Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, nie dotyczy tylko dzieci. Coraz częściej taką diagnozę słyszą też dorośli - zwłaszcza ci, którzy w dzieciństwie mieli problemy z koncentracją, byli uznawani za "niegrzecznych" lub "nieuważnych". To często te "żywe srebra", jak się o nich mówiło w dzieciństwie.
Czy z ADHD się wyrasta? Jeśli nie, to jak się ono objawia u dorosłych? Czy może utrudnić życie, czy można z tym żyć - bez terapii na przykład?
Goście Izy Serafin:
- Kinga Gołaś - psycholog, terapeuta
- dr Joanna Łazarczyk - psychiatra
Dziś w Akademii Życia o toksycznych rodzicach. To temat trudny - bo jak zaakceptować fakt, że osoby, które powinny nas bezgranicznie kochać, mogą np. zatruwać nas złymi emocjami i niszczyć?
"Szczęście zaczyna się w naszych głowach" - to jedna z idei, którą chcą przekazać kobietom organizatorki konferencji pod hasłem "Moc kobiety".
To generacja indywidualistów, często nawet samotników, którzy są niepokorni, czasami wręcz egoistyczni. Patrzą na świat realistycznie, czasami skłaniając się nawet ku pesymizmowi. Co ważne - są bardzo kreatywni, cenią sobie samorozwój i niezależność. Dziś bierzemy pod lupę pokolenie "Z", które weszło już na rynek pracy i powoli może go opanowywać. To zupełnie...
Praktykowanie uważności - jak dowodzą jej propagatorzy, ale też badania - może zdecydowanie ułatwić nam życie. Ma też niezwykle dobroczynny wpływ na nasze zdrowie - fizyczne i psychiczne.
Już czwartego maja rozpoczyna się kolejny egzaminacyjny maraton. Z powodu pandemii wymagania znów będą obniżone ze wszystkich przedmiotów - w tym roku o 20-25 procent. No ale matura, to matura. Jest powaga, jest stres, bo to przecież pierwszy poważny egzamin w życiu.
To jedna z ważniejszych kompetencji społecznych - rozwiązywanie sporów, konfliktów, generalnie trudnych sytuacji, z którymi mamy do czynienia wszędzie: w pracy, domu czy szkole.
Z badań wynika, że 3 na 4 uczniów spotkało się z jakąś formą cyberprzemocy, a jeden na 3 nikomu o tym nie powiedział. Przyznają to uczestnicy warsztatów, organizowanych też w podlaskich szkołach, pod hasłem "Ogarnij hejt".
Wielki Piątek to dla katolików czas wyciszenia, skupienia i refleksji. To dobry moment, by się zatrzymać i pomyśleć o tym, co naprawdę ważne, a na co zazwyczaj nie znajdujemy czasu w codziennym zabieganiu.
To jedna z najczęściej występujących wad wymowy, która ma bardzo duży wpływ na jakość życia. Dlatego tak ważne jest to, by podjąć terapię i pracować nad tym, by się z jąkaniem uporać i pokonać tę przypadłość.
Prowadzący:
Iza Serafin