Radio Białystok | Koronawirus | Podawali nieprawdziwe informacje nt. koronawirusa. Skazano ich na prace społeczne

Podawali nieprawdziwe informacje nt. koronawirusa. Skazano ich na prace społeczne

22.05.2020, 16:11, akt. 16:22

Na prace społecznie użyteczne skazano dwóch mężczyzn, którzy w lutym opublikowali w serwisie społecznościowym nieprawdziwe informacje o koronawirusie – poinformowała w piątek (22.05) prokuratura komitatu Bekes na południowym wschodzie Węgier.

Fotolia.com
Fotolia.com

Według informacji prokuratury 32-letni mieszkaniec miasta Bekescsaba zredagował na podstawie fragmentów różnych artykułów i zdjęć informację, którą 2 lutego opublikował w Internecie. Głosiła ona, że na międzynarodowym lotnisku w Budapeszcie przebywały gorączkujące osoby, które zostały zabrane przez pracowników służby zdrowia i umieszczone na kwarantannie.

Informację tę mężczyzna umieścił w jednej z grup na największym portalu społecznościowym. 34-letni administrator tej strony z miasta Battonya nie skasował tego wpisu.

Mężczyźni są znajomymi i według prokuratury regularnie publikowali na pewnych stronach internetowych teksty z różnych niesprawdzonych źródeł dla korzyści finansowej.

Obu mężczyzn uznano za winnych grożenia sprowadzeniem niebezpieczeństwa publicznego. Młodszy został skazany na 250 godzin prac społecznie użytecznych, a starszy – na 150 godzin.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Brytyjczycy testują nową metodę leczenia ciężkiej postaci Covid-19

22.05.2020, 11:30

U wielu pacjentów z ciężką postacią Covid-19 znacznie spada poziom komórek odpornościowych typu T. Brytyjscy naukowcy sprawdzają, czy zwiększenie ich stężenia poprawia szanse wyleczenia – informuje "BBC News".


Wynik testu na koronawirusa w 20 minut? Sprawdzają to w Wielkiej Brytanii

22.05.2020, 08:36

W Wielkiej Brytanii trwają próby szybkich testów na koronawirusa, które dają wyniki w ciągu 20 minut - poinformował w czwartek (22.05) minister zdrowia Matt Hancock. Ogłosił on też, że od przyszłego tygodnia zaczną być przeprowadzane testy na obecność przeciwciał.


Hakerzy wyłudzają dane na koronawirusa - przestrzega Microsoft

21.05.2020, 21:48

Nowa kampania phishingowa wykorzystująca motyw koronawirusa to zagrożenie, przed którym ostrzegają specjaliści Microsoftu. Hakerzy do swoich działań wykorzystują złośliwe makra w programie Excel i uzyskują w ten sposób zdalny dostęp do atakowanych komputerów.


Organizacje pomocowe przygotowują afrykańskie szpitale na koronawirusa

21.05.2020, 17:40

Organizacje pomocowe z całego świata przygotowują kraje Afryki na koronawirusa. Alarmują, że z powodu ubóstwa i niskiej jakości opieki medycznej patogen może kosztować życie tysięcy osób. Wśród organizacji działających teraz w Afryce jest Polska Misja Medyczna.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok