Rodzice nie wiedzą, jak czują się ich dzieci - taki jest wniosek z ostatniego badania dotyczącego jakości życia dzieci i młodzieży. Okazuje się, że rodzice nie dostrzegają smutku czy osamotnienia swoich dzieci, ale też poziomu ich zadowolenia z siebie czy życia w ogóle.
Prowadzący:
Iza Serafin