Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Zaburzenia depresyjne po porodzie występują naprawdę często. Ze statystyk wynika, że cierpi na nie od 15 do nawet 22 procent kobiet. Warto też wiedzieć, że te zaburzenia mogą pojawiać się jeszcze w czasie ciąży albo parę miesięcy po urodzeniu dziecka, dlatego całe to spektrum problemów nazywa się depresją okołoporodową.
Mówią o niej psychoterapeutki z Białostockiego Centrum Pomocy Dzieciom:
Jak wygląda życie seniora, co zrobić, żeby je uprzyjemnić, a także o tym, co w życiu najważniejsze.
To fundament, na którym wszystko się buduje. Właśnie w rodzinie uczymy się miłości, szacunku, zaufania, to tam przekazywane są tam różne wartości, tam zdobywamy wiedzę uczymy się nawiązywania i pielęgnowania relacji międzyludzkich. Dlatego jeśli w tej rodzinie nie dzieje się dobrze, coś pęka, to wszystko odbija się na dzieciach i potem rzutuje na całe ich życie.
Coraz krótsze dni, mało słońca i dżdżysta przeważnie pogoda nie mogą nastrajać optymistycznie. Stąd u wielu z nas pojawia się przygnębienie, smutek, czasami nadmierna płaczliwość, bezsenność, a co za tym idzie rozdrażnienie i utrata energii.
Czym jest przemoc wobec dzieci, jak wpływa na całe życie tego krzywdzonego w dzieciństwie człowieka i wreszcie - jak na to reagować - o tym Iza Serafin ze swoimi gośćmi z Centrum Pomocy Dzieciom rozmawiała w "Akademii Życia".
Kolejne badania potwierdzają, że Polacy nie potrafią odpoczywać. Praca po godzinach i brak odpowiedniego odpoczynku to u nas norma. Według raportu „Łączy nas zdrowie” blisko 60 procent Polaków pracuje wieczorami lub w dni wolne. Głównie przez nadmiar obowiązków lub oczekiwania pracodawcy.
Mają nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie. Są lojalni i odpowiedzialni, wydają się cenni i pożądani na rynku pracy, więc dlaczego mają problem ze znalezieniem zatrudnienia? To tzw. silversi - osoby 50 lub 55 plus - nazywani tak (dość stereotypowo) ze względu na siwe włosy.
Jeszcze kilka lat temu korzystanie z pomocy psychologa czy psychoterapeuty było uważane za oznakę słabości. Dziś jest bardziej powszechne, bo jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że w sytuacjach kryzysowych warto tego wsparcia jednak poszukać.
Czy przysłowie "Obyś cudze dzieci uczył" jest nadal aktualne? Większość nauczycieli deklaruje, że ich zawód to pasja i mają poczucie misji, ale są też przepracowani, zestresowani i wielu z nich dopada wypalenie.
Odwlekanie w czasie czynności, które uznajemy za nieprzyjemne. Czasem to rzeczy banalne, jak sprzątanie czy zakupy, a czasem poważniejsze sprawy - np. unikanie podejmowania decyzji, niechęć do skonfrontowania się z jakąś trudną sytuacją. Prokrastynacja - według ostatnich badań - może dotykać około 1/4 społeczeństwa.
Prowadzący:
Iza Serafin