Radio Białystok | Nasze akcje | Konkursy | Świętujemy Światowy Dzień Pszczół przy Świerkowej 1, czyli "Łączy nas łąka" [zdjęcia, wideo]

Świętujemy Światowy Dzień Pszczół przy Świerkowej 1, czyli "Łączy nas łąka" [zdjęcia, wideo]

autor: Edyta Wołosik, Olga Gordiejew

20.05.2022, 05:02, akt. 27.05.2022, 12:31

Dlaczego kochamy i za co cenimy pszczoły, dlaczego trzeba i jak należy sadzić łąki kwietne - o tym wszystkim mówiliśmy w Polskim Radiu Białystok w piątek (20.05). To dzień wyjątkowy, bo właśnie wtedy przypada Światowy Dzień Pszczół.


Akcja "Łączy nas łąka", czyli świętujemy Światowy Dzień Pszczół, fot. Sylwia Krassowska
Akcja "Łączy nas łąka", czyli świętujemy Światowy Dzień Pszczół, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Akcja "Łączy nas łąka" - relacja Olgi Gordiejew i Edyty Wołosik | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Agnieszką Nowak z Fundacji Łąka rozmawia Olga Gordiejew | Pobierz plik.


0:00
0:00
Przedszkole Samorządowe nr 31 odwiedziła Edyta Wołosik | Pobierz plik.


0:00
0:00
Szkołę Podstawową nr 51 odwiedziła Edyta Wołosik | Pobierz plik.


0:00
0:00
W Światowym Dniu Pszczół promujemy zakładanie łąk kwietnych i rozdajemy nasiona - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"Łączy nas łąka" - pod takim hasłem przebiegał nasz piątkowy pszczeli dzień - można nas było nie tylko posłuchać na antenie Polskiego Radia Białystok, ale też spotkać na ulicach Białegostoku.

Białostoczanom wręczaliśmy ulotki informacyjne oraz zestawy nasion, z których każdy będzie mógł zasiać własną, choćby niewielką łąkę kwietną.


Nagrody mieliśmy również dla tych, którzy nas uważnie słuchali i odpowiadali na zadawane na antenie pytania. A nagrody są smakowite, bo w skład zestawu wchodzą: konfitura z malin, słoiczek miodu i herbatka oraz bon na 100 zł do sklepu ogrodniczego i zestaw nasion, a także coś nie tylko dla kibiców, czyli gadżety od Jagiellonii Białystok!


Z okazji Światowego Dnia Pszczół na naszej antenie rozmawialiśmy nie tylko o pszczołach i ich znaczeniu, ale też o łąkach kwietnych. Taką zasialiśmy też przy naszej rozgłośni, przy Świerkowej 1 w Białymstoku.

| red: mag, wsz, sk, bs


ZNAJDŹ NAS
A pamiętasz Dożynki '73? Fotograficzna zabawa z nagrodami


50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu. Pomijając propagandowy wymiar tej imprezy, dożynki były wielkim wydarzeniem, do dziś wspominanym. I właśnie wspomnień dotyczy nasza najnowsza internetowa zabawa - rodzinnych zdjęć z Dożynek 1973.


Podlaskie To Tu!!! - czy znasz turystyczne atrakcje naszego regionu?


Podlaskie To Tu!!! powraca. Na ostatnie dwa tygodnie wakacji naszym Słuchaczom proponujemy zabawę w odpowiedzi na pytania dotyczące turystycznych atrakcji naszego regionu. Będziemy pytać o rzeczy łatwe, nieco trudniejsze i te wymagające już nieco większej wiedzy. Poziom trudności będzie można wybrać sobie samemu. Konkurs będzie trwać dwa tygodnie (od 21 sierpnia), a oprócz nagród codziennych będzie też nagroda główna - będzie voucher prezentowy o wartości 2 tys. zł na zakupy w Sklepie Turystycznym GAWRA w Białymstoku.


Wojskowy konkurs "Silna Biało-Czerwona"


W Polskim Radiu Białystok czas na kolejny wojskowy konkurs. Tym razem będziemy głównie pytać o stan uzbrojenia naszej armii. Konkurs - jak zwykle - przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej, które również ufundowało pakiety wojskowych gadżetów dla zwycięzców. Na naszej antenie - w poniedziałek i wtorek, 14 i 15 sierpnia.


Pływająca krzyżówka, czyli wszystkie drogi prowadzą do Augustowa


Zapraszamy do rozwiązania naszej radiowej krzyżówki. Tym razem "pływającej", bo nieuchronnie prowadzi nas do "Pływania na byle czym", które już w niedzielę, 30 lipca zawładnie Augustowem. Warto wziąć udział w zabawie w odgadywanie haseł, bo dla każdego mamy przygotowane pakiety radiowych gadżetów.


Powrót z przeszłości, czyli wakacyjny konkurs fotograficzny


To już koniec naszej wakacyjnej zabawy "Powrót z przeszłości". Wszystkim naszym słuchaczom i internautom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, za piękne, wzruszające i zabawne zdjęcia z przeszłości i teraźniejszości.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok