Marek Gąsiorowski - jeden z twórców "Pływania na Byle Czym"

25 lipca 2022

Marek Gąsiorowski, Pływanie na Byle Czym 2017, fot. Joanna Szubzda
Marek Gąsiorowski, Pływanie na Byle Czym 2017, fot. Joanna Szubzda0:00
0:00
Z Markiem Gąsiorowskim rozmawia Olga Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Najbliższy weekend to święto nieskrępowanej fantazji i wyobraźni. W środku lata, nad Nettą, spotkamy się z najbardziej pomysłowymi konstruktorami pływadeł podczas jubileuszowego XXV Pływania na Byle Czym "Co Ma Pływać Nie Utonie" z Polskim Radiem Białystok w Augustowie.

Tym razem nie będzie rywalizacji i konkursu. Będzie parada popisowych pływadeł, które popłyną przed zgromadzoną na brzegach Netty publicznością. Jubileuszowe Pływanie na Byle Czym to też okazja do wspomnień, wzruszeń. Zaczynamy od osoby i miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Z Markiem Gąsiorowskim - jednym z ojców założycieli "Pływania na Byle Czym" - rozmawia Olga Gordiejew.Dołącz do wydarzenia na Facebooku.
Przeczytaj, zanim skomentujesz

Andrzej Ostrowski - konstruktor pływadeł


Oprócz ludzi z fantazją z regionu w Pływaniu na Byle Czym uczestniczą pomysłowi twórcy z całej Polski m.in. pan Andrzej z Krakowa.Bożenna Maculewicz - konstruktorka pływadeł


Podczas jubileuszowego Pływania na Byle Czym nie zabraknie konstrukcji nawiązujących do aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Mało tego, niektóre pływadła będą odpowiedzią na pomysły innych uczestników. Tak jest w przypadku załogi z Krynek, z którą współpracuje w tym roku Bożenna Maculewicz.Maurycy Leonik - konstruktor pływadeł


Maurycy Leonik z Sowlan stworzył już kilka imponujących pływadeł.Arnold Maculewicz - konstruktor pływadeł


Do legend augustowskiej imprezy należy - wielokrotnie nagradzany za swoje wymyślne konstrukcje - Arnold Maculewicz, którego pojechaliśmy szukać w Czarnej Białostockiej.Z archiwum "Pływania na Byle Czym"


W najbliższą niedzielę (31.07) zapraszamy na jubileuszowe 25. Pływanie Na Byle Czym, które wraca po pandemicznej przerwie. Z tej okazji sięgnęliśmy do naszego archiwum i codziennie o 10:20 przypominać będziemy, jak to było w poprzednich latach.
 
 

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok