Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
„Stop wojnie” – pod taki hasłem przeciwko rosyjskiej agresji w Ukrainie protestowano w Bielsku Podlaskim. Manifestację pod bielskim Ratuszem w rocznicę pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę zorganizował Związek Ukraińców Podlasia. W trakcie demonstracji odczytano także „Stanowisko środowiska ukraińskiego Podlasia w pierwszą rocznicę inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę”. Można było także obejrzeć zdjęcia dokumentujące akcje pomocy ludności cywilnej i ukraińskiemu wojsku zorganizowane w Bielsku Podlaskim.
Fundacja „Polza” działa na rzecz migrantów przybywających do Polski. Pomaga w adaptacji i integracji cudzoziemców. Wraz z początkiem pełnowymiarowej agresji Rosji na Ukrainę organizacja skupia się na pracy z wojennymi uchodźcami. O działalności opowiada Kateryna Hacko z zarządu Fundacji.
W ostatni wtorek w Dziennym Domu Pomocy w Szostakowie w gminie Czyże odbyły się warsztaty rękodzielnicze, skierowane do seniorów. Zainteresowane mieszkanki gminy w wieku powyżej 60 lat mogły spróbować swoich sił w robieniu na drutach lub szydełkiem. W 2021 roku w Dziennym Domu Pomocy w Szostakowie w ramach projektu odbywały się codzienne zajęcia dla seniorów. Obecnie są tak organizowane warsztaty, które odbywają się raz w miesiącu.
O konkursie „Stara Tradycja” mówi jego koordynatorka Julita Charytoniuk.
Zaprasza Sławomir Sawczuk
W programie o tym, jak wyglądała kiedyś praca strażaka, opowiada pochodzący z Knoryd Grzegorz Car. Ponadto Ludmiła Wostrikowa z Równego powie o sytuacji i nastrojach w czasie wojny w Ukrainie.
W sobotę w Dubiażynie odbyło się święto pieczonego ziemniaka, a w niedzielę w Bielsku Podlaskim spotkanie literackie z laureatami Podlaskiego Konkursu Literackiego „Piszemo po swojomu”
W Chełmie odbyły się uroczystości 800. rocznicy przeniesienia siedziby diecezji prawosławnej z Uhruska do Chełma.
Leonid Szmatko to ukraiński malarz – dyrektor Szkoły Artystycznej w Siewierodoniecku. Obecnie jego miasto jest pod rosyjską okupacją, a artysta musiał wyjechać do Polski. Tu w gminie Narewka znalazł schronienie i, dzięki pomocy życzliwych ludz
Obrzędem "Kiszenie kapusty na wesele" w wykonaniu zespołu "Malinki" z Malinnik rozpoczęły się "Dżereła" czyli ukraińskie tradycje i transformacje, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze.
W Czeremsze odbyły się podwójne warsztaty - tradycyjnych ukraińskich pieśni, a także tańców.
Kapituła Podlaskiej Nagrody Naukowo-Literackiej ogłosiła nazwiska jej tegorocznych laureatów.
Ks. Antoni Sosnowski (1775 – 1852) - wybitna postać w historii Kleszczel.
W centrum litewskiego kurortu Nida na Mierzei Kurońskiej odbył się koncert "Dźwięki Ukrainy".
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz