Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Do trudnych można zaliczyć tegoroczny sezon turystyczny w Krainie Otwartych Okiennic. W porównaniu do ostatnich dwóch lat turystów jest o połowę mniej. Mimo iż gospodarstwa agroturystyczne zbytnio nie podnoszą cen za usługi - zwiedzających jest mało. Jednym z głównych powodów jest duża popularność w tym roku wyjazdów zagranicznych, głównie do Turcji, Bułgarii i Chorwacji. Zwiększyło się natomiast zainteresowanie Podlasiem wśród turystów zagranicznych. Inne powody słabego sezonu to obawy przed wojną na wschód od granic Polski, inflacja i wcześniejsze trudności z wjazdem do gmin nadgranicznych.
Warsztaty ukraińskiego zespołu pieśni i tańca "Ranok" z Bielska Podlaskiego. Odbyły się one w jednym z ośrodków w Puszczy Knyszyńskiej. W tym samym czasie przebywała tam też grupa dzieci z Ukrainy, mieszkająca tymczasowo w Bielsku Podlaskim, która uczyła się j. polskiego.
Refleksje historyka i językoznawcy dr. Mikołaja Roszczenki nt. wojny Rosji w Ukrainie.
Jak następuje społeczna integracja ukraińskich migrantów i uchodźców wojennych w ramach różnych związków wyznaniowych w Polsce?
W audycji – relacje z trzech wydarzeń, które odbyły się w miniony weekend
O wydarzeniach z 1994 roku w Siemichoczach w opowieści Aleksandra Mikołajuka, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemichoczach
Do udanych należy zaliczyć mijający sezon w turystyce na wschodnim Podlasiu.
W Czeremsze odbyło się jedno z ważniejszych wydarzeń Związku Ukraińców Podlasia „Dżereła – ukraińskie tradycje i transformacje”.
Wraz z początkiem roku szkolnego w polskich szkołach miało pojawić się około 80 000 nowych ukraińskich uczniów. Centrum Wsparcia Ukraińskiego Domu w Warszawie i Portal Informacyjny „Nasz Wybór” przeprowadził sondę o związanych z tym wyzwaniach wśród mam ukraińskich dzieci.
Na Podlasiu jest realizowany pionierski projekt „Niematerialne dziedzictwo kulturowe Ukraińców w Polsce”
Redakcja Ukraińskiego Pisma Podlasia „Nad Buhom i Narwoju” otrzymała medal „Strażnik Pamięci”. Nagrodę przyznaje Ukraińskie Towarzystwo Historyczne w Polsce
W programie - o sukcesach KGW na Wojewódzkich Dożynkach w Hajnówce, spotkanie z autorką oryginalnych makatek Anną Góralczuk z Dubna oraz zaproszenie na "Dżereła – ukraińskie tradycje i transformacje”
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz