Radio Białystok | Koronawirus | Maseczka dla misjonarza – odpowiedź na apel papieża Franciszka

Maseczka dla misjonarza – odpowiedź na apel papieża Franciszka

13.05.2020, 15:22, akt. 15:46

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchomiło kampanię "Maseczka dla misjonarza". Jest ona odpowiedzią na apel papieża Franciszka o pomoc materialną i duchową dla dotkniętych pandemią.

Photo by Macau Photo Agency on Unsplash
Photo by Macau Photo Agency on Unsplash

Środki trafią do uchodźców i misjonarzy 

Pandemia koronawirusa postawiła miliony ludzi w trudnej sytuacji. Zebrane środki trafią do uchodźców na terenie m.in. Libanu, Syrii, oraz potrzebujących i misjonarzy pracujących w Afryce i Ameryce Płn.

W konsekwencji Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie natychmiast uruchomiło akcję pomocową. Na pierwszej linii walki z koronawirusem w krajach Ameryki Płn. i Afryki są misjonarze, którzy pomagają ludziom biednym i potrzebującym pomocy. Cierpienia mieszkańców krajów biednych, dotkniętych prześladowaniami religijnymi i wojną potęguje głód i lęk o byt, spowodowany utratą pracy lub wstrzymaniem jakiejkolwiek działalności gospodarczej w związku z pandemią

 - podano w informacji. 

Zostaną zakupione także respiratory 

Dyrektor biura sekcji polskiej papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Mariusz Boguszewski zaznaczył, że "Maseczka dla misjonarza", to duża akcja pomocowa i szeroka ochrona tych, którzy nie tylko ewangelizują, ale też uczą, leczą, pielęgnują i pomagają. 

Tego wsparcia najbardziej potrzebują misjonarze pracujący w Ameryce Płn. i Afryce. Zebrane przez nas środki zostaną przeznaczone na zakup respiratorów, środków do dezynfekcji i przede wszystkim maseczek dla misjonarzy oraz ich podopiecznych, w miejscach, gdzie obecnie panuje dramatyczna sytuacja epidemiologiczna

 - dodał ks. Boguszewski.

Dodał, że do tej pory stowarzyszenie przekazało już 5 milionów euro na pomoc uchodźcom w Libanie i w innych miejscach. 

Środki te są wykorzystywane na pomoc w zwalczaniu skutków koronawirusa. Pomagamy w zakupie maseczek, środków dezynfekujących, jedzenia i leków. Pomocy potrzebują zarówno uchodźcy, jak i pracujący wśród nich misjonarze

 - powiedział.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca do wsparcia materialnego i modlitewnego misjonarzy, którzy niosą pomoc chorym i potrzebującym. Szczegóły akcji są dostępne na stronie pkwp.org.

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Więźniowie szyją maski ochronne... policjantom

11.05.2020, 15:57

Pierwszą partię - prawie półtora tysiąca maseczek - odebrali z Zakładu Karnego w Białymstoku podlascy policjanci. Szyją je więźniowie w całym kraju - także osadzeni z naszego regionu.


Pomoc medyczna z Polski dotarła do Watykanu

8.05.2020, 11:47

Do Watykanu dotarły w piątek (8.05) dwoma TIR-ami, wysłanymi przez PKN Orlen, maseczki, kombinezony i żel, które pomogą w walce z pandemią koronawirusa.


Wszyscy możemy stworzyć Wirtualne Pole Tulipanów Mocy i pomóc dzieciom z dystrofią mięśniową

5.05.2020, 11:46

To miała być wyjątkowa bo pierwsza edycja Ogólnopolskiej Akcji „Tulipany Mocy” - inaugurująca coroczne działania na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Duchenne’a. Z powodu epidemii nie będzie kwest, akcji prozdrowotnych z tulipanem, nie będzie kiermaszy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok