Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W Bielsku Podlaskim odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Podlaskiego Instytutu Naukowego. Towarzystwo działa już prawie pięć lat i realizuje liczne projekty, skierowane na zachowanie i popularyzację dziedzictwa historycznego i kulturowego regionu. O działalności organizacji opowie przewodniczący PIN dr Grzegorz Kuprianowicz.
Na starym cmentarzu w Dubinach przedstawiciele Instytutu złożyli wieniec pod pomnikiem „Borciam za Ukrainu”. Krzyż – obelisk upamiętniający uczestników walk o niepodległość Ukrainy, byłych żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej, ustawili ukraińscy wojskowi emigranci, którzy w latach 20-tych XX wieku przybyli w okolice Hajnówki. Po II Wojnie Światowej na cmentarzu nie prowadzono już pochówków i został on zapomniany. O pomniku ukraińscy działacze dowiedzieli się w latach 90-tych – od tej pory opiekują się nim członkowie Hajnowskiego Oddziału Związku Ukraińców Podlasia. O tej historii opowie Jerzy Hawryluk.
W „Ukraińskiej Dumce” – rozmowa z Jerzym Plewą, autorem książki o Czyżach i Łuszczach, która ukaże się już wkrótce. Ponadto Nina Grygoruk z Kuraszewa opowie o tym, jak po II wojnie światowej wyglądała opieka nad małymi dziećmi.
Od kilkunastu lat nad Dnieprem aktywnie powstawały kozackie bractwa strzeleckie.
Ponad 30 młodych Ukraińców bierze udzial w programie Splot UA Residency, w ramach którego tworzą projekty dotyczące miast, edukacji i turystyki w Ukrainie. Podczas jednej z sesji wyjazdowej, tym razem w Białymstoku i Supraślu, kreują wizję Ukrainy po zakończeniu wojny
Ochrona mokradeł w Gradocznie i okolicach była tematem spotkania w tamtejszej świetlicy wiejskiej.
Legenda ukraińskiej muzyki tradycyjnej - zespół „Drewo” wystąpił w Białymstoku. Członkowie zespołu już od ponad czterdziestu lat zajmują się badaniem i popularyzowaniem tradycyjnych ludowych pieśni, zapisywanych we wsiach w różnych regionach Ukrainy
"Podlasie. Śpiewacy i style wykonawcze" - to tytuł 6 tomu wydawnictwa PAN "Polska ludowa pieśń i muzyka - źródła i materiały".
„A wże wesna, a wże krasna” to tytuł warsztatów tradycyjnych ukraińskich pieśni, które odbyły się w Supraślu. Poprowadziła je Tetiana Sopiłka - ukraińska wokalistka i etnomuzykolożka.
Grupy nawet 80-u dzieci uchodźców z Ukrainy uczęszczały na zajęcia plastyczne z Kateryną Kalutską w Ełckim Centrum Kultury.
Z wizytą w Białymstoku gościła delegacja z Równego na czele z przewodniczącym Rówieńskiej Obwodowej Państwowej Administracji Witalijem Kowalem
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz