Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Przez lata mówiło się o nas, że jesteśmy narodem smutasów i malkontentów. Jednak z najnowszego raportu agencji Eurofound dotyczącego poziomu optymizmu i pesymizmu wśród obywateli poszczególnych krajów Unii wynika, że Polacy są jednym z najbardziej optymistycznych narodów we Wspólnocie.
Zdecydowanie przodują Irlandczycy, na drugim miejscu plasują się Duńczycy, na trzecim – Maltańczycy. My zajmujemy szóstą pozycję.
Od czego właściwie zależy to, że stajemy się pesymistami czy optymistami? Czy można nauczyć dzieci optymizmu i pomóc im odnieść sukces?
Gość Izy Serafin:
Dziś otacza nas czerń i krzyczące zewsząd neonowe hasła: "Najlepsze ceny!", "Promocja!", "Rabat!", "Okazja!". Jak nie wpaść w pułapkę i skorzystać z okazji?
Przez wiele lat czuli się wykluczeni ze społeczeństwa. Jąkanie utrudniało im życie i komunikację ze światem, ale postanowili stawić temu czoło i zawalczyć o siebie.
Wspólne weekendowe wyjazdy na łono natury, pod namioty i bez telefonów - tylko ojcowie z dziećmi. W ten sposób integrują się i edukują nawzajem członkowie nieformalnej grupy "Ojce i dziatwa".
W Polsce wciąż przybywa tak zwanych gniazdowników, czyli osób dorosłych, które nadal mieszkają z rodzicami.
Badania pokazują, że pogarsza się nasza kondycja psychiczna, wiele osób boryka się z permanentnym stresem. Wydłużają się kolejki do psychologów i terapeutów. Jak sobie z tym wszystkim radzić?
Na świecie to popularny trend w nauczaniu, zwłaszcza w krajach anglosaskich - Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy Australii. W Polsce - wciąż zjawisko niszowe, ale coraz bardziej popularne
Wszyscy zgodnie podkreślają, że to będą bardzo ważne wybory. Już w niedzielę, 15 października po raz pierwszy w Polsce mamy wybory parlamentarne i ogólnokrajowe referendum.
Nasze dzieci, bardzo często i z różnych powodów, pozbawione odpowiedniego wsparcia, nie radzą sobie z natłokiem bodźców, który serwuje im galopujący świat. A rodzice nie bardzo wiedzą, jak do tego ich świata dotrzeć.
Work-life balance to po polsku równowaga między życiem zawodowym i prywatnym. Na czym polega, czy jest nam potrzebna, jak ją osiągnąć i co to daje pracownikom i pracodawcom?
Prowadzący:
Iza Serafin