Nowa siedziba Podlaskiego Instytutu Naukowego 26.01.2022

26 stycznia 2022

Tymczasowa informacja o siedzibie Podlaskiego Instytutu Naukowego Foto: S. Sawczuk
Tymczasowa informacja o siedzibie Podlaskiego Instytutu Naukowego Foto: S. Sawczuk



0:00
0:00
Ukraińska Dumka 26.01.2022 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podlaski Instytut Naukowy ma nowy adres. Budynek przy ul. Krynicznej 14 w Bielsku Podlaskim to nowa lokalizacja Instytutu, jak i działającego przy nim Podlaskiego Archiwum oraz biblioteki. Lokalizacja w centrum miasta może sprzyjać zwiększeniu zainteresowania osób interesujących się działalnością Instytutu. Inną zaletą jest fakt, że pod tym samym adresem mieści się także siedziba Związku Ukraińców Podlasia. O przeprowadzce organizacji mówi dyrektor PIN Grzegorz Kuprianowicz.

W audycji spotkamy się także z jednym z uczestników konferencji naukowych, organizowanych przez Podlaski Instytut Naukowy. Archeolog Dariusz Krasnodębski z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN opowie o mapie średniowiecznych grodów, grodzisk na ziemiach nad Bugiem i Narwią. Najważniejsze z nich w tym okresie to Brześć, Drohiczyn i Bielsk, ale także Mielnik, czy Suraż.

Zaprasza Sławomir Sawczuk    


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Łączy nas muzyka 09.09.2024


W Białymstoku odbył się koncert podsumowujący projekt „Rosawa - łączy nas muzyka” Fundacji M-patia



Moszczona Pańska dawniej i dziś 08.09.2024.


W programie – o Międzynarodowym Forum Społeczności Mleczarskiej, nagrodach KGW Zielona Dolina w Moszczonie Królewskiej w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” w Tykocinie oraz wspomnienia mieszkańców Moszczony Pańskiej o dawnym życiu i gospodarowaniu.



Poznaliśmy laureatów Podlaskiej Nagrody Naukowo-Literackiej 04.09.2024


W Bielsku Podlaskim ogłoszono dziś laureatów Podlaskiej Nagrody Naukowo-Literackiej za 2024 rok. Zostali nimi w kategorii „Twórczość artystyczna” –Elżbieta Tomczuk i w kategorii „Działalność samorządowa”: dr Mikołaj Chrol



Aktywność kulturalna w powiecie siemiatyckim 02.09.2024


W Moszczonie Pańskiej w gm. Nurzec Stacja oraz w Moszczonie Królewskiej w gm. Mielnik w powiecie siemiatyckim w ostatni weekend odbyły się dwie imprezy kulturalne, organizowane przez aktywnych mieszkańców.



Na próbie zespołu Rosawa 01.09.2024


„Rosawa” to nowy na podlaskiej scenie zespół. W jego repertuarze przeważają ukraińskie piosenki, a tworzą go zarówno uchodźcy z Ukrainy, jak i Białorusini i Polacy.



Cerkiew w Czyżach w II połowie XX w. 28.08.2024.


W dzień Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny – w „Ukraińskiej Dumce” m.in. o wydarzeniach z tego dnia sprzed 40 lat, z 1984 roku, gdy spłonęła zabytkowa cerkiew w Czyżach.



"Tanci w kłuni" na zakończenie "Meandrów" 26.08.2024


W Skansenie w Koźlikach nad Narwią już tradycyjnie odbyły się „Tanci w Kłuni”. To wydarzenie zakończyło trwająca tydzień Letnią Szkołę Tradycji „Meandry”



„Rodyna” prezentuje obrzęd weselny 25.08.2024


W ramach „Meandrów - Letniej Szkoły Tradycji” ukraiński zespół folklorystyczny „Rodyna” z Dubiażyna zaprezentował obrzęd weselny.



Śpiewy i tańce nad Narwią 21.08.2024


Warsztaty tradycyjnego śpiewu i tańca, a także koncerty, pokazy, spotkania, potańcówki składają się na program Letniej Szkoły Tradycji „Meandry”, która odbywa się w Skansenie w Koźlikach nad Narwią




 
 

Prowadzący:

Ludmiła Łabowicz
Eugeniusz Ryżyk
Sławomir Sawczuk



KONKURS - Skok w szkolny rok

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok