Arnold Maculewicz - konstruktor pływadeł

26 lipca 2022

Pływanie na Byle Czym 2014, konstruowanie pływadeł, foto: Monika Kalicka
Pływanie na Byle Czym 2014, konstruowanie pływadeł, foto: Monika Kalicka0:00
0:00
Z Arnoldem Maculewiczem rozmawia Olga Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Już w najbliższy weekend bez rywalizacji i konkursu - parada popisowych pływadeł popłynie przed zgromadzoną na brzegach Netty publicznością. Przed nami jubileuszowe XXV Pływanie na Byle Czym "Co Ma Pływać Nie Utonie" z Polskim Radiem Białystok w Augustowie.

Spotkamy się z najbardziej pomysłowymi konstruktorami pływadeł, by zachwycać się ich nieograniczoną niczym wyobraźnią.

Do legend augustowskiej imprezy należy - wielokrotnie nagradzany za swoje wymyślne konstrukcje - Arnold Maculewicz, którego pojechaliśmy szukać w Czarnej Białostockiej.


- Zawsze robimy duże konstrukcje, z własnym napędem. Konstrukcja powstaje z wszystkiego, co jest pod ręką: np. jakiś stary garnitur, siatki, druty, sznurki - mówi o swoich pływadłach Arnold Maculewicz.


W Augustowie będą też koncerty: Szeptuchy i Baranovskiego. Chętni będą mogli spróbować jubileuszowego tortu.Dołącz do wydarzenia na Facebooku.
Przeczytaj, zanim skomentujesz

Andrzej Ostrowski - konstruktor pływadeł


Oprócz ludzi z fantazją z regionu w Pływaniu na Byle Czym uczestniczą pomysłowi twórcy z całej Polski m.in. pan Andrzej z Krakowa.Bożenna Maculewicz - konstruktorka pływadeł


Podczas jubileuszowego Pływania na Byle Czym nie zabraknie konstrukcji nawiązujących do aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Mało tego, niektóre pływadła będą odpowiedzią na pomysły innych uczestników. Tak jest w przypadku załogi z Krynek, z którą współpracuje w tym roku Bożenna Maculewicz.Maurycy Leonik - konstruktor pływadeł


Maurycy Leonik z Sowlan stworzył już kilka imponujących pływadeł.Z archiwum "Pływania na Byle Czym"


W najbliższą niedzielę (31.07) zapraszamy na jubileuszowe 25. Pływanie Na Byle Czym, które wraca po pandemicznej przerwie. Z tej okazji sięgnęliśmy do naszego archiwum i codziennie o 10:20 przypominać będziemy, jak to było w poprzednich latach.Marek Gąsiorowski - jeden z twórców "Pływania na Byle Czym"


- Przez 22 lata udało się nam ściągnąć do Augustowa 600 ekip. Przyjeżdżali ludzie o różnej pozycji społecznej, był profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, był portier z Otwocka. To, co ich łączyło - lubili dobrą zabawę i mieli niczym nieograniczoną fantazję - wspomina Marek Gąsiorowski.
 
 

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok