Jubileuszowe Pływanie na Byle Czym


Jubileuszowe Pływanie na Byle Czym

Już w niedzielę, 31 lipca jubileuszowe XXV Pływanie na Byle Czym "Co Ma Pływać Nie Utonie" z Polskim Radiem Białystok w Augustowie. Chcemy uczcić ćwierćwiecze tej rozpoznawalnej w całej Polsce wakacyjnej imprezy - tym razem bez rywalizacji i konkursu. Będzie parada popisowych pływadeł, które zaprezentują się publiczności zgromadzonej nad Nettą. Zaprosiliśmy wieloletnich uczestników, których konstrukcje zachwycały w poprzednich latach.

Jubileusz to też okazja do wspomnień, wzruszeń i przede wszystkim dobrej zabawy. Dlatego sięgamy do naszego archiwum i od poniedziałku do piątku o 10:20 będziemy przypominać, jak to było w poprzednich latach.

Zapytamy, czym jest "byle co". Przypomnimy, z jakimi pomysłami na pływadła odwiedzali Augustów konstruktorzy. Powiemy o projektach, które miały konkretne przesłanie, i o takich, które były czystą zabawą.

O 11:20 i 14:20 odwiedzać będziemy tegorocznych uczestników, którzy już pracują nad paradnymi wehikułami. Zapytamy ich, jak wspominają Mistrzostwa Polski w Pływania na Byle Czym i co zapadło im szczególnie w pamięć. Co ich zdaniem przyciąga na tę imprezę tłumy oglądających?

Po Jubileuszowej Paradzie Pływadeł - koncert Gwiazd. W tym roku wystąpią zespół Szeptucha i Baranovski.

Partnerem jest Województwo Podlaskie.


Andrzej Ostrowski - konstruktor pływadeł


Oprócz ludzi z fantazją z regionu w Pływaniu na Byle Czym uczestniczą pomysłowi twórcy z całej Polski m.in. pan Andrzej z Krakowa.Bożenna Maculewicz - konstruktorka pływadeł


Podczas jubileuszowego Pływania na Byle Czym nie zabraknie konstrukcji nawiązujących do aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Mało tego, niektóre pływadła będą odpowiedzią na pomysły innych uczestników. Tak jest w przypadku załogi z Krynek, z którą współpracuje w tym roku Bożenna Maculewicz.Maurycy Leonik - konstruktor pływadeł


Maurycy Leonik z Sowlan stworzył już kilka imponujących pływadeł.Arnold Maculewicz - konstruktor pływadeł


Do legend augustowskiej imprezy należy - wielokrotnie nagradzany za swoje wymyślne konstrukcje - Arnold Maculewicz, którego pojechaliśmy szukać w Czarnej Białostockiej.Marek Gąsiorowski - jeden z twórców "Pływania na Byle Czym"


- Przez 22 lata udało się nam ściągnąć do Augustowa 600 ekip. Przyjeżdżali ludzie o różnej pozycji społecznej, był profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, był portier z Otwocka. To, co ich łączyło - lubili dobrą zabawę i mieli niczym nieograniczoną fantazję - wspomina Marek Gąsiorowski.Z archiwum "Pływania na Byle Czym"


W najbliższą niedzielę (31.07) zapraszamy na jubileuszowe 25. Pływanie Na Byle Czym, które wraca po pandemicznej przerwie. Z tej okazji sięgnęliśmy do naszego archiwum i codziennie o 10:20 przypominać będziemy, jak to było w poprzednich latach.
 
 


REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok