Radio Białystok | Galerie | To ważne wydarzenie dla białostockiego klubu - Jagiellonia ma klubowy sztandar [zdjęcia, wideo]

To ważne wydarzenie dla białostockiego klubu - Jagiellonia ma klubowy sztandar [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

17.02.2024, 16:41, akt. 23:23

Jagiellonia Białystok ma pierwszy w ponad 100-letniej historii klubowy sztandar. Jest w żółto-czerwonych barwach, z herbem i napisami Jagiellonia Białystok.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
To ważne wydarzenie dla białostockiego klubu - Jagiellonia ma klubowy sztandar - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku klubowy sztandar poświęcili biskupi katoliccy i prawosławni.


Jest to dla mnie wielka duma, jest to honor, że środowisko kibicowskie właśnie nas wybrało do pocztu sztandarowego. Kibicowanie to są dla nas emocje. Robimy to też dla przyjaciół, robimy to dla klubu - mówi Leszek Niewiński "Lechu" z kibicowskiego pocztu sztandarowego. 
Ten sztandar już kilka lat był w klubie, ale brakowało jego poświęcenia. Na pewno będzie w klubie w godnym miejscu i każdy, kto będzie nas odwiedzał, będzie ten sztandar mógł zobaczyć - mówi prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz. Te barwy i ten sztandar to symbol naszej dumy. To symbol dumy Białegostoku i Podlasia. Zebraliśmy się tutaj, w głównym miejscu Białegostoku, na Rynku Kościuszki, przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, bohatera narodowego i męża stanu, który swoją niezłomną postawą i swoim geniuszem sztuki wojennej wraz z dopiero odrodzoną po 123 latach niewoli armią Wojska Polskiego stawił zdecydowany opór bolszewickiemu najeźdźcy w 1920 roku. Właśnie 1920 rok to początki naszego klubu. Wtedy to żołnierze 42. Pułku Piechoty założyli drużynę piłki nożnej, która dała początek dzisiejszej Jagiellonii - mówił przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski. 


W uroczystości wzięło udział nawet kilka tysięcy kibiców. Następnie, w uroczystym pochodzie, wraz z pocztem sztandarowym, fani udali się na stadion, gdzie o 17:30 Jagiellonia Białystok rozegrała mecz z Lechem Poznań. | red: sk, wsz

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Andrzej Wilczyk [wideo]

16.02.2024, 15:15

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.


Jagiellonia przegrywa pierwszy raz w tym sezonie u siebie [zdjęcia]

17.02.2024, 19:34

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali pierwszy mecz w tym sezonie przed własną publicznością. W sobotnim (17.02) meczu żółto-czerwoni przegrali z Lechem Poznań 1:2 (0:2). Jagiellonia zachowała pozycję lidera, ale trzeci Lech zmniejszył stratę do Jagi tylko do dwóch punktów.


Wojciech Pertkiewicz [wideo]

9.02.2024, 08:32

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Paweł Wądołowski
WAŻNE!
16.02.2024, 10:45, akt. 17.02.2024, 13:19

Protest rolników w Marianowie [zdjęcia, wideo]


fot. Joanna Szubzda
REGION
13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20

W Sokółce odbyły się ćwiczenia ŻUBR-24 [zdjęcia]

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok