Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Kilka dni temu ukazała się nowa mapa turystyczna okolic miasteczka Kleszczele (skala 1 : 60000). Jej autor - geograf - Sławomir Halicki zadbał aby były na niej zaznaczone wszystkie szlaki turystyczne, grodziska, zabytki, siedziby kół gospodyń wiejskich, kwatery agroturystyczne czy niektóre stare nazwy uroczysk. Wydzielony jest też plan samego miasta Kleszczele, które w tym roku obchodzi 500 - lecie nadania praw miejskich. Promocja nowej mapy odbyła się w sobotę 28.01.2023 w centrum kultury "Hładyszka" w ramach cyklicznych spotkań Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kleszczelowskiej.
W ośrodku Kościoła Chrześcijan Baptystów w Narewce jego wolontariusze zorganizowali zimowisko dla dzieci uchodźców z Ukrainy. W programie były liczne gry, zabawy, lekcje z historii chrześcijaństwa w Ukrainie, wyjazd na basen do Hajnówki, warsztaty rękodzieła, zajęcia plastyczne czy nauka piosenek i tańców. W obozie wzięło udział 40 dzieci mieszkających obecnie w Białymstoku, Hajnówce, Bielsku Podlaskim, Czarnej Białostockiej i Supraślu. Liderką zimowiska była Natalia Białous.
Legenda ukraińskiej muzyki tradycyjnej - zespół „Drewo” wystąpił w Białymstoku. Członkowie zespołu już od ponad czterdziestu lat zajmują się badaniem i popularyzowaniem tradycyjnych ludowych pieśni, zapisywanych we wsiach w różnych regionach Ukrainy
"Podlasie. Śpiewacy i style wykonawcze" - to tytuł 6 tomu wydawnictwa PAN "Polska ludowa pieśń i muzyka - źródła i materiały".
„A wże wesna, a wże krasna” to tytuł warsztatów tradycyjnych ukraińskich pieśni, które odbyły się w Supraślu. Poprowadziła je Tetiana Sopiłka - ukraińska wokalistka i etnomuzykolożka.
Grupy nawet 80-u dzieci uchodźców z Ukrainy uczęszczały na zajęcia plastyczne z Kateryną Kalutską w Ełckim Centrum Kultury.
Z wizytą w Białymstoku gościła delegacja z Równego na czele z przewodniczącym Rówieńskiej Obwodowej Państwowej Administracji Witalijem Kowalem
W „Ukraińskiej Dumce” – o tradycjach związanych z Wielkim Postem w Klejnikach oraz o wykorzystaniu gwary ukraińskiej okolic Bielska Podlaskiego na lekcjach języka ukraińskiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim.
„Liryka wokalna znad Dniepra” to koncert ukraińskiej muzyki klasycznej, który odbył się w Okręgowej izbie Lekarskiej w Białymstoku
Kilkuset uchodźców wojennych z Ukrainy mieszka obecnie i pracuje na terenie powiatu siemiatyckiego.
Asystent kulturowy to często „pierwsza pomoc” dla dzieci, a także rodziców – cudzoziemców, którzy zaczynają naukę w polskiej szkole
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz