Radio Białystok | Gość | Wojciech Pertkiewicz [wideo] - prezes Jagiellonii Białystok

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok

9.02.2024, 08:32, akt. 12:13

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda
Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wraca piłkarska ekstraklasa. Jagiellonia Białystok zagra w tej kolejce w niedzielne popołudnie (11.02) na wyjeździe z Widzewem Łódź. Wiosna może być dla kibiców żółto-czerwonych bardzo radosna, bo drużyna Adriana Siemieńca jest wiceliderem tabeli i ćwierćfinalistą Pucharu Polski.

O dyspozycji drużyny i nastrojach przed pierwszym meczem z prezesem Jagiellonii Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski.


 Jerzy Kułakowski:  Mówi się o tym, że czas, kiedy piłkarze trenują, przygotowują się do kolejnej rundy, to czas wytężonej pracy dla zarządu. Ale ja mam wrażenie, że pan i koledzy z zarządu Jagiellonii tym razem się nie przepracowaliście. Po jesieni utrzymanie jest zapewnione. Nieliczne transfery, które trzeba było przeprowadzić, są przeprowadzone. Właściwie przez grudzień i styczeń mieliście spokój.


Wojciech Pertkiewicz: Nic samo w przyrodzie się nie dzieje i dobrze, jak się planuje. Ale rzeczywiście było to jedno ze spokojniejszych okien, jakie pamiętam, nie tylko w Jagiellonii, ale też w innych klubach, w których pracowałem. Ale jak wspomniałem na początku, wynikało to z planu i też z faktu, że rzeczywiście na dziś jeszcze okienka transferowe są otwarte.

Nie było żadnych spektakularnych transferów wychodzących z Jagiellonii. Także odejście Miłosza Matysika, za którego przyszedł Jetmir Haliti, oraz wzmocnienie naszego napadu wypożyczeniem Kaana Caliskanera, to były te ruchy, które mieliśmy dużo wcześniej przygotowane, udało się je zrealizować jeszcze przed obozem. No nic, tylko się cieszyć.


Pojawiły się informacje odnośnie transferów wychodzących, że klub z Chorwacji, klub z Turcji zainteresowane są Bartłomiejem Wdowikiem, że Raków chciałby mieć w swoich szeregach Afimico Pululu, ale rozumiem, że nie były to oferty nie do odrzucenia, jeśli w ogóle były.


Gdyby były nie do odrzucenia, to pewnie tych zawodników już by w Jagiellonii nie było. Jeżeli chodzi o Bartka Wdowika, to też ze zdziwieniem czytałem o tych ofertach, które niby wpłynęły do Jagiellonii, ale nigdy ich nie widziałem. A jeżeli chodzi o Afimico Polulu, to tak, była zdawkowa, szybka rozmowa z Rakowem Częstochowa na zasadzie: słuchaj, rozważylibyście? No niekoniecznie. Okej, to jeszcze mam drugi temat. Także szybko i konkretnie. Temat Afimico Pululu zajął nam 5 czy 10 sekund, a później długo porozmawialiśmy na zupełnie inne tematy.


W tym czasie, kiedy rzeczywiście piłkarze nie grali, przedłużyliście kilka kontraktów. To byli piłkarze ważni dla Jagiellonii, m.in. Nene, Hansen, Skrzypczak. Ale kibice czekali przede wszystkim na Tarasa Romańczuka - to się stało, no i na trenera Adriana Siemieńca, który podpisał nowy kontrakt na kolejne dwa lata.


Tak jest. Te kontrakty udało nam się przedłużyć. W kilku przypadkach to było skorzystanie z klauzul, które już mieliśmy zapewnione w kontraktach, a w kilku trwały negocjacje, tak jak chociażby z trenerem, z Tarasem Romańczukiem.

Cieszę się, że przed lub też na samym początku obozu przygotowawczego, bo z Tarasem podpisywaliśmy kontrakt w Turcji, udało nam się porozumieć i ci zawodnicy oraz trener zostają z nami nie tylko do końca tego sezonu, ale przynajmniej na kolejny.


Takiego komfortu nie ma Zlatan Alomerović. Wczoraj na konferencji prasowej była mowa o tym, że doszło do rozmów w Turcji z pionem sportowym, z trenerem. Jak to wygląda ze Zlatanem On ma kontrakt do końca czerwca, jest zdecydowanie ważną postacią w Jagiellonii.


Jest zdecydowanie ważną postacią w Jagiellonii, do tego jest fajnym człowiekiem...


Potwierdzam.


...super facetem - nie tylko na boisku, ale i poza boiskiem. Rozmawiamy. Kontrakt, tak jak pan redaktor wspomniał, ma ważny do czerwca, także jeszcze mamy troszkę czasu, żeby sprecyzować nasze oczekiwania w jedną i w drugą stronę i zobaczymy, do którego brzegu dopłyniemy.


To kwestia wysokości kontraktu czy jego długości?


Negocjacje to nie tylko pieniądze, ale też plan na zawodnika, perspektywy, długość kontraktu. Negocjacje dlatego trwają. Gdyby to była kwestia kwoty, to pewnie byśmy się poszachowali i dość szybko znaleźli rozwiązanie, ale tych elementów jest znacznie więcej.


Dziś wieczorem zaczyna się gra w Ekstraklasie, 20. kolejka. My poczekamy na mecz Jagiellonii z Widzewem do niedzieli. Walka o mistrzostwo, walka o Puchar Polski to również walka o duże pieniądze. Zdobywca Pucharu Polski dostaje bodaj 5 mln zł. Im wyższe miejsce w tabeli, tym więcej pieniędzy, ale czołowa czwórka czy trójka dostaje bonus za to, że będzie grać w europejskich pucharach. Wobec przedłużających się perturbacji finansowych byłby to naprawdę wielki zastrzyk gotówki. Udałoby się wyprostować finanse, gdyby to miejsce było wysokie?


Myślę, że ze spokojem zamknęlibyśmy ten sezon i na pewno dużo łatwiej przychodziłoby planowanie budżetu na kolejny sezon. Puchar Polski to rzeczywiście premia 5 mln zł i jeżeli nie jest się drużyną biorącą puchary z ligi, to jeszcze jest premia od Ekstraklasy - kolejne 3 mln, czyli można powiedzieć, że za miejsce piąte w tabeli Puchar Polski kosztuje już 8 mln zł, nie 5.

Ale dzisiaj jesteśmy na drugim. Chcemy brać tę premię, która wynika z tabeli Ekstraklasy, i o to walczymy.


Jak duże są to pieniądze?


Tam jest skok za każde miejsce, wysokości bodaj niecałych 4 mln zł, ale za niższe miejsca, za każde miejsce różnica jest na poziomie 300 tys. zł, także ta różnica jest kolosalna. Wejście w próg premii ponad 20 mln rzeczywiście zamyka nam ten sezon, gdzie dziś mamy kłopoty płynnościowe. Oczywiście sobie z tym radzimy, bo nie ma złych sygnałów w prasie o tym, że pensje nie zostały zapłacone, bo zostały. Ale to jest właśnie kuchnia i moja praca między innymi, też praca akcjonariuszy klubu, za co dziękuję, którzy mnie wspierają w tych momentach takiej żonglerki finansowej, małej kuchni finansowej, która powoduje, że z miesiąca na miesiąc jesteśmy w stanie funkcjonować i zawodnicy bez jakiegokolwiek bólu głowy mogą wyjść na boisko.

Krótko mówiąc, wszystkim się opłaca, żeby Jagiellonia była wysoko, ale ten sam cel przyświeca innym klubom, bo wiedzą, że się opłaca. A jest ich 18 w Ekstraklasie.


Był pan w Turcji, oglądał pan drużynę w trakcie przygotowań, oglądał pan sparingi. Ale sparingi sparingami, zostawmy to. Jakie jest pana ogólne wrażenie na temat tego, jak Jagiellona jest przygotowana do wiosny?


Kluczowe jest to, że wróciliśmy bez kontuzji i to jest najważniejsze, co zauważyłem i z czego się najbardziej cieszę. Zresztą w wielu klubach jest tak, że przygotowania to jest jedno, a każdy drży, żeby drużyna była niepołamana, bez kontuzji i nam się to udało. Tak jak pan redaktor powiedział, sparingi można oceniać w ten lub inny sposób. Kluczowe jest to, żeby trener wyciągał z tego wnioski, jakby to trywialnie nie brzmiało, ale po to są właśnie sparingi, żeby próbować pewne rozwiązania, wyciągać wnioski i w niedzielę spróbować wycisnąć maksa z tego, co się udało przetrenować.


Na koniec pytanie, które zadałem też trenerowi Siemieńcowi. Ja należę do grona tych osób, które mówią, że Jagiellonia w tym sezonie będzie miała dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski. Czy jestem a. realistą, b. marzycielem czy c. fantastą? Trener odpowiedział, że jestem  marzycielem, który dobrze życzy drużynie.


Ja jestem team trener i uważam, że to są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.

Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.

Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.


Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk [wideo]

prezes Białoruskiego Domu w Warszawie
3.04.2024

- Jestem przekonany, że ani Polacy, ani Białorusini nie chcą żadnej wojny, żadnego konfliktu, żadnej eskalacji, ale to przygotowują nam niestety jeden zbrodniarz Putin i drugi dyktator Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu Białystok Aleś Zarembiuk.

Maciej Maciejewski, fot. Marcin Gliński

Maciej Maciejewski [wideo]

synoptyk
2.04.2024

"Na podstawie pomiarów, jakie są prowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika ewidentnie, że robi nam się coraz cieplej. Średnia roczna temperatura rośnie" - mówił w Polskim Radiu Białystok synoptyk Maciej Maciejewski.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.03.2024

- Rosja przygotowuje się do wojny z NATO. To jest fakt. Pytanie, jak my to odbieramy i co robimy? Czy uważamy, że tego typu informacje nas straszą czy raczej są sygnałem do tego, żebyśmy się przygotowali. To, w jaki sposób Rosja zareaguje, zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw - mówi gen. Wiesław Kukuła.


Monika Ksepko, fot. Sylwia Krassowska

Monika Ksepko [wideo]

psycholog z Białostockiego Centrum Onkologii i Hospicjum Proroka Eliasza
29.03.2024

- Nie da się uniknąć cierpienia. Natomiast my mamy tendencję do tego, żeby ułatwiać sobie życie i to jest naturalne, ale moje doświadczenie pokazuje, że na dłuższą metę unikanie nie zwalnia nas z cierpienia. W zasadzie odbiera nam możliwość przekonania się, że sobie poradzimy w takich trudnych chwilach - mówi psycholog.

Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Natalia Ściepancowa, fot. Marcin Gliński

Natalia Ściepancowa [wideo]

jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku
25.03.2024

"Musimy dbać o nasz język i naszą białoruską kulturę. To jest ważne, żeby przetrzymać ten ciężki czas na wygnaniu" - mówiła w Polskim Radiu Białystok jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku Natalia Ściepancowa.

foto: Monika Kalicka

Dorota Zawadzka i Grzegorz Zawadzki

autorzy książki "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły"
24.03.2024

Jeśli wybierzemy się teraz do lasu, jest duża szansa, że usłyszmy bębnienie czy też werblowanie... dzięciołów. Ale po co to robią? Ile razy na sekundę uderzają dziobem w drzewo? I czy mogą od tego dostać wstrząsu mózgu? A czy potrafią śpiewać? I co skrywają ich przepastne dziuple? Przeczytamy o tym w książce Doroty Zawadzkiej i Grzegorza Zawadzkiego "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły".


Maciej Wróbel, fot. własne

Maciej Wróbel [wideo]

przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej
22.03.2024

- Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne - mówi Maciej Wróbel.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
21.03.2024

Dziś przypada 100 dni rządu Donalda Tuska. Z ostatniego sondażu wynika, że ankietowani za sukces koalicji 15 października uważają przede wszystkim odblokowanie pieniędzy z KPO. Tak uważa ponad 61 procent badanych. Większość Polaków dobrze też ocenia prowadzenie polityki zagranicznej.

Julita Olszewska, fot. Sylwia Krassowska

Julita Olszewska [wideo]

rolniczka z Podlasia
20.03.2024

"Nie zmieniamy stanowiska, idziemy do przodu" - mówi Julita Olszewska.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
20.03.2024

- Takie generalizowanie, że protestujemy tutaj przeciwko obywatelom jest nie w porządku postawieniem sprawy - tym bardziej, że my protestujemy także w imieniu konsumentów, w sprawie dobrej, zdrowej żywności - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Jacek Słoma.

Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
19.03.2024

- Suwerenność kraju, stabilność na arenie międzynarodowej nie ma barw politycznych, tu powinna być zgoda ponad podziałami. W związku z tym wierzę w to, że ustawa o obronie cywilnej zostanie w sposób przemyślany przyjęta i wprowadzona w życie - mówi wojewoda.

fot. Sylwia Krassowska

prof. Marcin Moniuszko

rektor elekt UMB
18.03.2024

"Mamy nadzieję, że fakt wysokiej jakości kształcenia, którą możemy zaprezentować, będzie magnesem, który sprawi, że ci młodzi ludzie będą do nas przychodzili na studia" - mówi prof. Marcin Moniuszko.


Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
15.03.2024

- Mam nadzieję, że tę inwestycję będziemy mogli oddać do użytkowania przez mieszkańców 30 czerwca 2025 roku. Myślę, że nie będzie żadnych poślizgów - tak o nowej ulicy, która ma połączyć białostockie osiedle Bagnówka z Wygodą mówi Przemysław Tuchliński.

Leszek Mironiuk, fot. Joanna Szubzda

Leszek Mironiuk [wideo]

z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2024

- Jako konsumenci jesteśmy elementem rynku i nasze działania też go kształtują, więc im więcej osób korzysta z praw konsumenckich, tym bardziej wzrasta świadomość i sprzedawcy muszą bardziej stosować się do przepisów obowiązującego prawa - mówi Leszek Mironiuk.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
14.03.2024

- Staliśmy się zwornikiem bezpieczeństwa całego NATO, bo wszelkie działania na wschodniej flance opierają się na Polsce. Znaleźliśmy się więc w nieciekawym miejscu w ciekawym czasie i to na pewno zaważyło na tym, że znaleźliśmy się w Stanach Zjednoczonych.


fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

wicemarszałek Sejmu
13.03.2024

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
12.03.2024

- To gest, który ma pokazywać, że sprawy bezpieczeństwa z punktu widzenia i Warszawy, i Waszyngtonu są ponad podziałami politycznymi i mają takie zostać - mówi o wspólnej wizycie prezydenta i premiera w Białym Domu prof. Adam Bartnicki.

Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda [wideo]

ekspert rynku nieruchomości
11.03.2024

"Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach dobijemy aż do 15 tys. zł za m², ale myślę, że dążymy w tym kierunku" - mówi Marek Szubzda.


Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
8.03.2024

Już za trzy lata ma być nałożony podatek na piece gazowe, ich używanie będzie znacznie droższe. Komisja Europejska opublikowała właśnie najnowszą wersję polskiego Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 r. Dodatkowo od lipca więcej będziemy płacić za prąd. Jakie wydatki nas czekają?

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa
7.03.2024

- To jest forma protestu, która ma zwrócić uwagę na problem. Natomiast nie możemy dopuścić do tego, że w ruch idzie kostka brukowa, idą narzędzia, które nie powinny wystąpić. Na pewno trzeba to bezwzględnie potępić. Oczywiście jest też analizowane zachowanie policjantów - mówi wiceminister.

prof. Maciej Perkowski, fot. Barbara Sokolińska

prof. Maciej Perkowski

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
6.03.2024

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić rolnikom pakiet propozycji zmniejszający obciążenia. To reakcja na trwające od tygodni protesty.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok