Radio Białystok | Galerie | Abp Tadeusz Wojda: Narodziny Chrystusa to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości [zdjęcia]

Abp Tadeusz Wojda: Narodziny Chrystusa to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości [zdjęcia]

autor: Renata Reda

25.12.2019, 08:47, akt. 10:51

- Jezus poprzez swoje przyjście mówi nam, że w każdym narodzonym dziecięciu jest coś z Jego narodzin i Jego życia. (…) Przez swoje narodzenie chce nam powiedzieć, że każde życie jest owocem miłości i dlatego trzeba je szanować i przyjąć jako dar - mówił podczas pasterki w białostockiej archikatedrze abp Tadeusz Wojda

fot. Kamil Kalicki
fot. Kamil Kalicki

Metropolita białostocki życzył wiernym, aby te święta rozbudzały w nich "pragnienie piękna, miłości i poznawania życia w Bogu i z Bogiem". 

Arcybiskup podkreślał w homilii, że narodzenie Jezusa w Betlejem niesie w sobie przesłanie dla ludzi wszystkich czasów i wszystkich przestrzeni geograficznych: mówi ono o tym, że Bóg nieskończenie kocha każdego człowieka, bez względu na jego pochodzenie, stan społeczny, wykształcenie czy kondycję duchową.


- Boże Narodzenie uczy nas troski o każde nowe życie. Mówi nam, że każde nowe życie jest darem, pięknym darem Bożym dla ludzkości, któremu pod żadnym pozorem nie można odmawiać prawa do życia. Przez swoje narodzenie chce nam powiedzieć, że każde życie jest owocem miłości i dlatego trzeba je szanować i przyjąć jako dar - podkreślał abp Wojda.


- Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych wydarzeń w całej historii ludzkości. Opowiada nam ono o odwiecznej tęsknocie Boga do człowieka. Bóg postanowił, aby jego syn narodził się jak każdy człowiek - dodał metropolita.


- Jezus doświadczył tego samego losu ludzkiego jak każdy z nas. Niegościnności ludu, zimna czy twardego żłobu. Czyż nie wielki jest Bóg, że potrafi aż tak się uniżyć? Czyż nie wielki jest Bóg, że potrafi zrezygnować z wygodnych miejsc, aby narodzić się w tak wielkim ubóstwie? Przyjął ludzką naturę, aby z ludźmi nawiązać dialog miłości - mówił podczas nabożeństwa abp Tadeusz Wojda.


Białostocką katedrę o północy licznie wypełnili mieszkańcy Białegostoku. Eucharystię koncelebrowali kapłani pracujący w katedrze.


źródło: archibial.pl | red: mag, zmj

ZOBACZ TEŻ:


To święto nadziei płynącej z przyjścia Jezusa na świat - Boże Narodzenie

25.12.2019, 07:04

To święto nadziei płynącej z przyjścia Jezusa na świat - w środę (25.12) w Kościele katolickim uroczystość Bożego Narodzenia.


Świąteczny koncert na antenie Radia Białystok [zdjęcia]

24.12.2019, 13:42

Przy wigilijnym stole warto posłuchać koncertu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.


Zamiast wyrzucać, można podzielić się świątecznym jedzeniem z bezdomnymi

27.12.2019, 11:15

Jedzenie, które zostanie po świętach można przekazać potrzebującym.


abp Tadeusz Wojda

24.12.2019, 08:42

- Jako kapłan, jako biskup najbardziej czekam na narodzenie Jezusa Chrystusa, na przeżycie tej pięknej nocy - mówi o wigilii abp Tadeusz Wojda.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
Wystawa Łucji Grzeszczyk "Moje lalki", fot. Monika Kalicka
14.06.2020, 11:37, akt. 17:11

Pierwsza wystawa prac Łucji Grzeszczyk
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok