Radio Białystok | Koronawirus | Piontkowski: nie widzę powodu, żeby uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu

Piontkowski: nie widzę powodu, żeby uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu

30.04.2020, 14:10, akt. 14:19

Nie widzę powodu, żeby ósmoklasiści i maturzyści musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminów - podkreślił w czwartek (30.04) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej w KPRM został zapytany, jak wyglądają przygotowania do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty oraz czy matury będą odbywały się w reżimie sanitarnym, a uczniowie będą pisali egzamin w maseczkach ochronnych i rękawiczkach.


Przygotowujemy w tej chwili szczegółowy harmonogram i sposób organizacji egzaminów. Niedługo wyjdą odpowiednie rozporządzenia i zarządzenia dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - odpowiedział szef MEN.


Podkreślił, że reżim sanitarny będzie obowiązywał w dotarciu do budynku szkoły i podczas dotarcia do sali egzaminacyjnej i wówczas maseczka ochronna będzie obowiązywała wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Jak dodał, płyn dezynfekujący powinien stać przy wejściu do szkoły.


Gdy uczeń usiądzie już w ławce, to wówczas jego poprzednik będzie do niego odwrócony plecami, nie będzie z nim rozmawiał, bo to są przecież egzaminy pisemne, a nie ustne, więc na dzień dzisiejszy ja nie widzę powodu, żeby uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu - powiedział Dariusz Piontkowski.


Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach od 16 do 18 czerwca; egzaminy maturalne, ale tylko pisemne, zaczną się od 8 i zakończą 29 czerwca. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie będzie przeprowadzony od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy – od 17 do 28 sierpnia. 

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Resort nauki przedstawił rekomendacje dla uczelni dot. rekrutacji na rok 2020/2021

28.04.2020, 19:57

Resort nauki poinformował we wtorek (28.04), jak ma przebiegać proces rekrutacji na studia na rok 2020/2021. Wytyczne dotyczą m.in. wydłużenia czasu rekrutacji czy zapewnienia bezpieczeństwa w razie dodatkowych egzaminów. Ma to związek ze zmienionym harmonogramem tegorocznych matur i pandemią koronawirusa.


Dariusz Piontkowski

27.04.2020, 08:32

"Uczniowie będą musieli zachować środki ostrożności: odległość, być może maseczki, na pewno dezynfekcja rąk. Nie widzę potrzeby, by maseczki nakładali na czas egzaminu, ale to uzgodnimy z ministrem zdrowia"


Minister edukacji: mamy nadzieję, że uda się przywrócić tradycyjne nauczanie choćby na miesiąc

24.04.2020, 18:51

Mamy nadzieję, że uda się przywrócić tradycyjne nauczanie choćby na miesiąc, czy tak będzie, dziś jeszcze nie odpowiemy – powiedział w piątek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że jego resort przygotowuje się na różne scenariusze.


Minister edukacji podał terminy matur i egzaminów, nauka zdalna do 24 maja

24.04.2020, 12:04

W tym roku egzaminy dla ósmoklasistów zostaną przeprowadzone od 16 do 18 czerwca; egzaminy maturalne odbędą się od 8 do 29 czerwca - powiedział w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Poinformował, że zamknięcie szkół zostało przedłużone do 24 maja.


Zakończenie roku szkolnego - inne niż zwykle

24.04.2020, 08:49

To jest inne niż dotychczas zakończenie roku szkolnego: bez uroczystych apeli i wspólnych zdjęć.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok