Radio Białystok | Nasze akcje | Konkursy | Jawor - konkurs dla twórców ludowych

Jawor - konkurs dla twórców ludowych

21.03.2023, 10:00, akt. 11.04.2023, 11:44

Polskie Radio Białystok wspólnie z Podlaskim Instytutem Kultury zaprasza do udziału w konkursie „Jawor – u źródeł kultury”.


Jawor – u źródeł kultury
Jawor – u źródeł kultury

Celem konkursu jest uhonorowanie osiągnięć artystów i animatorów kultury działających we wszystkich obszarach związanych z kulturą ludową: literatura, muzyka, taniec, rzeźba, malarstwo, rzemiosło. Promujemy kulturę ludową Województwa Podlaskiego, jednocześnie doceniamy twórców, którzy wnoszą ogromny wkład w dziedzictwo kulturowe naszego regionu. 

Chętni artyści mogą zgłaszać się w jednej z czterech kategorii:

- solista (śpiewak lub instrumentalista),

- kapela ludowa (w tym dziecięca i młodzieżowa),

- zespół folklorystyczny (w tym dziecięcy i młodzieżowy),

- rękodzieło lub sztuka ludowa.

Zgłoszenia kandydata do Konkursu dokonuje się poprzez terminowe przesłanie formularza na adres e-mail Organizatora: jawor@radio.bialystok.pl z dopiskiem „Jawor – u źródeł kultury”.

Dokonując zgłoszenia należy wskazać kategorię oraz imię, nazwisko lub nazwę nominowanego do nagrody kandydata wraz z krótkim uzasadnieniem kandydatury. Zgłoszenia należy dokonać na przygotowanych przez Organizatora formularzach o przyznanie Nagrody „Jawor – u źródeł kultury”.

Dokonując zgłoszenia w kategorii: solista (śpiewak lub instrumentalista), kapela ludowa (w tym dziecięca i młodzieżowa), zespół folklorystyczny (w tym dziecięcy i młodzieżowy), należy dołączyć MP3 lub link, a w kategorii rękodzieło lub sztuka ludowa – minimum 1 zdjęcie.

W Konkursie za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii przewidziano nagrodę w wysokości 2.000,00 zł brutto.

Laureaci nagród głównych w kategoriach: solista (śpiewak lub instrumentalista), kapela ludowa (w tym dziecięca i młodzieżowa), zespół folklorystyczny (w tym dziecięcy i młodzieżowy), otrzymają możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Wybrany przez Komisję Konkursową laureat będzie reprezentował Województwo Podlaskie w finale ogólnopolskim.

Nagrodą dodatkową jest możliwość występu na scenie w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej  28 maja 2023 roku.  O przyznaniu nagrody decyduje Komisja Konkursowa.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 16 kwietnia 2023 roku.


Pobierz: Formularz zgłoszeniowy w formacie docx


ZNAJDŹ NAS
A pamiętasz Dożynki '73? Fotograficzna zabawa z nagrodami


50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu. Pomijając propagandowy wymiar tej imprezy, dożynki były wielkim wydarzeniem, do dziś wspominanym. I właśnie wspomnień dotyczy nasza najnowsza internetowa zabawa - rodzinnych zdjęć z Dożynek 1973.


Podlaskie To Tu!!! - czy znasz turystyczne atrakcje naszego regionu?


Podlaskie To Tu!!! powraca. Na ostatnie dwa tygodnie wakacji naszym Słuchaczom proponujemy zabawę w odpowiedzi na pytania dotyczące turystycznych atrakcji naszego regionu. Będziemy pytać o rzeczy łatwe, nieco trudniejsze i te wymagające już nieco większej wiedzy. Poziom trudności będzie można wybrać sobie samemu. Konkurs będzie trwać dwa tygodnie (od 21 sierpnia), a oprócz nagród codziennych będzie też nagroda główna - będzie voucher prezentowy o wartości 2 tys. zł na zakupy w Sklepie Turystycznym GAWRA w Białymstoku.


Wojskowy konkurs "Silna Biało-Czerwona"


W Polskim Radiu Białystok czas na kolejny wojskowy konkurs. Tym razem będziemy głównie pytać o stan uzbrojenia naszej armii. Konkurs - jak zwykle - przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej, które również ufundowało pakiety wojskowych gadżetów dla zwycięzców. Na naszej antenie - w poniedziałek i wtorek, 14 i 15 sierpnia.


Pływająca krzyżówka, czyli wszystkie drogi prowadzą do Augustowa


Zapraszamy do rozwiązania naszej radiowej krzyżówki. Tym razem "pływającej", bo nieuchronnie prowadzi nas do "Pływania na byle czym", które już w niedzielę, 30 lipca zawładnie Augustowem. Warto wziąć udział w zabawie w odgadywanie haseł, bo dla każdego mamy przygotowane pakiety radiowych gadżetów.


Powrót z przeszłości, czyli wakacyjny konkurs fotograficzny


To już koniec naszej wakacyjnej zabawy "Powrót z przeszłości". Wszystkim naszym słuchaczom i internautom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, za piękne, wzruszające i zabawne zdjęcia z przeszłości i teraźniejszości.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok