Radio Białystok | Nasze akcje | Konkursy | Jawor - konkurs dla twórców ludowych

Jawor - konkurs dla twórców ludowych

21.03.2023, 10:00, akt. 11:43

Polskie Radio Białystok wspólnie z Podlaskim Instytutem Kultury zaprasza do udziału w konkursie „Jawor – u źródeł kultury”.


Jawor – u źródeł kultury
Jawor – u źródeł kultury

Celem konkursu jest uhonorowanie osiągnięć artystów i animatorów kultury działających we wszystkich obszarach związanych z kulturą ludową: literatura, muzyka, taniec, rzeźba, malarstwo, rzemiosło. Promujemy kulturę ludową Województwa Podlaskiego, jednocześnie doceniamy twórców, którzy wnoszą ogromny wkład w dziedzictwo kulturowe naszego regionu. 

Chętni artyści mogą zgłaszać się w jednej z czterech kategorii:

- solista (śpiewak lub instrumentalista),

- kapela ludowa (w tym dziecięca i młodzieżowa),

- zespół folklorystyczny (w tym dziecięcy i młodzieżowy),

- rękodzieło lub sztuka ludowa.

Zgłoszenia kandydata do Konkursu dokonuje się poprzez terminowe przesłanie formularza na adres e-mail Organizatora: jawor@radio.bialystok.pl z dopiskiem „Jawor – u źródeł kultury”.

Dokonując zgłoszenia należy wskazać kategorię oraz imię, nazwisko lub nazwę nominowanego do nagrody kandydata wraz z krótkim uzasadnieniem kandydatury. Zgłoszenia należy dokonać na przygotowanych przez Organizatora formularzach o przyznanie Nagrody „Jawor – u źródeł kultury”.

Dokonując zgłoszenia w kategorii: solista (śpiewak lub instrumentalista), kapela ludowa (w tym dziecięca i młodzieżowa), zespół folklorystyczny (w tym dziecięcy i młodzieżowy), należy dołączyć MP3 lub link, a w kategorii rękodzieło lub sztuka ludowa – minimum 1 zdjęcie.

W Konkursie za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii przewidziano nagrodę w wysokości 2.000,00 zł brutto.

Laureaci nagród głównych w kategoriach: solista (śpiewak lub instrumentalista), kapela ludowa (w tym dziecięca i młodzieżowa), zespół folklorystyczny (w tym dziecięcy i młodzieżowy), otrzymają możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Wybrany przez Komisję Konkursową laureat będzie reprezentował Województwo Podlaskie w finale ogólnopolskim.

Nagrodą dodatkową jest możliwość występu na scenie w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej  28 maja 2023 roku.  O przyznaniu nagrody decyduje Komisja Konkursowa.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 16 kwietnia 2023 roku.ZNAJDŹ NAS
Jawor - konkurs dla twórców ludowych


Polskie Radio Białystok wspólnie z Podlaskim Instytutem Kultury zaprasza do udziału w konkursie „Jawor – u źródeł kultury”.


Wojskowy quiz o modernizacji polskiej armii


W poniedziałek, 13 marca zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy pod hasłem "Nowoczesne wojsko = bezpieczna Ojczyzna" na temat wzrostu wydatków na obronność w ostatnich latach. Nagrody przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.


Świąteczny śpiewnik, czyli czy znasz te przeboje?


Znasz teksty polskich świątecznych przebojów albo tradycyjnych kolęd? Jeśli tak - bo przecież kto ich nie zna - musisz wziąć udział w najnowszym konkursie Polskiego Radia Białystok. W przedświątecznym tygodniu 19-23 grudnia będziemy się bawić w odgadywanie ciągu dalszego znanych i lubianych piosenek. Do wygrania vouchery do spa Dr Ireny Eris oraz radiowe prezenty.


Wojskowy konkurs w Narodowy Dzień Niepodległości


W piątek, 11 listopada, w Narodowy Dzień Niepodległości zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat najnowszych zmianach w uzbrojeniu Wojska Polskiego. Nagrody przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.


Kierunek Augustów - czas na konkurs!


Słuchaliście uważnie naszych audycji z cyklu Kierunek Augustów? Jeśli tak, macie Państwo wielką szansę na wygranie super nagród w naszym wakacyjnym konkursie, na który zapraszamy od 11 lipca. Jeśli nie słuchaliście - nadal macie szansę, bo wspomniane audycje są do odsłuchania poniżej tej informacji. Warto, bo nagrody są nie byle jakie: chociażby 10 elektrycznych hulajnóg!
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok