Radio Białystok | Nasze akcje | Konkursy | Trzy dni z jajem - przedświąteczny konkurs Radia Białystok

Trzy dni z jajem - przedświąteczny konkurs Radia Białystok

7.04.2022, 12:19, akt. 8.04.2022, 14:04

Wielkanoc tuż, tuż! Z tej okazji Polskie Radio Białystok przygotowało kilka dni z bohaterami tych świąt. Mowa o… jajkach. Dla naszych słuchaczy mamy konkursowe „Trzy dni z jajem” - poniedziałek, wtorek i środę, 11-13 kwietnia. Warto bawić się razem z nami, bo mamy dla Was świąteczne prezenty!


Trzy dni z jajem!
Trzy dni z jajem!


0:00
0:00
Jak poznać jajka eko... | Pobierz plik.


0:00
0:00
Dania z jaj | Pobierz plik.


0:00
0:00
Zamienniki jajka | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jak przygotować idealną jajecznicę... | Pobierz plik.


0:00
0:00
Przysłowia o jajkach | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jajko w kulturze | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jajko według dzieci... | Pobierz plik.


0:00
0:00
Czy jajko jest zdrowe? | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Do wygrania są koszyki wielkanocne z jajami, zającem, mazurkiem oraz bonem do sklepu spożywczego na 100 zł, bonem do sklepu z serami na 50 zł, a także kubeczek radiowy wypełniony radiowymi krówkami. Konkurs będzie trwał od 11 do 13 kwietnia. Jak wygrywać? Każdego dnia między godziną 9 a 13 na antenie pojawią się audycje związane z jajkiem, a zaraz potem pytania z nimi związane. Trzeba uważnie słuchać, a następnie dzwonić pod nasz radiowy telefon - 85 744 22 22.

Pierwszego dnia zajrzymy do wnętrza jajka - zastanowimy się, czy jest zdrowe, jaką funkcję pełni w kulturze, przypomnimy sobie przysłowia i powiedzenia, których jest bohaterem, a także dowiemy się, z czym jajko kojarzy się najmłodszym słuchaczom.

Drugi konkursowy dzień upłynie pod znakiem „jajka w kuchni”. Spróbujemy odkryć sekret na idealną jajecznicę, dowiemy się, czy i czym można zastąpić jajko w przepisach kulinarnych, poznamy różne odsłony jajka w kuchni, a także nauczymy się odróżniać jajo zwykłe od tego ekologicznego.

Ostatniego „jajecznego” dnia mówić będziemy o sposobach na przeobrażenie zwykłego jajka w niezwykłą pisankę. Dowiemy się, skąd wzięła się tradycja malowania jaj i jakie są najstarsze metody ich zdobienia oraz jak można pomalować pisanki używając tego, co mamy w kuchni. Poznamy też tegoroczne trendy w ozdabianiu stołu wielkanocnego.

Powodzenia!
| red: sk

ZNAJDŹ NAS
A pamiętasz Dożynki '73? Fotograficzna zabawa z nagrodami


50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu. Pomijając propagandowy wymiar tej imprezy, dożynki były wielkim wydarzeniem, do dziś wspominanym. I właśnie wspomnień dotyczy nasza najnowsza internetowa zabawa - rodzinnych zdjęć z Dożynek 1973.


Podlaskie To Tu!!! - czy znasz turystyczne atrakcje naszego regionu?


Podlaskie To Tu!!! powraca. Na ostatnie dwa tygodnie wakacji naszym Słuchaczom proponujemy zabawę w odpowiedzi na pytania dotyczące turystycznych atrakcji naszego regionu. Będziemy pytać o rzeczy łatwe, nieco trudniejsze i te wymagające już nieco większej wiedzy. Poziom trudności będzie można wybrać sobie samemu. Konkurs będzie trwać dwa tygodnie (od 21 sierpnia), a oprócz nagród codziennych będzie też nagroda główna - będzie voucher prezentowy o wartości 2 tys. zł na zakupy w Sklepie Turystycznym GAWRA w Białymstoku.


Wojskowy konkurs "Silna Biało-Czerwona"


W Polskim Radiu Białystok czas na kolejny wojskowy konkurs. Tym razem będziemy głównie pytać o stan uzbrojenia naszej armii. Konkurs - jak zwykle - przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej, które również ufundowało pakiety wojskowych gadżetów dla zwycięzców. Na naszej antenie - w poniedziałek i wtorek, 14 i 15 sierpnia.


Pływająca krzyżówka, czyli wszystkie drogi prowadzą do Augustowa


Zapraszamy do rozwiązania naszej radiowej krzyżówki. Tym razem "pływającej", bo nieuchronnie prowadzi nas do "Pływania na byle czym", które już w niedzielę, 30 lipca zawładnie Augustowem. Warto wziąć udział w zabawie w odgadywanie haseł, bo dla każdego mamy przygotowane pakiety radiowych gadżetów.


Powrót z przeszłości, czyli wakacyjny konkurs fotograficzny


To już koniec naszej wakacyjnej zabawy "Powrót z przeszłości". Wszystkim naszym słuchaczom i internautom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, za piękne, wzruszające i zabawne zdjęcia z przeszłości i teraźniejszości.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok