Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Do trudnych można zaliczyć tegoroczny sezon turystyczny w Krainie Otwartych Okiennic. W porównaniu do ostatnich dwóch lat turystów jest o połowę mniej. Mimo iż gospodarstwa agroturystyczne zbytnio nie podnoszą cen za usługi - zwiedzających jest mało. Jednym z głównych powodów jest duża popularność w tym roku wyjazdów zagranicznych, głównie do Turcji, Bułgarii i Chorwacji. Zwiększyło się natomiast zainteresowanie Podlasiem wśród turystów zagranicznych. Inne powody słabego sezonu to obawy przed wojną na wschód od granic Polski, inflacja i wcześniejsze trudności z wjazdem do gmin nadgranicznych.
Warsztaty ukraińskiego zespołu pieśni i tańca "Ranok" z Bielska Podlaskiego. Odbyły się one w jednym z ośrodków w Puszczy Knyszyńskiej. W tym samym czasie przebywała tam też grupa dzieci z Ukrainy, mieszkająca tymczasowo w Bielsku Podlaskim, która uczyła się j. polskiego.
Refleksje historyka i językoznawcy dr. Mikołaja Roszczenki nt. wojny Rosji w Ukrainie.
W programie o tym, jak wyglądała kiedyś praca strażaka, opowiada pochodzący z Knoryd Grzegorz Car. Ponadto Ludmiła Wostrikowa z Równego powie o sytuacji i nastrojach w czasie wojny w Ukrainie.
W sobotę w Dubiażynie odbyło się święto pieczonego ziemniaka, a w niedzielę w Bielsku Podlaskim spotkanie literackie z laureatami Podlaskiego Konkursu Literackiego „Piszemo po swojomu”
W Chełmie odbyły się uroczystości 800. rocznicy przeniesienia siedziby diecezji prawosławnej z Uhruska do Chełma.
Leonid Szmatko to ukraiński malarz – dyrektor Szkoły Artystycznej w Siewierodoniecku. Obecnie jego miasto jest pod rosyjską okupacją, a artysta musiał wyjechać do Polski. Tu w gminie Narewka znalazł schronienie i, dzięki pomocy życzliwych ludz
Obrzędem "Kiszenie kapusty na wesele" w wykonaniu zespołu "Malinki" z Malinnik rozpoczęły się "Dżereła" czyli ukraińskie tradycje i transformacje, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze.
W Czeremsze odbyły się podwójne warsztaty - tradycyjnych ukraińskich pieśni, a także tańców.
Kapituła Podlaskiej Nagrody Naukowo-Literackiej ogłosiła nazwiska jej tegorocznych laureatów.
Ks. Antoni Sosnowski (1775 – 1852) - wybitna postać w historii Kleszczel.
W centrum litewskiego kurortu Nida na Mierzei Kurońskiej odbył się koncert "Dźwięki Ukrainy".
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz