Radio Białystok | Nasze akcje | Konkursy | Z sercem do kierowców, czyli bezpieczne Walentynki

Z sercem do kierowców, czyli bezpieczne Walentynki

14.02.2022, 06:00, akt. 14.02.2023, 09:46

W walentynkowy wtorek, 14 lutego Polskie Radio Białystok wspólnie z podlaskimi policjantami dba o bezpieczeństwo na ulicach Białegostoku - radiowo-policyjne patrole można spotkać w czterech niebezpiecznych miejscach miasta. Warto nas wypatrywać, bo dla tych, którzy przestrzegają przepisów drogowych, mamy wspaniałe nagrody - niespodzianki.


Z sercem do kierowców
Z sercem do kierowców

Wzorem ubiegłorocznych Walentynek nasz wspólny patrol przyjrzy się, czy przestrzegamy przepisów drogowych, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych, ale przede wszystkim nagrodzimy tych kierowców, którzy jeżdżą ostrożnie i bezpiecznie. Czterech "grzecznych" kierowców otrzyma super upominek od radia: kolację dla dwojga w jednej z białostockich restauracji, zestaw słodkości oraz gadżety od podlaskiej policji.

Czy nagradzanie kierowców, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami, ma sens? Wielu z nich nie zastanawia się nad swoim zachowaniem na drodze, niejednokrotnie wykonując rutynowo manewry. Chodzi więc o to, aby pokazać, że nawet obowiązkowe, wzorowe zachowanie na drodze niesie za sobą pozytywne skutki - osoba, której kierowca ustąpił pierwszeństwa przejazdu, może dalej realizować swoje plany i marzenia, kochać i być kochanym. Kierowca bez konsekwencji może kontynuować jazdę, a osoba, do której jedzie, doczeka się jego przyjazdu. Na przykładzie danych statystycznych i realnych sytuacji pokażemy też konsekwencje nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Chociaż oczywiście mamy nadzieję, że do takich sytuacji nie dojdzie…

Warto w Dzień Zakochanych uważać na białostockich ulicach i przestrzegać przepisów ruchu drogowego, bo można wygrać atrakcyjne nagrody. Szerokiej drogi z Polskim Radiem Białystok!


| red: tk, zmj

ZNAJDŹ NAS
A pamiętasz Dożynki '73? Fotograficzna zabawa z nagrodami


50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu. Pomijając propagandowy wymiar tej imprezy, dożynki były wielkim wydarzeniem, do dziś wspominanym. I właśnie wspomnień dotyczy nasza najnowsza internetowa zabawa - rodzinnych zdjęć z Dożynek 1973.


Podlaskie To Tu!!! - czy znasz turystyczne atrakcje naszego regionu?


Podlaskie To Tu!!! powraca. Na ostatnie dwa tygodnie wakacji naszym Słuchaczom proponujemy zabawę w odpowiedzi na pytania dotyczące turystycznych atrakcji naszego regionu. Będziemy pytać o rzeczy łatwe, nieco trudniejsze i te wymagające już nieco większej wiedzy. Poziom trudności będzie można wybrać sobie samemu. Konkurs będzie trwać dwa tygodnie (od 21 sierpnia), a oprócz nagród codziennych będzie też nagroda główna - będzie voucher prezentowy o wartości 2 tys. zł na zakupy w Sklepie Turystycznym GAWRA w Białymstoku.


Wojskowy konkurs "Silna Biało-Czerwona"


W Polskim Radiu Białystok czas na kolejny wojskowy konkurs. Tym razem będziemy głównie pytać o stan uzbrojenia naszej armii. Konkurs - jak zwykle - przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej, które również ufundowało pakiety wojskowych gadżetów dla zwycięzców. Na naszej antenie - w poniedziałek i wtorek, 14 i 15 sierpnia.


Pływająca krzyżówka, czyli wszystkie drogi prowadzą do Augustowa


Zapraszamy do rozwiązania naszej radiowej krzyżówki. Tym razem "pływającej", bo nieuchronnie prowadzi nas do "Pływania na byle czym", które już w niedzielę, 30 lipca zawładnie Augustowem. Warto wziąć udział w zabawie w odgadywanie haseł, bo dla każdego mamy przygotowane pakiety radiowych gadżetów.


Powrót z przeszłości, czyli wakacyjny konkurs fotograficzny


To już koniec naszej wakacyjnej zabawy "Powrót z przeszłości". Wszystkim naszym słuchaczom i internautom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, za piękne, wzruszające i zabawne zdjęcia z przeszłości i teraźniejszości.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok