A pamiętasz Dożynki '73? Fotograficzna zabawa z nagrodami


50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu. Pomijając propagandowy wymiar tej imprezy, dożynki były wielkim wydarzeniem, do dziś wspominanym. I właśnie wspomnień dotyczy nasza najnowsza internetowa zabawa - rodzinnych zdjęć z Dożynek 1973.


Podlaskie To Tu!!! - czy znasz turystyczne atrakcje naszego regionu?


Podlaskie To Tu!!! powraca. Na ostatnie dwa tygodnie wakacji naszym Słuchaczom proponujemy zabawę w odpowiedzi na pytania dotyczące turystycznych atrakcji naszego regionu. Będziemy pytać o rzeczy łatwe, nieco trudniejsze i te wymagające już nieco większej wiedzy. Poziom trudności będzie można wybrać sobie samemu. Konkurs będzie trwać dwa tygodnie (od 21 sierpnia), a oprócz nagród codziennych będzie też nagroda główna - będzie voucher prezentowy o wartości 2 tys. zł na zakupy w Sklepie Turystycznym GAWRA w Białymstoku.


Wojskowy konkurs "Silna Biało-Czerwona"


W Polskim Radiu Białystok czas na kolejny wojskowy konkurs. Tym razem będziemy głównie pytać o stan uzbrojenia naszej armii. Konkurs - jak zwykle - przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej, które również ufundowało pakiety wojskowych gadżetów dla zwycięzców. Na naszej antenie - w poniedziałek i wtorek, 14 i 15 sierpnia.


Pływająca krzyżówka, czyli wszystkie drogi prowadzą do Augustowa


Zapraszamy do rozwiązania naszej radiowej krzyżówki. Tym razem "pływającej", bo nieuchronnie prowadzi nas do "Pływania na byle czym", które już w niedzielę, 30 lipca zawładnie Augustowem. Warto wziąć udział w zabawie w odgadywanie haseł, bo dla każdego mamy przygotowane pakiety radiowych gadżetów.


Powrót z przeszłości, czyli wakacyjny konkurs fotograficzny


To już koniec naszej wakacyjnej zabawy "Powrót z przeszłości". Wszystkim naszym słuchaczom i internautom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, za piękne, wzruszające i zabawne zdjęcia z przeszłości i teraźniejszości.


Dzień Dziecka na słodko - konkurs


Do zoo...- na boisko...na lody... do kina... na rower... na plac zabaw? A jak Ty spędzisz ten wyjątkowy dzień? 1 czerwca słuchaj nas od rana, podziel się pomysłem na niezapomniany Dzień Dziecka i ciesz się z wygranej!


Rymuj o mamie - wygraj nagrody


Tym razem na Dzień Matki przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są karty podarunkowe, filiżanka oraz radiowe gadżety. Jak je zdobyć? Zadzwonić do naszego studia i opowiedzieć o swojej mamie. Jest jeden warunek: ma być do rymu!


Wojskowy konkurs "Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku"


W najbliższy wtorek, 23 maja zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Wojsku Polskim pod hasłem "Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku". Pakiety nagród przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.


Spotkajmy się na Majówce w Polskim Radiu Białystok


Macie pomysł na nadchodzącą Majówkę? Jeśli tak - podzielcie się z nim z nami, wysyłając na adres wiosna@radio.bialystok.pl, a my Was zaprosimy do specjalnego plenerowego studia, które stanie przy Świerkowej 1. W świąteczny długi weekend mamy dla Was upominki i zapewniamy to, co zawsze z Polskim Radiem Białystok - świetną muzykę i dobrą zabawę.


Jawor - konkurs dla twórców ludowych


Polskie Radio Białystok wspólnie z Podlaskim Instytutem Kultury zaprasza do udziału w konkursie „Jawor – u źródeł kultury”.


Wojskowy quiz o modernizacji polskiej armii


W poniedziałek, 13 marca zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy pod hasłem "Nowoczesne wojsko = bezpieczna Ojczyzna" na temat wzrostu wydatków na obronność w ostatnich latach. Nagrody przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.


Świąteczny śpiewnik, czyli czy znasz te przeboje?


Znasz teksty polskich świątecznych przebojów albo tradycyjnych kolęd? Jeśli tak - bo przecież kto ich nie zna - musisz wziąć udział w najnowszym konkursie Polskiego Radia Białystok. W przedświątecznym tygodniu 19-23 grudnia będziemy się bawić w odgadywanie ciągu dalszego znanych i lubianych piosenek. Do wygrania vouchery do spa Dr Ireny Eris oraz radiowe prezenty.


Wojskowy konkurs w Narodowy Dzień Niepodległości


W piątek, 11 listopada, w Narodowy Dzień Niepodległości zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat najnowszych zmianach w uzbrojeniu Wojska Polskiego. Nagrody przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.


Kierunek Augustów - czas na konkurs!


Słuchaliście uważnie naszych audycji z cyklu Kierunek Augustów? Jeśli tak, macie Państwo wielką szansę na wygranie super nagród w naszym wakacyjnym konkursie, na który zapraszamy od 11 lipca. Jeśli nie słuchaliście - nadal macie szansę, bo wspomniane audycje są do odsłuchania poniżej tej informacji. Warto, bo nagrody są nie byle jakie: chociażby 10 elektrycznych hulajnóg!


Zostań żołnierzem - konkurs MON i Polskiego Radia Białystok


W najbliższy piątek, 10 czerwca zapraszamy naszych Słuchaczy do udziału w konkursie Ministerstwa Obrony Narodowej pod hasłem: „Zostań Żołnierzem”.
Pomysłodawcą akcji oraz fundatorem nagród jest Ministerstwo Obrony Narodowej.


Świętujemy Światowy Dzień Pszczół przy Świerkowej 1, czyli "Łączy nas łąka" [zdjęcia, wideo]


Dlaczego kochamy i za co cenimy pszczoły, dlaczego trzeba i jak należy sadzić łąki kwietne - o tym wszystkim mówiliśmy w Polskim Radiu Białystok w piątek (20.05). To dzień wyjątkowy, bo właśnie wtedy przypada Światowy Dzień Pszczół.


Muzyczny Sprint - sprawdź, czy znasz polskie piosenki


Znasz polskie przeboje? Potrafisz szybko odgadnąć wykonawcę i tytuł utworu? Jeśli tak, to konkurs w sam raz dla Ciebie! Już od 9 do 13 maja w Polskim Radiu Białystok zapraszamy do naszej nowej konkursowej zabawy.


Trzy dni z jajem - przedświąteczny konkurs Radia Białystok


Wielkanoc tuż, tuż! Z tej okazji Polskie Radio Białystok przygotowało kilka dni z bohaterami tych świąt. Mowa o… jajkach. Dla naszych słuchaczy mamy konkursowe „Trzy dni z jajem” - poniedziałek, wtorek i środę, 11-13 kwietnia. Warto bawić się razem z nami, bo mamy dla Was świąteczne prezenty!


Z sercem do kierowców, czyli bezpieczne Walentynki


W walentynkowy wtorek, 14 lutego Polskie Radio Białystok wspólnie z podlaskimi policjantami dba o bezpieczeństwo na ulicach Białegostoku - radiowo-policyjne patrole można spotkać w czterech niebezpiecznych miejscach miasta. Warto nas wypatrywać, bo dla tych, którzy przestrzegają przepisów drogowych, mamy wspaniałe nagrody - niespodzianki.


Ferie dla każdego! Powrót na Świerkową 1


A Ty jakie masz plany na ferie? Może masz ochotę na zabawę w odgadywanie tytułów filmów dla dzieci i młodzieży? Trudne? Skądże! Przecież te wszystkie filmy, seriale, dobranocki doskonale znamy. Oglądaliśmy je sami lub ze swoimi dziećmi, a wiele z nich nadal jest wielkimi hitami. To nasza radiowa propozycja na pierwszy tydzień zimowych ferii - od 24 do 28 stycznia. Słuchajcie i wygrywajcie, bo Świerkowa 1 powraca!


List do babci lub dziadka


Chcesz złożyć specjalne, wyjątkowe i niepowtarzalne życzenia swojej babci lub dziadkowi z okazji ich święta? Chcesz to zrobić tak, żeby do życzeń dołączone były prezenty? Nic prostszego! Radio Białystok Ci pomoże, a nawet zorganizuje ich wręczenie. Warunek jest jeden – trzeba zostać zwycięzcą naszego radiowego konkursu.


Mikołajkowy Koncert Życzeń, czyli piosenka w prezencie


Muzyczny prezent na Mikołajki, czyli piosenka z dedykacją


Co wiesz o polskim mundurze?


W czwartek, 11 listopada, w Narodowy Dzień Niepodległości zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat polskiego munduru. Nagrody przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.


Świętuj z nami urodziny i wygrywaj!


Uwaga! Już w piątek, 1 października mamy urodzinowy konkurs dla naszych Słuchaczy, a w nim do wygrania zestawy radiowych prezentów w sam raz na jesienne dni. Mamy też prezenty dla internautów – fanów naszego radiowego Facebooka.


Bajkowa Świerkowa, czyli konkurs dla małych i dużych dzieci


Jaka była Twoja ulubiona dobranocka? Pamiętasz przygody Bolka i Lolka, perypetie Reksia, pomysły Dobromira? Jeśli tak, weź udział w naszym konkursie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Tym razem Świerkowa staje się bajkowa, bo trzeba będzie odgadnąć tytuły kultowych telewizyjnych dobranocek.


Radiowy konkurs dla Mam


Jeśli zbliża się Dzień Matki, to również zbliża się nowy konkurs Polskiego Radia Białystok! Tym razem skierowany oczywiście do Mam. A do wygrania vouchery na masaż, słodki upominek i nasza radiowa filiżanka.


Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


Wiesz, jakie parki narodowe mamy w naszym regionie? Jaki symbol ma trasa z Białegostoku do Warszawy? Jakie jest najgłębsze jezioro na Suwalszczyźnie? Jeśli te pytania nie sprawiają Ci problemu, koniecznie musisz wziąć udział w naszym najnowszym konkursie Tele-Quiz Świerkowa 1!


Wiosenny konkurs radiowy


Czas na nowy, wiosenno-świąteczny konkurs Polskiego Radia Białystok! Tym razem nagrodami są koszyki wielkanocne z pisankami, voucherami do sklepu ogrodniczego, jubilerskiego, naszymi radiowymi gadżetami i świątecznymi pysznościami na wielkanocny stół.


Konkurs Wielcy polscy ekonomiści


Wielcy polscy ekonomiści to cykl 3 audycji, których bohaterami są Ferdynand Zweig, Adam Krzyżanowski i Adam Heidel.


O mężczyznach… dla mężczyzn… na Dzień Mężczyzn!


Pewnie myśleliście, że o Was zapomnieliśmy… Że tylko Dzień Kobiet… Nic z tego! Tym razem Świerkowa 1 zaprasza do śpiewającej zabawy na Dzień Mężczyzn!


O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!


Czyli muzyczny konkurs na Dzień Kobiet w Polskim Radiu Białystok. Tym razem Świerkowa 1 zaprasza do zabawy śpiewającej! Zadanie jest proste: uważnie słuchać radia 8 marca, dzwonić do studia i dośpiewać tekst prezentowanej piosenki. Do wygrania mamy atrakcyjne zestawy nagród.


Muzyczna Szafa Świerkowa 1


Od poniedziałku (14.12) zapraszamy do udziału w muzycznej zabawie Polskiego Radia Białystok


[Zakończony] Urodziny Polskiego Radia Białystok


W poniedziałek, 5 października obchodzimy urodziny Radia Białystok! W tym roku niestety nie będzie Dnia Otwartego – dlatego to my wychodzimy do Słuchaczy.


[Zakończony] Kino "Świerkowa 1": I kto to mówi?


Lubisz filmy? Dobrze je znasz? Potrafisz rozpoznać film po fragmencie dialogu, znasz imiona i nazwiska aktorów, którzy wcielają się w role bohaterów? Jeśli tak – musisz wziąć udział w trzeciej odsłonie naszej zabawy "Kino Świerkowa 1"!


[Zakończony] Kino "Świerkowa 1"


Lubisz filmy? Dobrze je znasz? Potrafisz rozpoznać film po fragmencie muzyki? Jeśli tak – musisz wziąć udział w drugiej odsłonie naszej zabawy "Kino Świerkowa 1"!


[Zakończony] Piosenka i kwiatki na Dzień Matki


Życzenia dla Mamy wyśpiewane przez radio? Razem z pięknym bukietem kwiatów? I tortem w kształcie serca? Tak, to możliwe!
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok