Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Koncert "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz" w OiFP [zdjęcia]

Koncert "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz" w OiFP [zdjęcia]

10.05.2019, 20:38, akt. 20:51

Dwóch wielkich artystów, dwie epoki, dwie wrażliwości muzyczne - na scenie OiFP wystąpił Włodek Pawlik z zespołem.


Koncert "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz" w OiFP, fot. Sylwia Krassowska
Koncert "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz" w OiFP, fot. Sylwia Krassowska

Włodek Pawlik to jedyny polski laureat Grammy w kategorii jazzu - nagrodę otrzymał w 2014 roku za płytę "Night in Calisia". W swoim dorobku ma ponad 30 autorskich albumów.Posłuchaj Rozmowy z Włodkiem Pawlikiem Jego najnowsza płyta - "Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz" - jest pierwszym na świecie wydawnictwem, na którym utwory Moniuszki zostały zaprezentowane w jazzowej interpretacji. Do jej nagrania pianista zaprosił muzyków tworzących na co dzień Włodek Pawlik Trio - Pawła Pańtę (kontrabas) oraz Adama Zagórskiego (perkusja).

Ten wyjątkowy koncert transmitowaliśmy na naszej antenie. 

| red: sk

Kino "Świerkowa 1"!

Muzyka Koptów - jednej z najstarszych społeczności chrześcijańskich na świecie oraz nowoczesny jazz zabrzmi w środę (9.09) w Polskim Radiu Białystok.


W niedzielę (30.08) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił zespół Starsabout. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie i w mediach społecznościowych.


W niedzielę (16.08) muzyka na żywo na naszej antenie. W studiu przy Świerkowej 1 wystąpi kolejny laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


W niedzielę, 2 sierpnia, na scenie Studia Rembrandt wystąpił zespół Waterville.


Zagrały m.in. zespoły Kapela ze Wsi Warszawa, Masala, Voo Voo i Czeremszyna. Co prawda przy ograniczonej publiczności, ale udało się w czasach pandemii zorganizować Festiwal "Z wiejskiego podwórza".źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok